گجت‌های قابل شنیدن را بشناسید!

در این عصر، وسایل الکترونیک بیش‌از‌پیش در زندگی‌ها نفوذ پیدا کرده‌اند و بدون آن‌ها، در انجام بسیاری از کارها می‌لنگیم! با یاری چنین دیوایس‌هایی اعمال به راحتی انجام می‌شوند و لزومی ندارد کلی زحمت بکشیم. در اصل، این همان کار اصلی تکنولوژی‌ است. بایستی زندگی را آسان سازد و لبخند بر لب‌مان بیاورد. این نوع از دستگاه فت‌و‌فراوان در ویترین فروشگاه‌ها پیدا می‌شوند و فقط کافیست آن‌ها را انتخاب نمایید. ولی انتخاب نیز سخت و سخت‌تر گشته. با ورود کمپانی‌های تازه‌وارد و عمدتا چینی‌تبار، تنوع مارکت گجت‌ها افزایشی چشم‌گیر داشته و جنب‌و‌جوش کم‌نظیر است.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید تا با نسل جدیدی از کالای دیجیتال آشنا شوید.


گجت‌های قابل شنیدن؟!

قابل شنیدن

به تازگی نوع تازه‌ای از وسایل تکنولوژی‌محور به بازار راه پیدا کرده و قرار است، مانند اسپیکرهای سخن‌گو، به تولید انبوه برسند. تا حالا حتما نام پوشیدنی‌ها را شنیده‌اید. دیوایس‌هایی همانند ساعت هوشمند، اسمارت بند و… که باید به بدن‌مان وصل‌شان کنیم تا به کارشان بپردازند. هم‌اکنون، این دستگاه‌ها ارتقا یافته‌اند و به گوش آدمی‌زاد راه پیدا نموده‌اند. این کوچولوهای دوست داشتنی ظاهر آشنایی دارند و شاید با یکی از محبوب‌ترین لوازم جانبی موبایل اشتباه گرفته شوند.

اگر بخواهیم نام دیگری برای‌شان بیابیم، باید از «هندزفری‌های باهوش» بهره ببریم. احتمالا کسی نمی‌فهمد که شما بر روی گوش‌تان یک هدفون بلوتوث دارید یا یک گجت قابل شنیدن. چراکه هیچ فرقی (در ظاهر) ندارند و همین ویژگی، آن‌ها را جذاب و قابل حمل می‌نماید‌. بیایید در مورد عملکرد و کارکردشان بگوییم و بیان کنیم؛ به چه دردی می‌خورند؟

با یاری هوش مصنوعی

قابل شنیدن

چنین دیوایس‌های باهوشی فقط‌و‌فقط با کمک دانش هوش مصنوعی عملی را به سرانجام می‌رسانند و با دستیاران مجازی معروف گره خورده‌اند. تنها بایستی به آن‌ها اعتماد داشته باشید و سخن بگویید. بلی. شما فقط لب تر کنید تا گجت‌های قابل شنیدن کاری را انجام دهند. به‌عنوان مثال (همان‌طور که در جاده‌ای سرسبز می‌دوید) بگویید: «وقتی رسیدم خانه، تی‌وی رو روشن کن و اخبار رو نشان بده!» هندزفری‌ هم سر تعظیم فرود می‌آورد و یک «چَشم» رسا می‌گوید!

یادت نره اینو بخونی!  سامسونگ گلکسی X؛ مشخصات،‌ ویژگی‌های خاص و قیمت

البته این قابلیت به ارتباط عمیق بین وسایل خانه‌ی شما بستگی دارد و فن‌آوری‌ اینترنت اشیا را می‌طلبد. اعمال ساده‌تری نیز هست که می‌توانید به Hearableها بسپارید. از ایشان بخواهید تا برای‌تان یک قطعه موسیقی از جدیدترین خواننده‌ی رپ پلی نماید یا این‌که شعرهای شکسپر را برای‌تان بخواند. فرقی نمی‌کند. هدست‌های باهوش گوش‌به‌فرمان کاربر هستند و همیشه‌ی خدا آماده‌ی خدمت‌اند.

موبایل‌های آینده؟!

قابل شنیدن

همین‌جاست که به برتری بی‌قید و شرط گجت‌های قابل شنیدن پی می‌بریم. دیگر لزومی نیست حرکت اضافه‌ای برای رساندن صدای‌تان به میکروفون دستگاه انجام دهید و به زحمت بیفتید. در هر کجا و در هر زمان، به وظایفش عمل می‌نماید.

ولی یک لحظه صبر کنید. این کار را که اسمارت فون‌ها هم انجام می‌دهند. اما خودمانیم، هندزفری‌ها وسایل جمع‌و‌جورتر و قابل حمل‌تری نسبت به تلفن همراه‌های سنگین‌وزن هستند. در ضمن، این‌ها به مغز نزدیک‌ترند و می‌توانند در آینده‌ای نه‌چندان دور، خواسته‌ی شما را (قبل از این‌که به زبان بیاورید) شناسایی نمایند. شاید گجت‌های قابل شنیدن همان گوشی‌های چند دهه‌ی بعد باشند که در حال حاضر، فقط به‌عنوان لوازم جانبی کاربرد دارند.


نظر شما چیست؟ خوشحال خواهیم شد که دیدگاه‌تان را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.