اپ و گیم 

گردشی واکاوانه در بازی اندرویدی Calculator: The Game: چینی بندزنی خبره

ریاضیات به درستی مادر همه‌ی دانش‌هاست و کسانی که در حل مسئله‌ توانا هستند این واقعیت را بی‌چون و چرا می‌پذیرند زیرا آن‌ها شادی و شیرینی پس از پاسخ مسئله را با جان و روان‌شان، بارها تجربه کرده‌اند و گاهی پیش می‌آید این هیجان‌زدگی تا روزها با آنان بماند.

ریاضی‌دانان بر خلاف عقیده‌ی بسیاری از حافظه‌ی سرشاری برخوردار نیستند، تنها در یافتن نقشه‌های گوناگون و کارآمد و چیدن‌شان کنار هم از مهارت بالایی بهره می‌گیرند و نیروی استدلال و تجزیه و تحلیل مثال زدنی دارند.

امروز کوچه‌تک را دنبال کنید تا با یک بازی حسابی و معمایی آشنا شوید.


درباره:

استودیوی برنامه و بازی‌ساز Simple Machine، با ساخت و پرداخت بازی ماشین‌حسابی خود در پلت‌فرم گوگل توانسته است دانش‌آموزان زیادی را دگرباره به آغوش زیبای دانش ریاضی برگرداند و مایه‌ی سرخوشی و دل‌گرمی آنان را فراهم کند.

بازی با ربودن جام زرین، برترین گیم‌های پلی‌استور در سال 2017 میلادی، با ناز و کرشمه از یاران خویش دلبری می‌کند و با کسب رتبه‌ی عالی 4.7 از 5.0 و بالای 1 میلیون بارگیری از مارکت اندرویدی، استوار و رازآلود گام بر می‌دارد و دل به گروی آینده‌ای درخشان بسته است.

بیشتر بخوانید:  جست‌وجویی در لانچر Buzz: چست و چابک!

گیم در ژانر پازلی دسته‌بندی می‌گردد و قوه‌ی اندیشه و منطق بازی‌کن را به چالش می‌کشاند و نیروی برهان تراشی و باور او را به تکاپو می‌اندازد و چنان در خویش فرو می‌برد که از پیرامون و رخدادهای آن بی‌خبر می‌ماند و تنها بر روی بازی تمرکز دارد.


تعداد حرکت‌ها و عدد هدف در بالای صفحه‌ی بازی به نمایش در می‌آید و از گیمر می‌خواهد با رقم‌های نقش بسته روی دگمه‌های ماشین‌حساب، گل را در دروازه بکارد.


بازی در آغاز ساده و پرشتاب پیش و در ادامه دشوار و زمان‌بر می‌شود و گاهی وقت گیمر به کندی می‌گذرد.

برتری‌ها:

– گیم‌پلی بسیار ساده و دوست‌داشتنی و همراه با گرافیکی شایسته است

– با بسته‌های صوتی به‌جا و شنیدن آوای کلیک، بازی کن را به هیجان در می آورد

– با نمایش حالت‌های ایموجی بر روی پرده، بازی‌کن را راهنمایی می‌کند

کاستی‌ها:

– دستاوردهای بازی هنوز ناشناخته است و جای پیشرفت دارد

بیشتر بخوانید:  بررسی بازی فکری اندرویدی Brain It On! - Physics Puzzles: هزارتویی پیچ‌در‌پیچ

در پایان:

به دانش‌آموزان دبستان تا دبیرستان، سفارش می‌شود برای افزایش توان خود در حساب عددها و چیره دستی در اعمال چهارگانه و بنیادین حساب، بازی را بر روی اسمارت فون سوار و هوش ریاضی خویش را بیازمایید و با درگیر شدن برای حل مسئله و پیدا کردن راهبردها، توان یادگیری خود را دو چندان نمایید و با افزایش داد و ستد پیام‌های مغزی و بارهای الکتریکی بین نورون‌ها، از پیر و فرسوده شدن یاخته‌‌های فرمانده‌ی بدن‌تان پیش‌گیری نمایید، پس بشتابید و دست بزنید!


پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

پست‌های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید