راهنمای خرید راهنمای خرید موبایل 

ویژگی‌های یک موبایل زیبا چیست؟

موبایل‌ها یکی از وسایل مجبوب این عصر به حساب می‌آیند. ما بیش‌تر اوقات را با آن‌ها سپری می‌کنیم و با کمک‌شان به شبکه‌ی جهانی متصل می‌شویم‌. بدین صورت، می‌توانیم با دوستان خود چت کنیم و با تمام جهان ارتباط داشته باشیم. این دستگاه‌ها در مدل‌ها و اندازه‌های گوناگونی وجود دارند و هم زیبا در بین‌شان هست و هم زشت و کریه.‌ (یاد فیلم دیو و دل‌بر افتادیم!) اما اگر مایل باشید یک اسمارت فون جذاب بخرید، در وحله‌ی اول بایستی به حس درونی خود تکیه کنید و در مرحله‌ی بعدی، به نکات ریزی توجه نمایید.

این جزئیات به شما امکان این را می‌دهند تا با چشمانی باز موبایل آینده‌ی خود را خریداری کنید و تا مدت‌ها از نگاه کردن به آن خسته نشوید.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


شیشه و فلزی بودن

یکی از چیزهایی که یک دیوایس را از رقیبان متمایز می‌سازد، شیشه‌ و فلزی بودن محصول است. چراکه جنس پلاستیک، آن‌چنان جذابیت و برق خاصی ندارد و از هر جهت، به پای عنصرهایی چون؛ آلیاژ آلومینیوم یا منیزیم و شیشه نمی‌رسد. با بهره‌گیری از شیشه، سازندگان قادرند ویژگی شارژ وایرلس را به دستگاهی بیافزایند. به این ترتیب، دیگر از شر سیم‌های دست و پاگیر خلاص می‌شوید و فقط باید گوشی خود را روی صفحه‌ای بگذارید. شیشه از نظر زیبایی‌شناختی، یک ماده پرزرق و برق به شمار می‌رود و در زمان تابیدن نور، به خوبی چشم‌ها را جذب می‌نماید.

بیشتر بخوانید:  بهترین اسمارت فون‌های شرکت هوآوی در رنج‌ قیمتی زیر 500 هزار تومان (آذرماه 96)

فلزی بودن هم مزیت‌های خاص خودش را دارد. هنگام لمس آن، حس خوشایندی به کاربر انتقال می‌یابد و سردی عنصر، مو به تن آدم سیخ می‌کند!


نسبت زیاد صفحه‌نمایش به بدنه

این روزها گوشی‌های کم‌حاشیه به وفور دیده می‌شوند. دنیای تکنولوژی می‌خواهد از شر نوارها و سیم‌ها خلاص شود و به جهان پنل‌های گسترده و رنگی‌رنگی پا بگذارد. همین موضوع، به یکی از موارد زیبایی یک تلفن همراه تبدیل شده. طبیعتا، هر چه‌قدر نسبت نمایشگر به قاب جلو بیش‌تر باشد، موبایل مورد نظر جذاب‌تر و تودل‌بروتر است.


نظر شما چیست؟ چه ویژگی‌هایی یک گوشی را زیبا جلوه می‌دهند؟ خوشحال خواهیم شد که نظرتان را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پست‌های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید