ویژگی‌های یک گوشی خاص چیست؟

موبایل‌ها آن‌قدر مهم شده‌اند که نمی‌شود یکی از آن‌ها نخرید و از کنارشان به سادگی رد شد‌. ما به این وسایل کاربردی وابستگی شدیدی پیدا کردیم و نمی‌توانیم به این راحتی‌ها از گوشی‌ها جدا شویم. لکن آن‌ها نیز در شرایطی مفید هستند و اعمال بسیاری را انجام می‌دهند. به‌عنوان مثال، در زندگی امروزه دیگر لزومی ندارد که خودتان خوراکی‌ها را بخرید، از طریق اینترنت (هر چیزی که بخواهید) سفارش می‌دهید و آن را فی‌الفور دریافت می‌کنید. با تمام این اوصاف، پس اسمارت فون‌ها محصولاتی خارق‌العاده‌اند که اعمال بسیاری به سرانجام می‌رسانند.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید تا به ویژگی‌های تلفن همراه‌های خاص و متفاوت بپردازیم.


دیزاین جدید

در حال حاضر که خلاقیت کمی در بازار وجود دارد و اکثر شرکت‌ها به فکر تقلید هستند، پس بعید به نظر نمی‌رسد که شاهد گوشی‌های تکراری در بازار باشیم. البته این عامل موجب می‌گردد تا موبایل‌های با یک کوچولو تغییر در دیزاین، خاص و متفاوت جلوه کنند. آی‌فون ۱۰ یکی از همین‌هاست که حتی ترندی را در جهان راه انداخت‌. شیوه‌ی ساختی‌ که منجر به ورود اسمارت فون‌های دارای بریدگی در بالای صفحه‌نمایش شد. در این نوع طراحی، حاشیه‌های قسمت پایین، راست و چپ‌ پنل به حداقل میزان خود می‌رسند و تنها یک بریدگی در بخش بالایی نمایشگر باقی می‌ماند. بریدگی‌ای که میزبان دوربین‌ها، حس‌گرها و اسپیکر خوش‌صدا شده!

حتی رنگ هم تاثیرگذار است. آخرین گوشی وان‌پلاس، به‌نام 5T، در رنگ‌های زیادی موجود هست و امکان سفارش همه وجود دارد. از تم جنگ ستارگان بگیر تا قرمز ماگمایی! این موبایل (هر چه‌قدر هم که ظاهر عادی داشته باشد) لکن با رنگ‌های نابش شخصیتی یونیک پیدا کرده که چشمان هر کسی را جلب می‌نماید.

یادت نره اینو بخونی!  در نمایشگاه CES شاهد چه چیزهایی خواهیم بود؟

قابلیت‌های متفاوت

قابلیت‌های مدرن و تروتازه هم در خاص کردن یک موبایل بی‌تاثیز نیست. شاید اسمارت فون دلبندتان قیافه ندلشته باشد یا این‌که بدتر تکراری باشد. ولی بدانید همه‌ی این‌ها با مشخصات متفاوت تلفن همراه از یاد می‌رود و اصلا به چشم نمی‌آید. اگر هم به اطراف‌تان کمی نگاه کنید، می‌توانید چنین دیوایس‌هایی را بیابید. هندست‌های مدرن و صد البته گران‌قیمتی با قابلیت‌های فراوان عرضه می‌گردند.

سامسونگ گلکسی S9 یکی از این محصولات چشم‌گیر است که به راحتی در بازار پیدا می‌شود. فقط‌و‌فقط باید کارت اعتباری را بیرون بیاورید و مبلغی را کسر نمایید! این گوشی به دیافراگم متغیر مجهز است که مانند مردمک چشم عمل می‌کند. اگر فضا نور زیادی داشته باشد، دریچه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بسته‌تر خواهد شد و اگر نور کمی در محیط عکس‌برداری وحود داشت، دریچه‌ی دیافراگم تا حد زیادی باز می‌گردد تا نور زیادی جذب لنز شود. به این ترتیب، تصاویر گرفته شده به هیچ‌وجه خراب و زشت نخواهند گشت و همیشه‌ی خدا فالوئرهای زیادی را جذب می‌کنند!


به‌روزرسانی منظم

اگر اسمارت فون‌های عزیزتر از جان به‌روزرسانی‌های منظم دریافت کنند و اکثر اوقات به آخرین ورژن سیستم‌عامل‌ مورد نظر مجهز باشند، پس خاص و متفاوت خواهند شد. چراکه نگارش‌های جدید یعنی؛ شکل‌و‌شمایل تازه برای نرم‌افزار دستگاه، خوشنودی کاربر و همین‌طور متفاوت شدن.

پس این موضوع بیش‌تر برای پیکسل‌های گوگل و آی‌فون‌های اپل صدق می‌کند و نمی‌توانیم آن را به موبایل‌های دیگر ربط دهیم. چون‌که مدل‌های کمپانی‌های دیگر آپدیت‌های مداومی ندارند و اگر هم دارند، آن‌قدر دیر منتشر می‌شود که دیگر گجت خاص نمی‌گردد.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.