Buddy the robot؛ جادوی چشم‌ها!

در دنیا شگفتی‌ها و واقعیت‌های زیادی هستند که ما از وجود برخی از آنان آگاه هستیم و شوربختانه از وجود بعضی از آن‌ها بی‌خبریم. به‌طور حتم، بخشی از این شگفتی‌ها متعلق به جهان گسترده‌ی تکنولوژی است که هر لحظه به جذابیت و بزرگی آن افزوده می‌گردد. برای همین لازم است که اطلاعاتی در مورد این دنیا داشته باشیم تا هم ما از اتفاقات اطراف‌مان خبردار و هم با فرصت‌های طلایی پیش‌رو آشنا شویم.

تکنولوژی‌، فن‌آوری، دانش. 3 کلمه‌ای که دنیا را تغییر دادند و سبب دگرگونی زندگی همگان شدند. حتی جاندارانی به غیر از انسان‌ها! جهان دیجیتال نسبت به سال‌های پیش رشد زیادی پیدا کرده و مدام در حال جنب و جوش است. استارت‌آپ‌های خلاق مدام سعی دارند محصولاتی جدید و تروتازه را به بازار عرضه نمایند و دل و جان کاربران را بربایند.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


رباتی مهربان!

Buddy the robot

یکی از گزینه‌های پیش‌روی سازندگان، برای محبوبیت بیش‌تر، ساختن ربات‌هاییست که با انسان‌ها رابطه‌ی خوبی دارند و به‌صورت یک دوست می‌توانند ظاهر شوند. خوش‌بختانه تعداد این شرکت‌ها کم نیست و هر سال، در کنگره‌ها و نمایشگاه‌های گوناکون شاهد طیف گسترده‌ای از ربات‌های باهوش هستیم. Buddy the robot یکی از همین‌ها به حساب می‌آید و تا الان توانسته توجهات زیادی را به طرف خود جلب نماید. اما چرا؟ چرا این ربات؟ مگر چه چیز خاصی دارد؟

چشم‌ها قطعات (!) جالبی هستند. طراحان با یاری همین المان به تولید ربات مذکور گشته‌ و آن را بیش‌ازپیش دوست داشتنی نموده‌اند. در واقع، چشم‌های Buddy the robot وظیفه‌ی برقراری با انسان و حیوانات دیگر را برعهده دارند و به‌طور حرفه‌ای به فعالیت‌شان ادامه می‌دهند. عصبانیت، خوشحالی، ناراحتی و… همه‌و‌همه با این ۲ چشم مجازی نشان داده می‌شوند و خبر از سِر درون دارند! استفاده از گزینه‌ی ارتباط چشمی (Eye contact) حربه‌ای برای جذب کاربران است و فروش محصول را بیش‌تر و بیش‌تر می‌سازد.

یادت نره اینو بخونی!  پیشنهاد هفته: هیوندای MPB35

رباتی تیزبین!

Buddy the robot

مثل اکثر ربات‌ها، Buddy the robot نیز دارای دوربینی باکیفیت است که با آن اشیا و موانع را شناسایی و در صورت لزوم، فاصله یا ارتباط برقرار می‌کند. پس عضوی ضروری در این‌گونه از تکنولوژی‌ها هستند. حالا کمپانی از همین ویژگی بهره برده و هم‌اکنون ربات مذکور، یک دوربین امنیتی هم هست. با خاطری آسوده به گشت‌و‌گذار بروید و نگران خانه و وسایل خود نباشید.

ایشان با لنز گسترده خود که خداروشکر دریچه دیافراگم (ضریب f) مناسب دارد، فضای خانه را برای یافتن جسم یا فرد مزاحمی می‌گردد و هنگام نیاز، به کاربران هشدار می‌دهد. این فن‌آوری با قابلیت تشخیص صورت شما تلفیق شده و مشکلی برای اطرافیان و خانواده صاحبش پیش نمی‌آید. Buddy the robot فقط‌و‌فقط با افراد غریبه آبش توی یک جوب نمی‌رود!


دستیاری خصوصی!

Buddy the robot

احتمالا تا الان فکر می‌کردید که Buddy the robot چیزی بیش‌تر از دو چشم ناز نیست و دیگر ویژگی خاصی ندارد. اما متاسفانه کاملا اشتباه می‌کنید. ربات می‌تواند دستیار خصوصی شما شود و کارهایی را به سرانجام برساند. فرض کنید که دست‌تان بند است و در حال پختن ناهار هستید، ولی ناگهان ماده‌ای را فراموش می‌کنید و مایلید که دوباره دستور پخت را بخوانید، این‌جاست که ربات محبوب به کارتان می‌آید. تنها کافیست بگویید «باقالی پلو!»

در ضمن، با یک صدا قادرید (با یاری ربات و نمایشگر نه‌چندان کوچکش) با دوستان و خانواده خود به گفت‌و‌گویی تصویری بپردازید و از احوال هم باخبر شوید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.