اپ و گیم برگزیده‌ها 

بررسی اپلیکیشن‌ شاعرانه: تهمورث دیوبند!

فرزانه‌ی پرآوازه‌ی توس و سراینده‌ی داستان پادشاهان ایرانی، فردوسی بزرگ در سده‌ی چهارم خورشیدی با گذشت از چندین دهه عمر گرانمایه، کوشش‌ها و ناگواری‌های شبانه‌روزی و یاری تنی از جوان‌مردان و ایران‌‌دوستان خراسان، دفتر پربار خدای‌نامک را پدید آورد و نزدیک به هزار سال است بر تارک مردمان این سرزمین چون مروارید می‌درخشد و پیام آزادگی و مردانگی را به همه‌ی جهانیان مژده می‌دهد.

و به راستی پس از یورش تازیان، تاراج سرمایه‌های پارسیان، ویران کردن پایتخت ساسانیان و سوزاندن کتاب‌خانه‌‌ها، در سرفرازی دوباره‌ی آیین شهرنشینی ایرانیان و جان گرفتن فرهنگ پهلوانی، سخن نخست را می‌زند.

دهگانان و برزیگران از گوشه و کنار این مرز و بوم پرگهر برای دادخواهی از ستم چادرنشینان بیگانه، به‌پا خاستند و دولت شهرهایی را سازمان دادند و بزرگان و دانشمندان ایرانی تبار در دستگاه خاندان بغداد، بیش‌تر کارهای کشورداری را انجام دادند.

امروز با کوچه‌تک باشید تا با برنامه‌ای سترگ و دل‌باخته یار شوید.

بیشتر بخوانید:  کاوشی ژرف در آنتی‌ویروس اندرویدی Avira: چتری بزرگ و سرخ‌فام

درباره:

جناب عبدالعظیم سلیمی سرپرست و توسعه‌دهنده‌ی هویج‌اپ با ساخت و پرداخت شنیداری شاهنامه با گوینده‌ای زبردست، با صدایی رسا، روشن و دل‌نشین، ایران خواهان بسیاری را به آفرین‌گویی وا داشته است.

شاعرانه با گرفتن رتبه‌ی 4.6 از 5.0 و بارگیری 50 هزارتایی در فروشگاه اندرویدی گوگل پله‌های پیشرفت را یکی پس از دیگری با استواری می‌پیماید.


در بخش سامان‌دهی برنامه پخش آهنگ پس زمینه، نمایش بارش دانه‌های برف، اندازه‌ی قلم و روشنایی صفحه را به دل‌خواه بر گزینید.

تا کنون شاعرانه از آفریده‌های پیر خردمند سخن سعدی در بوستان و گلستان، غزل‌های خواجه حافظ شیرازی، مثنوی معنوی بازتاب شوریدگی مولوی و رباعی‌های ستاره‌شناس و ریاضی‌دان خیام نیشابوری، به نیکی پشتیبانی می‌کند.


در بستر اینترنت متن و تفسیر شعرها را ببینید و با خرید درون برنامه‌ای کتاب‌های گویا را بارگیری و سپس آفلاین گوش دهید.


برتری‌ها:

– رابط کاربری ساده و هنجارمند با طراحی یکپارچه و برخاسته از کاشی‌پردازان و هنرمندان ایرانی در کنار گرافیکی شایسته

بیشتر بخوانید:  معرفی بهترین اپلیکیشن‌های گوگل

– جست‌وجوی هوشمندانه و توانمند در برنامه برای یافتن واژگان و بیت‌ها

– در برگیری بالای 2000 پوشه‌ی گفتاری که شاهنامه خوانی آن نزدیک به 2700 دقیقه است

کاستی‌ها:

– درخور سپاس است و هیچ‌گونه کمبودی ندارد


در پایان:

خواسته‌ی کم‌ترین این است که ایران و ایرانی پیشینه‌ی باستانی خویشتن را بیش‌تر بشناسد و دمی با ستاره‌های ‌فروزان سپهر دانش و فرهنگ سپری نماید.

کوشش کردم که چند خط با پارسی سره بنگارم و امیدوارم خواننده را خوش باشد و برای پاس‌داشت دلسوزان دیار آرش کمان‌گیرها، سیاوشان، کی‌خسروان، خوارزمی‌ها، رازی‌ها، سیناها، تختی‌ها، گردآفریدها و میرزاخانی‌ها، برنامه را با آغوشی باز پذیرا باشید!


پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

پست‌های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید