گلکسی S9 یا نوکیا 8 Sirocco؛ کدام بهتر است؟

همیشه‌ی خدا به شمار گوشی‌ها افزوده می‌گردد. کمپانی‌های تازه‌ای پا به میدان می‌گذارند و می‌خواهند حرفی بزنند. تکنولوژی‌های ناشناخته‌ای بر روی دیوایس‌ها تعبیه می‌گردد و کارکرد آن‌ها رشد می‌نماید. سال‌به‌سال باهوش‌تر می‌شوند و معلوم نیست این جهان عجیب‌وغریب به کجا خواهد رسید. بی‌شک زمانی که تعداد اسمارت فون‌ها زیاد شود، انتخاب‌‌ها هم سخت‌تر خواهد گشت و باید با چشمانی باز، هندستی را خرید. چراکه هر لحظه امکان دارد گزینه‌ای اشتباهی را بخرید و حسابی ضرر نمایید. این کابوس هر خریدار موبایلی است!

حالا قصد داریم به مقایسه‌ی غول‌های نوکیا و سامسونگ بپردازیم. پس در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


طراحی؛ آقایان و بانوان ظریف!

هر دوی این گوشی‌ها از ترکیب فلز و شیشه ساخته و پرداخته شده‌اند و در اصل برای همین، ظاهری لاکچری و چشم‌گیر به خود گرفته‌اند. آن‌ها در مواجه با نور می‌درخشند و کلی خودنمایی می‌کنند. گلکسی S9 و نوکیا 8 Sirocco با صفحه‌نمایش خمیده و فراگیر خود رباینده‌ی دیده‌ها هستند و به سرعت جلب توجه می‌نمایند. اما در قاب پست تفاوت‌های بسیاری به چشم می‌خورد. از همان اول، ماژول دوربین دوگانه‌ی اسمارت فون نوکیا ذهن را به سمت کلمه‌‌ی «برتر» می‌کشاند.

البته اگر به‌دنبال برترین هستید، پس باید به طرف گلکسی بیایید. چون‌که نسبت تصویر تقریبا 2 به 1 آن موجب شده تا بهتر در دست جای بگیرد و بدون هیچ آزاری، در جیب جاخوش کند. اما مدل نوکیا، اصلا این طوری نیست. اصلا!


دوربین؛ تقابل 3 کشور؟!

طبیعتا نوکیا 8 Sirocco فنلاندی به خاطر داشتن 2 لنز در قاب پشت عکس‌های با عمق بیش‌تری می‌گیرد و امکانات بوکه برتری دارد. لکن گلکسی S9 کره‌ای، سوپرایزهای بیش‌تری برای‌مان دارد. دریچه‌ی دیافراگم متغیر برای اولین‌بار در یک اسمارت فون محبوب به کار گرفته شده و ویژگی‌های شگفت‌انگیزی به هندست می‌بخشد. زمانی که فضای اطراف تاریک بود، می‌توانید دریچه را روی f/1.5 تنظیم نمایید تا نور بیش‌تری وارد لنز شود و در نهایت، تصاویر روشن و واضح باشند. در شرایط پرنور هم برای این‌که از خرابی عکس‌های‌تان جلوگیری نمایید، قادرید ضریب f را تا 2.4 پایین بیاورید. این موجب‌ می‌گردد تا لنز نور بسیار کمی را دریافت کند. ویژگی جذاب AR Emoji هم وجود دارد که دوربین جلو آن را ساپورت می‌نماید و شما را تبدیل به یک شکلک خواهد کرد!

یادت نره اینو بخونی!  بهترین معاملات هفته اول اسفندماه 96

لنزهای تنظیم گشته توسط کمپانی زایس آلمان‌، کیفیت بالای تصاویر گرفته شده توسط نوکیا 8 Sirocco را تضمین می‌نمایند و مطمئن باشید، پشیمان‌تان نمی‌کنند.

به‌دنبال دوربینی حرفه‌ای بر روی یک موبایل هستید، پس حتما حتما گلکسی S9 را برگزینید.


اسپیکر؛ رسا!

هر دو گوشی‌ مورد نظر از اسپیکرهای استریو سود می‌برند و با کمک‌شان بلندی صدای کم‌نظیری را تجربه خواهید کرد‌. نوکیا 8 Sirocco مانند برادران و خواهران خود از دالبی اتمس برای افزایش فراگیری موزیک‌ها بهره می‌برد. ولی این نخستین‌بار است که کهکشانی‌های سری S، به این قابلیت جذاب مجهز هستند. (اگر می‌خواهید در مورد این تکنولوژی‌ اطلاعاتی کسب کنید، به این‌جا مراجعه نمایید).

در این قسمت باید هر 2 عزیز را در یک طبقه، دسته‌بندی نمود. پس مساوی هستند.


کدام بهتر است؟

در کل، سامسونگ گلکسی S9 بهتر است. هم از نظر طراحی و هم از دیدگاه دوربین. اما هر دو دیوایس در بخش صدا یکسان هستند. ولی باید چیز دیگری را نیز در نظر گرفت. قیمت! بلی. برای خرید نوکیا 8 Sirocco باید مبلغ کم‌تری را بپردازید که خود نکته‌ی مثبتی به شمار می‌رود.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.