کامپیوترهای کوچولوی اقتصادی بازار (تیرماه ۹۷)

به راستی که جهان الان و آینده، متعلق به تکنولوژی‌هاییست که در طی سال‌ها معرفی شده‌اند و می‌شوند. این فن‌آوری‌ها، زندگی را آسان و به کلاس بالاتری می‌رسانند. ربات‌ها، دیوایس‌ها، تراشه‌ها، هوش مصنوعی و…

همه‌و‌همه در تلاش‌اند خدمتی به بشر عرضه کنند و این موجود 2 پا را بیش از پیش «مدرن» نمایند. لب کلام؛ تکنولوژی‌ در همه‌جا حضور دارد و بر محیط، آدم‌ها و حتی طبیعت اثر می‌گذارد. چه بسا بعضی از این آثار بد یا خوب باشند. بالاخره تِک کار خودش را به سرانجام می‌رساند. در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…

نکته: این لیست براساس قیمت طراحی شده و ترتیب آن صعودی است.


اینتل STK1AW32SC

کوچولوی اقتصادی

هر برندی را که نشناسید، لکن نام کمپانی معتبر اینتل را شنیده‌اید و‌ لااقل یکی از محصولات این شرکت‌ را در خانه خود دارید. اما بیش‌تر این محصولات فوق‌العاده‌ زیاد خودشان را نشان نمی‌دهند‌ و کمی خجالتی هستند! آن‌ها در قلب دیوایس‌ها جای می‌گیرند و به کاربران آزادی عمل زیادی برای انجام کارها می‌بخشند. حالا بیایید در مورد کامپیوتر فسقلی شرکت حرف بزنیم. کالایی که چشمان‌تان را خیره می‌سازد! وزن PC آن‌قدر کم است که اصلا باور نمی‌کنید که ایشان بتواند سبک‌ترین برنامه‌ها و بازی‌ها را اجرا نماید. ولی واقعیت این نیست.

تقریبا بیش‌تر تکنولوژی‌های روز دنیا در این دانگل قدرت‌مند گردآوری شده‌اند و به تی‌وی و یا مانیتورها قدرتی بی‌بدیل می‌بخشند. حتی فن‌آوری‌ بلوتوث نیز حضور دارد و خیلی راحت می‌توانید فایل‌ها را انتقال دهید.

حدود قیمت: ۱ میلیون تومان


زوتک ZBOX – BI323 – B

کوچولوی اقتصادی

کامپیوترهای کوچک همیشه در حاشیه‌ی بازار قرار داشتند و حالا هم همین‌طور است‌. لکن این‌ موضوع هیچ‌وقت جلوی برندها را نگرفت و تمام اوقات کمپانی‌ها برای معرفی محصولات خود برنامه‌ریزی می‌کنند و سعی دارند تجربه‌ای خاص را ارائه دهند. چنین مارکتی چشم برندهای ناآشنایی را گرفته و می‌خواهند مدل‌هایی را رونمایی نمایند. زوتک یکی از همین دوست داشتنی‌هاست.

یادت نره اینو بخونی!  اگر می‌خواهید خانه‌ای هوشمند داشته باشید، این وسایل را بخرید!

طراحی کامپیوتر مذکور تا حد زیادی رضایت‌بخش است و شک نداشته باشید مدل زوتک یکی از المان‌های زیبایی دکوراسیون اتاق و خانه‌ به حساب می‌آید. ۴ هسته از اینتل مغز متفکر دستگاه را تشکیل داده و در کنار پرداز‌ش‌ گرافیکی خود محصول مجموعه‌ی راضی‌کننده‌ای را شکل داده‌اند. بدون نگرانی و‌استرس به کار کردن با اپ‌ها مشغول شوید و اصلا از لگ‌ها نترسید!

حدود قیمت: ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان


هترون Eco 755 FL

کوچولوی اقتصادی

 

اگر به دنبال مشخصات پرمیوم و قدرت بی‌حد و حصر هستید، پس این مدل را حتما در بین گزینه‌های‌تان بگنجانید. 7 هسته‌ی قلدر (!) از کمپانی نام‌آشنای اینتل قلب تپنده‌ی این کامپیوتر ریزه‌میزه را تشکیل داده و از پس بیش‌تر بازی‌های روز دنیا و اپلیکیشن‌های سنگین برمی‌آید.

در این صورت، کم‌تر مواقعی با لگ‌های گاه‌ و بیگاه مواجه می‌شوید و همین‌طور اعصاب‌تان خرد می‌شود. رم مسئله‌ای مهم برای یک کامپیوتر خوب به شمار می‌رود هر چه‌قدر بالاتر باشد، تبعا آن مدل از رقیبان قلدر خود‌ جلو می‌زند و می‌تواند برنامه‌های بسیاری را به‌طور هم‌زمان اجرا نماید. خوش‌بختانه رم هم 8 گیگابایت و نسبتا عالی به نظر می‌رسد. کیفیت آن هم در سطح قابل قبولی است و به این راحتی‌ها خم‌به‌ابرو نمی‌آورد.

حدود قیمت: ۳ میلیون تومان

 

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.