نِست Cam IQ؛ نسل جدید دوربین‌های تحت شبکه

هوش مصنوعی قصد دارد در زندگی‌ها رسوخ کند و کنترل همه‌چیز را به‌دست بگیرید. برای همین ایلان ماسک «مدیر کمپانی تسلا» از این یادگیری ماشینی به شدت می‌ترسد و مدام خطرات آن‌ را گوشزد می‌کند. این در حالیست که شرکت تسلا برای خودران نمودن ماشین‌ها نیاز به هوش مصنوعی دارد! دقیقا همین تبدیل به مشکلی بزرگ شده. چون ما به پیشرفت نیاز داریم و این فقط‌و‌فقط با AI دست‌یافتنی است. از طرفی هم این علم می‌تواند مایه‌ی انقراض بشریت گردد. چراکه وقتی ربات‌ها به هوش بالایی برسند، طبیعتا به انسان خدمت نمی‌کنند و می‌خواند حق و حقوقی داشته باشند.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید تا با گجتی آمیخته با هوش مصنوعی آشنا شوید.


نست Cam IQ

دوربین‌های امنیتی در این عصر مورد توجه زیادی قرار گرفته‌اند و مجهز بودن خانه به یک یا احیانا چندتا از این وسایل ضروری به نظر می‌رسد. کمپانی نست (Nest) در ساخت و پرداخت دوربین‌های مداربسته تبحر دارد و بهترین‌ها را تولید می‌کند. اما یک چیزی این برند را خاص نموده. نست همیشه‌ی خدا سعی در این دارد تا از فن‌آوری‌های تروتازه بهره ببرد و محصولاتش را یونیک‌ به بازار عرضه کند. خوش‌بخانه جدیدترین دیوایس این کمپانی از این قاعده مستثنی نیست و تازه از هوش مصنوعی هم سود می‌برد.

یادت نره اینو بخونی!  معرفی سیستم Kohler DTV پلاس؛ دوش گرفتن به سبک تکنولوژی‌!

غلام حلقه‌به‌گوش!

Cam IQ به دستیار مجازی گوگل (گوگل اسیستنت) مجهز است و همین امکانات زیادی را به این دستگاه بخشیده. فقط با صدای خودتان می‌توانید کلی کار انجام دهید. شاید فکر کنید که تنها قادرید دوربین را خاموش یا روشن نمایید. اما کاملا در اشتباه‌اید! به جز این‌که می‌توانید تنظیمات مربوط به Cam IQ را با گوگل اسیستنت انجام دهید، قادرید لیست خریدتان را بگیرید، هشدار تنظیم کنید و همین‌طور وضعیت آب‌و‌هوا را بشنوید. ولی شاید سوالی برای شما پیش بیاید؛ آیا هوش مصنوعی کنترل کامل این دستگاه را برعهده دارد؟


از بین رفتن حریم خصوصی؟

دستیار مجازی گوگل با این‌که بسیار باهوش است و می‌تواند عادات ما را درک و سپس تکرار کند، لکن سرخود کاری انجام نمی‌دهد و کاملا تحت فرمان شماست. اما بازهم باید جانب احتیاط را رعایت نمایید و همیشه مراقب هکرها و حملات مختلف باشید.

برند نست به کاربران تضمین می‌دهد که حریم خصوصی آن‌ها رعایت می‌گردد و به هیچ‌وجه اطلاعات در دسترس شخص دیگری قرار نمی‌گیرد. حتی دیتای شما واضح به شرکت سازنده نمی‌رود و در شبکه‌ی خانه حفظ می‌گردد.

در حال حاضر این محصول جذاب و باهوش با قیمتی در حدود 300 دلار در بازارهای جهانی موجود است.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.