واکاوی در هواشناس بلند بالای اندرویدی AccuWeather: پادشاه هفت اقلیم

از شگفتی‌های زمین، دگرگونی فصل‌ها و تغییرات آب و هوایی از جایی به جایی دیگرست، گاهی پیش می‌آید در یک گستره‌ی نه چندان بزرگ، گوشه‌ای برف می‌بارد و در چند کیلومتر آن سوتر باران و تگرگ از آسمان چون دانه‌های در به پایین می‌لغزد و کمی دورتر هوا چنان آفتابیست که گویی در سیاره‌ای دیگر بسر می‌برید. این همه آشفتگی، آدمی را دچار سرگردانی می‌کند و آفرین گویان بر دامان طبیعت دست‌های خود را بالا می‌برد و باران رحمت را می‌طلبد.

امروز کوچه‌تک را دنبال کنید تا با هواشناسی شکوهمند آشنا شویم.


درباره:

کمپانی بس بزرگ گوگل در پلت‌فرم پر آوازه‌اش اندروید دوست‌داشتنی، به طور پیش فرض از یک برنامه‌ی خرد و کم گنجایش برای نمایش آب و هوای منطقه‌ای کاربر بهره می‌گیرد که بر بنیاد داده‌های پایگاه هواشناسی سترگ AccuWeather استوار و سرفرازست.

اکنون می‌خواهیم دست در نرم‌افزار کار درست آن بنهیم و به فراخور حال برای کم شدن تشنگی پیاله‌ای آب از دریای بی‌کرانش بنوشیم.

اپلیکیشن با کسب امتیاز 4.4 از 5.0 و بالای 50 میلیون بارگیری از گوگل‌پلی به راستی به خویش می‌نازد. با جست‌وجوی شهر محل زندگی خود در برنامه به خرمنی از داده‌های آماری رهنمون می‌شوید و در بخش سازماندهی هواشناس می‌توانید پوسته‌های روشن وتاریک را برگزینید و قالب نمایش ساعت و تاریخ را به‌ دل‌خواه تغییر دهید و هم‌چنین یکا‌های متریک، هایبرید و امپریال را برای نشان دادن داده‌های هواشناسی انتخاب و قسمت آمادگی‌های لازم برای روز‌های سرد و بارانی را ساماندهی کنید.


برنامه می‌تواند آب و هوای محل شما را در سی روز آینده با دقت بالا پیش‌بینی نماید و با داشتن گراف‌های دمایی خوش رنگ و لعاب کاربر را به دنبال کردن اوضاع جوی پیرامون خود علاقه‌مند کند. اپلیکیشن لبریز از اطلاعات دامنه‌دار هواشناسیست و پارامترهای جورواجوری را کاویده و به آگاهی کاربر می‌رساند. از میزان غبار و گرده‌های گل در بهار و پاییز تا تراز پرتوهای فرابنفش گسیل شده از سوی گوی آتشین سپهر، از احتمال و مقدار بارش ساعتی و شبانه‌روزی به شکل برف، باران و تگرگ تا زمان دقیق طلوع و غروب خورشید در محل شما، از شتاب و جهش وزش باد تا درصد تری و خشکی هوا، همه و همه را پوشش می‌دهد.

یادت نره اینو بخونی!  معرفی لانچر U 3D؛ تازه‌وارد!

با دانلود ویدیوهای کم حجم، رویدادهای مهم جوی در سرتاسر جهان و در آغاز هر روز هشدارهای آب و هوایی را به شکل نوشتاری در برنامه ببینید تا غافلگیر نشوید و به هنگام و آگاه گردید.


برتری‌ها:

– یک تیم کارشناس خبره با پایگاه هواشناسی همکاری می‌کنند

– داده‌های ماهواره‌ای، راداری و ایستگاه‌های هواشناسی را در جای جای کره‌ی زمین با کنکاشی وسواس گونه می‌پالاید

– محیط کاربری پویا و تازه همراه با دیزاین فلت و شیک و گرافیک بسیار خوب

– به اشتراک‌گذاری ویدیو‌های بارگیری و داده‌های برنامه در شبکه‌های اجتماعی

– داشتن ویجت‌های مدرن و سفارشی‌سازی آن‌ها به وسیله‌ی کاربر

کاستی‌ها:

– با زبان شیرین پارسی هم‌دل نیست

– دما‌های آب و هوا را برای یک ناحیه‌ با مساحت ده‌ها کیلومتر مربعی نشان می‌دهد نه یک محل خاص


در پایان:

بی‌هیچ‌ سخن گزاف و بیهوده می‌توان گفت نرم‌افزار با سنجش دیگر رقیبان چون کوه شاهوار و شاهکوه سترگ و پهناور است و به نیکی از عهده‌ی پیش‌ یابی‌های آب و هوایی بر می‌آید و در داوری بی‌همتاست. پس او را در یابید.


پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.