پروتکل‌های امنیتی سال 2018 برای موبایل‌ها چه چیزهایی هستند؟

هنگام بیماری بدن ما همه‌ی نیروی خود را به کار می‌برد و در برابر بیگانگان تا دندان مسلح مبارزه می‌کند و تا جایی ممکن است آن‌ها را نابود و سپس پاک‌سازی می‌نماید و تندرستی را بار دیگر به ما ارزانی می‌دهد.

در این راه از شگرد‌های کارآمدی یاری می‌گیرد؛ گاهی با نفوذ و هم ‌ریخت شدن در بین دژخیمان تن از تاکتیک فریب سود می‌جوید و گاهی هم ناگزیر به جنگ رو در رو می‌آمیزد.

یکی از همین تمهیدات، قفل‌ کردن دیوایس مورد نظر با کمک گذاشتن پین، پسورد، طرح صورت، اثر انگشت و عنبیه چشم است. اما اینجاست که پرسشی پیش می‌آید؛ امسال چه پروتکل‌های امنیتی روی کار خواهند آمد؟

در ادامه با کوچه تکنولوژی همراه باشید…


ترکیبی از همه

وقتی اسمارت فون‌تان هم بتواند صورت صاحبش را بشناسد و‌ هم قادر به تشخیص صدای وی، هیچ‌کس غیر از خودتان نمی‌تواند به اطلاعات موبایل دسترسی پیدا نماید. در سال 2017 نیز دیوایس‌هایی بودند که بیش‌تر پروتکل‌های امنیتی سود می‌برند و انتظار می‌رود به شمار آن‌ها در سال جاری افزوده گردد.

یادت نره اینو بخونی!  در نمایشگاه CES شاهد چه چیزهایی خواهیم بود؟

این امکان وجود دارد که مثلا سیستم شناسایی چهره با سامانه تشخیص عنبیه چشم کاربر تلفیق و یک قفل بسیار امنیتی تولید شود.


بهره‌گیری از دست

کمپانی‌ها با استفاده از حس‌گرهای اولتراسونیک می‌توانند فرکانس‌های بالایی را به کف دست کاربر بفرستند و بازخورد آن‌ها را به پوست دست انسان (که پترن‌های آن را آشکار می‌سازد) با سنسورهای پیزومتریک شناسایی کنند. به این صورت، برای آنلاک کردن قفل تلفن همراه کافیست که کف دستان‌تان را (مانند فیلم‌های علمی-تخیلی) روبه‌روی گجت محبوب‌ خودتان نگه دارید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.