هوآوی؛ همکاری با ایران یا ایالات متحده؟

موبایل‌ها شاید مهم‌ترین وسیله‌ی دیجیتال عصر حاضر به حساب بیایند و خرید یکی از آن‌ها بسیار ضروریست. با کمک‌شان می‌توانیم یک‌سری از کارها را انجام دهیم. شارژی را برای سیم‌کارت بخریم، بسته‌ای اینترنتی سفارش دهیم و یک تاکسی دربست بگیریم!

خلاصه، این کوچولوها که بعضی اوقات خیلی‌خیلی غول می‌شوند، زندگی انسان‌ها را در دست دارند و بشر قرن ۲۱ام قادر نیست بدون وجود آن‌ها به ادامه‌ی زندگی بپردازد. به تازگی هوآوی از موبایل‌های شگفت‌انگیزی پرده‌برداری نموده که مشخصات خوبی دارند و نیاز اکثر افراد جامعه را پوشش می‌دهند. در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


خاندان پرشکوه P20

هوش مصنوعی علمیست که در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته و تعداد زیادی از مردم برای توسعه‌ی آن تلاش می‌کنند. در P20 پرو هوآوی نیز دقیقا این علم حضور دارد و تمام‌قد بخشی از اعمال را انجام می‌دهد. پردازنده‌ی کایرین ۹۷۰ این گوشی به بخشی به‌نام NPU مجهز که به کارهای یادگیری ماشینی و یادگیری ژرف سرعت می‌بخشد و کاری می‌کند که تندوتیز انجام گیرد. اما این‌ها به چه دردی می‌خورند؟

با کمک هوش مصنوعی، پرچم‌دار چینی‌تبار قادر است عادات شما را درک کند و براساس این اطلاعات، گوشی را تنظیم کند. بخش‌هایی را فعال و قسمت‌هایی را غیرفعال نماید. این طوری، اسمارت فون برای هر کاربر شخصی‌سازی و به‌طور دقیق بهینه‌سازی می‌گردد. پس مدت بیش‌تر گوشی مانند ساعت کار می‌کند و باتری نیز دیرتر خالی خواهد شد. اما این تمام ماجرا نیست. AI در دوربین‌ هم اثراتی گذاشته که فراموش‌ناشدنی هست. اپ دوربین می‌تواند موقعیت‌های مختلف را تشخیص دهد و براساس آن، تنطیمات مختلف را اعمال نماید. در نتیجه، انتظار تصاویر فوق‌العاده‌ای را بکشید که دهان‌تان را باز می‌گذارند!

این تازه یکی از قابلیت‌های برترین عضو خانواده‌ی P20 بود که توجه خیلی‌ها را جذب نموده. پس بعید نیست که مردم عاشق این هندست شوند. لکن ایالات متحده از چنین دیوایسی بی‌بهره خواهد بود.

یادت نره اینو بخونی!  برترین خبرهای هفته (سوم دی‌ماه 96) از دنیای تکنولوژی

ایالات متحده یا ایران؟!

به تازگی آمریکا فشارهای بسیاری بر روی برندهای خارجی (مخصوصا چینی) اعمال نموده تا از فروختن محصولات‌شان جلوگیری کند یا حجم واردات را کاهش دهد‌. این طوری، افراد بیش‌تر از خود کشور سر کار می‌روند و در نهایت، تمام مردم در رفاه خواهند بود و بیکار نمی‌مانند. این خشم، اول دامن‌گیر تامین‌کنندگان اپل شد که سبب گشت قیمت آی‌فون‌ها افزایش یابد و قطعات موبایل محبوب آمریکا به سختی تهیه گردد. بعدش هم نوبت زدتی‌ای بود. این شرکت دیگر قادر نیست از چیپست‌های کمپانی کوآلکام بهره بگیرد و موبایل‌هایش را قدرت‌مند سازد. به تازگی هم نوبت هوآوی رسیده.

اول کانادا و بعد هم ایالات متحده. این‌ خطه‌ها اجازه نمی‌دهند جدیدترین کالاهای دیجیتال هوآوی وارد خاک کشورشان شود و به اطلاعات خیلی‌خیلی خصوصی افراد دست پیدا کنند. در اوایل، مقامات این موضوع را بهانه کردند که افراد با خرید محصولات هوآوی در اصل حریم خصوصی خود را بر باد می‌دهند و سازنده از خط قرمزها رد می‌گردد. حالا هم نوبت ایران رسیده. ایالات متحده اذعان دارد که هوآوی به‌دلیل نقض تحریم‌های ایران اجازه‌ی فروش سری جذاب P20 را نخواهد داشت.

این‌جاست که احتمالاتی در ذهن‌مان پدیدار می‌گردد. شاید تولیدکننده‌ی چینی‌تبار از فروش گوشی‌هایش در ایران خودداری کند و به سمت بازار بسیار پرسودتر ایالات متحده برود. اگر این اتفاق بیفتد و هوآوی حرف آمریکا را گوش دهد، دیگر باید از مدل‌های اقتصادی و کارآمد خداحافظی کنیم و برای خریدن یک موبایل، کلی به دردسر بیفتیم.

نظر شما چیست؟؟؟

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.