گوگل Home؛ یک اسپیکر؟

اسپیکرها با صدای دل‌چسب‌شان موسیقی‌ها را می‌خوانند و با یاری تکنولوژی‌های بسیاری این صدا را بهبود می‌بخشند. قطعات موسیقیایی را عمیق‌تر، با باسی بالاتر و صد البته فراگیرتر پخش می‌نمایند. این بازار هر سال شلوغ و پلوغ‌تر می‌گردد و برندهای فراوان و اکثرا چینی‌تباری به مارکت مذکور وارد می‌شوند. با محصولات‌شان تب و تاب بازار را بالا می‌برند و هم موجب گیجی و سردرگمی کاربران و هم سبب افزایش آزادی عمل ما می‌گردند. پس باید با کلی تحقیق کنیم تا یک کالا را بخریم و مقایسه‌های متعددی انجام دهیم.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید تا با بلندگویی خاص و یونیک آشنا شوید.


هوش مصنوعی تمام‌و‌کمال

گوگل Home

هوش مصنوعی با این‌که از دهه‌ی ۴۰ میلادی وجود داشته، اما انگار تازه مورد توجه همه قرار گرفته و کمپانی‌ها دوست دارند از آنان بهره ببرند. فرقی نمی‌کند ریز باشند و یا درشت! برندها دوست دارند ار علم یادگیری ماشینی و یادگیری ژرف بهره بگیرند و محصولات و خدمات خود را بهبود ببخشند. ولی راستش را بخواهید، شرکت‌های بزرگ در این راه نیز بهتر عمل می‌کنند و قابلیت‌های بیش‌تری را در اختیارتان می‌گذارند. چراکه اطلاعات و تکنولوژی.های گران‌قیمت‌‌ بیش‌تری در دسترس دارند و سرمایه‌شان به‌نظر نامتناهیست! پس دور از انتظار نیست که برندهای معتبر و غول بتوانند رقیبان کوچک را له نمایند.

گوگل Home یکی از شاهکارهای مسحورکننده‌ی موتور جست‌و‌جوگر به شمار می‌رود. در نگاه اول، یک بلندگو جلوه می‌کند، لکن این فقط ظاهر ماجراست‌ و در باطن چیز دیگری وجود دارد. اما اگر تیزوبز باشید قادرید نشانه‌هایی خاص را در اطراف بدنه بیابید و به موضوع اصلی پی ببرید. دستیار مجازی گوگل – گوگل اسیستنت – در دل دیوایس گنجانده شده و عملیات اساسی را برعهده دارد. خیلی خوب با کاربر حرف می‌زند و کلی کار انجام می‌دهد.

یادت نره اینو بخونی!  با هندزفری انعطاف‌پذیر Levin آشنا شوید

قابلیت‌های بی‌شمار…

گوگل Home

فرض کنید که دستان‌تان بند است، در حال پختن خوراک هستید و می‌خواهید فوری‌فوتی با دوست خود حرف بزنید، در این صورت چه کاری انجام می‌دهید؟ با کلی زحمت تماس می‌گیرید؟ این طوری در معرض خطراتی قرار می‌گیرد و ما پیشنهاد می‌دهیم که این کار را انجام ندهید. با گوگل Home همه‌چیز حلِ حل است. هوش مصنوعی گجت این اجازه را به شما می‌بخشد تا فقط با صدای خود طیف گسترده‌ای از اعمال را به سرانجام برسانید. به خانواده زنگ بزنید و‌ خبری مهمی را به اطلاع‌شان برسانید یا این‌که فقط احوال‌پرسی نمایید.

البته قابلیت‌ها به این‌جا ختم نمی‌شوند و همان‌طور که در عنوان گفتیم، شاید بی‌شمار باشند. مثلا قادرید موزیکی را پلی نمایید و یا درخواست دانلود قطعه‌های موسیقیایی را کنید. ایشان هم مانند غول چراغ جادو معطل نمی‌کند و می‌گوید: «چــــــــــــــشــــــم قربان!» پس شما هم تعلل نداشته باشید و کارهایی را از گوگل Home حدود ۱۲۰ دلاری بخواهید.


کیفیتِ خوبِ صدا

گوگل Home

همه‌چیز از آن‌جایی شروع می‌شود که اسپیکر مذکور را صدا بزنید و کاری را از دستیار مجازی بخواهید. سریعا و فی‌الفور با کمک میکروفون‌های حساس می‌فهمد و جواب‌تان را رسا خواهد داد.

موسیقی‌ها نیز با کیفیت راضی‌کننده‌ای پلی می‌گردند و عمق خوبی دارند. تنها بایستی بگویید: «هی گوگل! پلی‌لیست منو پخش کن!» بازهم در این‌جا فرقی نمی‌کند با چه لحنی بگویید. گوگل Home باهوش خواهد فهمید و عمل مورد نظر را انجام می‌دهد. (به این میگن آدم کاری و پرشور!)

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.