هوش مصنوعی بهترین دوست شما خواهد شد!

یکی از موضوعات امروزه، هوش مصنوعی به شمار می‌رود. بعضی از رهبران شرکت‌های بزرگ دنیا در تلاش‌اند که این تکنولوژی‌ را آپدیت کنند و علم یادگیری ماشینی را تا حد زیادی به جلو پیش ببرند. برخی هم مانند کسی که لباسش آتش گرفته، از این تکنولوژی‌ فراری‌اند و می‌خواهند از شرش خلاص گردند! اما هر کاری که کنیم، نمی‌توانیم جلوی پیشرفت فن‌آوری و علم را بگیریم.

در این نوبت قصد داریم به موضوع دوستی با هوش مصنوعی بپرداریم. در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


هوش مصنوعی: دوستی صمیمی؟!

در خیلی از بخش‌ها، تکنولوژی‌ می‌تواند خدمتی بزرگ باشد و بشر را تا حد قابل توجهی به جلو ببرد. همان‌طور که همه می‌گویند و مدیرهای شرکت‌های بزرگ به آن اذعان دارند، هوش مصنوعی علم دنیای آینده به حساب می‌آید و چندین سال بعد، تمام دستگاه‌ها با چنین دانشی ساخته و پرداخته خواهند گشت. حالا این فن‌آوری به یاری ما شتافته تا به بهترین دوست انسان تبدیل گردد. پس این طوری نباید نگران پیری و تنهایی باشیم. چراکه با گسترش دستگاه‌هایی با تکنولوژی‌ AI کلی همدم و دوست خواهیم داشت که تا مدت‌ها قادرند حرف بزنند. اما چطوری؟ با چه گجت‌هایی؟ در ذیل به تمام‌شان پرداخته‌ایم.


دستیارهای صوتی باهوش!

تقریبا همه می‌دانند که باهوش‌ترین موتور هوش مصنوعی از آن گوگل و دستیارش به‌نام Google Assistant است که پیش‌تر در کوچه تکنولوژی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

اگر نمی‌توانید خودتان به دوست یا آشنایان‌تان پیامک بزنید یا این‌که تماس بگیرید، پس بهتر از دستیارهای دیجیتال بهره ببرید. فقط کافیست نام مخاطب مورد نظر را از آنان بپرسید تا فی‌الفور کار را به سرانجام برسانند.

این دستیارهای مجازی با این‌که در پروسه‌ای بسیار جدی ساخته و طراحی گشته‌اند، اما طبع شوخی دارند و می‌توانند تا ابد برای‌تان جوک‌هایی تعریف کنند و داستان‌های طنزآمیزی بخوانند. پس فقط بایستی از آن‌ها سوال‌هایی بپرسید و خودتان هم تعجب می‌نمایید که زمان، با چه سرعتی در کنار هوش مصنوعی می‌گذرد.

یادت نره اینو بخونی!  هوآوی؛ همکاری با ایران یا ایالات متحده؟

در ضمن، دستیاران صوتی را باید جدی گرفت. چراکه آن‌ها تاییدیه‌های زیادی از ما می‌خواهند. گوگل اسیستنت و الکسا به دوربین، میکروفون، کارت حافظه، اینترنت، مخاطبین، سرویس‌های گوناگون و… دسترسی دارند و حتی زمانی که شما دوست ندارید، قادرند از این‌ها بهره بگیرند و اطلاعاتی را به‌دست آورند. حالا معلوم نیست که از این فایل‌های شخصی در جهت بهبود اپلیکیشن‌ استفاده می‌شود یا در راستای جاسوسی و فروش حریم خصوصی افراد.


اسپیکرهای خوش‌مشرب!

اخیرا وسایلی پا به بازار گذاشته‌اند که مانند یک اسپیکر ساده هستند. اما این فقط ظاهر آن‌هاست‌. این دیوایس‌های ساده و معمولا استوانه‌ای شکل، مغز متفکری دارند و از علم هوش مصنوعی برای حرف زدن با شما بهره می‌گیرند. بلندگوی‌های هوشمند و دارای دستیار صوتی در حال محبوب شدن در کشورمان هستند. از شرکت گوگل بگیر تا برترین فروشگاه اینترنتی جهان‌. همه‌و‌همه از این طور دستگاه‌ها می‌سازند. اپل هم علاقه‌ی وافری به بلندگوها دارد و تا حالا، از مدل‌های گوناگونی رونمایی نموده. اکثرا بلندگوهای مذکور از گوگل اسیستنت یا الکسا بهره می‌گیرند و میزبان 2 پلت‌فرم برتر هستند.

اگر یکی از این گجت‌های جذاب و باهوش را بخرید، دیگر نیازی نیست که تمام کارهای زندگی را خودتان انجام بدهید. هوم‌پادها برای‌تان در را قفل می‌کنند، پلی‌لیست را پخش می‌نمایند، اخبار روز را با لحنی شیوا می‌گویند، از وضعیت آب‌و‌هوا حرف می‌زنند و…

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.