Segway Loomo؛ رباتی خوش‌مشرب!

ربات‌ها دوست دارند در زندگی‌ها وارد شوند و کارها را برای‌مان انجام دهند. انسان‌ها نیز زیاد بدشان نمی‌آید مدت زیادی بر روی کاناپه لم دهند و بخورند و بخوابند. اکثر آدم‌ها دوست دارند کاری نداشته باشند و با خاطری آسوده به این طرف و آن طرف بروند. با ورود این ربات‌های باهوش و توانا، این مهم محقق می‌یابد و بشر لازم نیست تمام اعمال را به تنهایی انجام دهد. البته همین الان هم گجت‌های هوشمند در زندگی آدمی نفوذ کرده‌اند و اعمالی را به سرانجام می‌رسانند.

موبایل‌ها، لپ‌تاپ‌ها و اسپیکرهای سخن‌گو چندی از ربات‌ها هستند که ثابت‌اند و می‌توانند با شما حرف بزنند. در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


Segway Loomo؛ هاوربردی که حرف می‌زند!

سال 2018، سال دستیاران مجازی به حساب می‌آید. سالی که هوش مصنوعی در تمام دستگاه‌ها در حال نفوذ است و قصد تصرف دل‌های کاربران را دارد. حالا گوگل‌ اسیستنت به ربات Segway هم راه پیدا کرده و سبب می‌گردد تا Loomo حرف بزند و فرامین شما را انجام دهد. دیوایس نام‌برده می‌تواند 2 کار را انجام دهد. یک: قادرید با کمکش با سرعت 11 مایل‌بر‌ساعت در خیابان‌‌ها بچرخید و سریعا به محل کارتان برسید. در ضمن، این امکان به شما داده شده تا با بهره‌گیری از قدرت باتری، تقریبا تا 30 کیلومتر به گشت‌و‌گذار در شهر بپردازید و حسابی لذت ببرید.

برای عقب و جلو رفتن، تنها باید خودتان را کمی به جلو یا عقب متمایل کنید‌. سیستم Segway حرکات کاربر را تشخیص می‌دهد و بر طبق آن‌ها، سرعت یا جهت حرکت هاوربرد را تعیین می‌نماید. خوش‌بختانه این اجازه را دارید تا در چمن‌زارها (با Loomo) به گردش بروید و خودتان را زیاد خسته نکنید. و اما قابلیت دوم. فقط بایستی به دستگاه بگویید «تبدیل شو!» سپس این ماشین نه‌چندان بزرگ، کمی تغییر می‌کند و تبدیل به دوربینی متحرک می‌گردد. دوربینی باکیفیت که شما را دنبال می‌کند و می‌تواند همیشه‌ی خدا به ضبط ویدیو و برداشت عکس بپردازد.

یادت نره اینو بخونی!  آنر 7X یا میت ۱۰ لایت؛ کدام بهتر است؟

دوربین Segway زمانی به کار می‌آید که قصد دارید عکس‌های دسته‌جمعی بگیرید و دوست دارید همه باشند و نمی‌خواهید کسی از قلم بیفتد یا این‌که در عکس نصفه‌نیمه ثبت گردد. Loomo را در جلوی خود بگذارید و فقط دستور بدهید «عکس بگیر.» یا «فیلم بگیر.» ایشان هم سریعا انجام می‌دهد و قادر است تنظیمات عکاسی را (براساس شرایط و محیط) راست‌وریس نماید.

می‌توانید هر وقت حوصله‌ی‌تان سر رفت، با این ربات حرف بزنید و به قول معروف «گل بگویید و گل بشنوید.» ولی شاید در این‌جا مشکلی پیش بیاید. صدای مجموعه زیاد انسانی نیست و آن‌چنان احساس نزدیکی نمی‌کنید. شاید این موضوع به خاطر بلندگوهای ضعیف ربات باشد. به هر روی، به گفت‌و‌گوها آسیب می‌رساند و همین عامل، موجب می‌شود تا از صحبت کردن با Loomo خسته شوید.

در آخر باید بگوییم که این مدل را می‌توانید با پرداخت مبلغی در حدود 7 میلیون‌ تومان (ناقابل!) از بازارهای جهانی خریداری نمایید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.