چگونه امنیت اکانت اینستاگرام خود را تامین کنیم؟

اینترنت چیزی است که همه‌ی ما را به‌هم پیوند می‌زند. مرزها را از میان برداشته و حالا می‌توانیم با دوستان یا اقوام خود در آن طرف کره‌ی زمین حرف بزنیم. اینترنت موجب گشته تا سوال‌های بسیاری پاسخ داده شوند و صد البته تحقیق‌ها هم فی‌الفور انجام گیرند! شبکه‌های مختلفی چوناینستاگرام و تلگرام به وجود بیایند و دل و‌ جان آدمی را بربایند. اینترنت آن‌قدر جذاب است که ما را معتاد خودش می‌کند و بایستی مقدار بهره‌گیری از آن را حتما کنترل نماییم.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


تایید و انتخاب صحیح ایمیل

امنیت اکانت اینستاگرام

وقتی که می‌خواهید که یک اکانت اینستاگرام بسازید، یا باید ایمیل خود را وارد کنید با این‌که شماره‌‌تان را به کمپانی ببخشید. فرقی نمی‌کند که با کدام ورود پیدا می‌کنید، بایستی (حتما حتما!) ایمیل خود را تایید نمایید و بر روی لینکی که از طرف فیس‌بوک فرستاده می‌شود، کلیک کنید. بدین صورت ثابت می‌نمایید که پست الکترونیکی‌ مال خودتان است و قرار نیست فرد دیگری به حساب وارد گردد.

یک مورد دیگر هم مهم است. همیشه آدرس ایمیلی را تایپ کنید که فعال است و به آن – خیلی راحت – دسترسی دارید. رعایت کردن چنین مسئله‌ای، موجب راحتی خودتان خواهد شد و بهتر با اینستاگرام ارتباط برقرار می‌نمایید.


بلاک اشخاص مرموز و مزاحم

امنیت اکانت اینستاگرام

همیشه بلاک کردن جواب می‌دهد. افراد مختلف را بشناسید و آن‌هایی را که حس خوبی به شما نمی‌دهند، یا رفتارشان مرموز است، شناسایی و مسدود کنید‌ این کار در اغلب اوقات باعث می‌شود که اشخاص فوضول (!) نتوانند به حساب‌تان دسترسی داشته باشند و برای کاربر مزاحمتی ایجاد نمایند. چراکه برخی از هکرها، وقتی قصد هک اکانت‌ها را دارند، خیلی خوب آن را مورد بررسی قرار می‌دهند و سعی دارند با صاحب حساب (یک‌جورایی) تماس بگیرند.

یادت نره اینو بخونی!  مدیا؛ گلچین شبکه‌های اجتماعی (۳۰ فروردین‌ماه ۹۷)

پس چشمان‌تان را باز کنید و در دنیا، خیلی ساده اعتماد نکنید.


تایید ۲ مرحله‌ای

امنیت اکانت اینستاگرام

اگر خیلی‌خیلی به اکانت فعلی اینستاگرام خود وابسته‌اید و یا این‌که بسیار برای‌تان مهم است و منبع درآمدی برای شماست، بی‌شک و تردید بایستی «تایید ۲ مرحله‌ای» را انجام دهید. با سرانجام رساندن چنین کاری، انگار یک دیوار مستحکم و اضافی برای هکرها ایجاد نموده‌اید تا دسترسی به حساب‌تان از قبل هم سخت‌تر شود.

تنها یک چیزی را به یاد داشته باشید. در این قسمت فیس‌بوک – شرکت صاحب اینستاگرام – به کاربر اعدادی را می‌دهد که بهتر است از آن‌ها در حایی مناسب نگه‌داری کنید و ما توصیه می‌کنیم بکاپی را هم تهیه نمایید. راستی، نباید این اطلاعات را در اختیار کسی بگذارید.

چراکه افراد بیش‌تر، مساوی با خطر بیش‌ترِ هک شدن!


تلفن همراه خود را بشناسانید!

امنیت اکانت اینستاگرام

مثل بخش ایمیل که باید تمام اعمال انجام شوند، کاربر ملزم است که شماره‌ی موبایل خود را به اینستاگرام معرفی نماید. این طوری، فیس‌بوک تمام و کمال فردی را خواهند شناخت و کسی جز شما اصلا نمی‌تواند به اکانت دسترسی پیدا کند. (البته اگر مرحمت نکرده باشید و رمزتان را به بقیه نبخشیده باشید!)

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.