وسایل حرفه‌ای، برای عکاسی حرفه‌ای!

عکاسی از آن پیشه‌هاییست که خیلی‌ها را عاشق نموده و فرد را به مناطق مختلفی کشانده است. فرقی نمی‌کند که عکاس اهل کجا باشد‌. آلاسکا یا اندونزی. این دسته از افراد می‌خواهند مدام از لحظه‌های ناب یا خیلی عادی به‌صورتی خاص و متفاوت عکس بگیرند. طوری که تا حالا هیچ‌کس از آن زاویه به قضیه نگاه نکرده است.

با ظهور گسترده‌ی اسمارت فون‌ها، همه به برداشت تصاویر از دنیای اطراف علاقه‌مند شدند. هر کسی دوست دارد از گوشه و کنار جهان عکس‌هایی بگیرد و تمام تلاش را می‌کند تا اثرش را وایرال و محبوب سازد. اگر مایلید با هندست خود به‌صورتی حرفه‌ای عکاسی نمایید، پس در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


لنزهای گوناگون

عکاسی حرفه‌ای

لنزها برای عکاسی حرفه‌ای با موبایل‌های هوشمند حسابی مفید هستند و در این راه، کمک شایانی می‌کنند. آن‌ها به دوربین گوشی‌تان قابلیت‌هتی فراوانی می‌بخشند که حتی باورتان نمی‌شود وجود داشته باشند. فرض کنید که از سوژه یا محیط مورد نظر دور هستید و دوست دارید عکسی ماندگار و جذاب را ثبت نماییم. اما متاسفانه با بهره‌گیری از تلفن همراه خود قادر به انجام این کار نیستید. چراکه هر چه‌قدر زوم کنید، تبعا از کیفیت تصویر نیز کاسته می‌شود تا زمانی که پیکسلی گردد و اصلا چیزی معلوم نباشد!

اما لنزها کمک می‌کنند تا بزرگ‌نمایی خارق‌العاده‌ای روی سوژه داشته باشید و اصلا کیفیت را از دست ندهید‌. این وسایل کارآمد امکان برداشت افکت‌های مختلف را نیز به شما می‌دهند. از ماکرو و فیش‌آی شروع می‌شود و به واید ختم خواهد می‌گردد. خوش‌بختانه نصب این گونه از گجت‌ها بسیار ساده است و نیازی به داشتن علمی نیست‌ به راحتی و با بهره‌گیری از فن‌آوری نوین (!) کلیپس، آن را به دیوایس خود متصل نمایید.

یادت نره اینو بخونی!  تک‌فکت؛ با دنیای تکنولوژی کشور برزیل آشنا شوید

پایه‌های کوتاه و بلند!

عکاسی حرفه‌ای

انسان با این‌که جانداری فوق‌العاده و با قابلیت‌های ریز و درشت فراوان است، اما مشکلات و ضعف‌هایی نیز دارد. البته شاید این‌ها در اوایل ضعف محسوب نمی‌شدند، اما به مرور زمان تبدیل به محدودیت گشته‌اند. دستان آدمی‌زاد کوچک است و نمی‌توانیم از فاصله‌ای دور، از خانواده و دوستان عکس بگیریم. به همین علت، مونوپادها به بازار آمدند و در همه‌جا یافت می‌شوند. آن‌ها این محدودیت را برداشته‌اند و از زاویه‌ای متفاوت به برداشت تصویر از ما می‌پردارند.

لکن هنوز هم در قسمتی می‌لنگیم. همه‌ی آدم‌ها (تا آن‌جایی که می‌دانیم) وقتی مدت زمانی طولانی گوشی را در جایی ثابت نگه می‌دارند، بالاخره دست‌شان می‌لرزد ‌‌و از پای می‌افتند. این مشکلیست که تا قبل از اختراع سه‌پایه‌های عزیزتر از جان وجود داشت‌. ولی اکنون اوضاع فرق دارد. این وسایل اختراع شده‌اند و کلی به نوع بشر سود می‌رسانند‌.


فلاش، شاتر و چاپ‌گر

عکاسی حرفه‌ای

بخش بزرگی از ۲۴ ساعت را شب تشکیل داده و همین موضوع ممکن است به بزرگ‌ترین چالش شما برای عکاسی تبدیل شود. خیلی از موبایل‌های این عصر هنوز نمی‌توانند درست و حسابی در شب و بدون نویز عکس بگیرند و با شجاعت تمام، به دل تاریکی بروند. پس، شاترها به وجود آمدند تا عصای دست کاربران، در حین برداشت عکس در محیطی با شرایط نوری ضعیف باشند.

شاتر هم یکی از آن وسایلیست (که وقتی نمی‌توانید از فاصله‌ای نزدیک به گوشی دسترسی داشته باشید) حسابی به دردتان می‌خورد.

اگر دوست دارید تصاویر گرفته شده را بلافاصله چاپ کنید، نیاز به یک چاپ‌کننده‌ی فوری تصویر دارید. این گجت‌ها با موبایل‌ها رابطه‌ی خوبی دارند و لحظات را روی کاغذ می‌آورند.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.