نقد و بررسی نرم‌افزار پخش مستقیم از ایستگاه فضایی بین‌المللی ISS onLive: نماینده‌ی زمین!

آیا آسمان نیلگون با ابرهایش، زمین آبی با دشت‌ها و جنگل‌هایش را دوست دارید؟! آیا می‌دانید می‌توانید از ایستگاه بین‌المللی فضایی، زمین و پیرامونش را ببینید؟! آیا می‌خواهید هنگام درآمدن و فرو شدن آفتاب را نزدیک به 15 بار در شبانه‌روز از فراز سطح زمین مشاهده کنید؟!

پس بی‌درنگ به کوچه‌تک بپیوندید تا در این راستا با برنامه‌ای خیره‌کننده و زیبنده آشنا شوید.


درباره:

از آرزوهای دیرینه‌‌ی آدمی، پرواز و گردش در محیط بیرون از جو زمین است. با آغاز هزاره‌ی سوم میلادی، برنامه‌نویسان جهان مجازی با پیشرفت دانش و فن‌آوری به این خواسته‌ی خرد و کلان جامه‌ی عمل پوشانیده‌اند.

این میان استودیوی برنامه‌ساز اسپانیایی PoliLabe برای درک بهتر و یادگیری آسان‌تر نوجوانان، جوانان و علاقه‌مندان به کیهان و فضا به ساخت و پرداخت نرم‌افزاری هوشمند که تصاویر ایستگاه بین‌المللی فضایی را با سامانه‌ی بی‌مانندش زنده پخش می‌کند، دست یازیده است.

تا کنون اپ فضانورد با گرفتن رتبه‌ی 4.5 از 5.0 و بالای 1 میلیون بار دانلود در فروشگاه اندرویدی گوگل، بر خویشتن می‌بالد و دستاوردهایش را به دیگران ارزانی می‌کند. کاربران لحظه به لحظه از فعالیت‌های فضایی آگاه می‌شوند و با دسترس به شبکه‌های رسانه‌ای سازمان ملی هواشناس و فضایی ایالات متحده؛ ناسا، از پژوهش‌ها و پروژه‌های حال و آینده‌ی آن باخبر می‌گردند. با دیدن بحث و جدل‌های علمی کارشناسان و دانشمندان علوم زمین و هستی، بار دانشیک خود را می‌افزایند.

یادت نره اینو بخونی!  با دوردست‌ترین شی ای که ناسا با آن وعده دیدار دارد، آشنا شوید

شما می‌توانید ابرخشکی‌های زمین چون آفریقا و استرالیا را از بلندای بیش از 400 کیلومتری زمین با کیفیت اچ‌دی تماشا و در دو کانال یا دو دوربین، زنده و هم‌زمان، در دستگاه خویش دنبال کنید. تصاویر دل‌خواه را با گزینش کیفیت‌های متفاوت بر روی دیوایس ضبط نمایید و در شبکه‌های اجتماعی به‌اشتراک‌ بگذارید.

برتری‌ها:

  • اینترفیس ساده و همه‌پسند با یک طراحی یکپارچه و گیرا
  • همراهی یک موسیقیایی دل‌پذیر و آرام‌بخش
  • نمایش داده‌های طول و عرض جغرافیایی، ارتفاع و شتاب مربوط به ISS
  • با دادن موقعیت مکانی به برنامه، مشتری می‌تواند مدار بینایی و ناحیه‌ی روز و شب را بر روی زمین پیکربندی کند
  • با دوربین‌های مدار بسته و ثانویه در ISS، راه‌پیمایی‌های گاه و بی‌گاه فضانوردان و آزمایش‌های آنان را ببینید

کاستی‌ها:

  • شوربختانه، برنامه برای ایرانیان با دشواری‌هایی روبه‌روست که البته با یافتن راه‌کاری همیشگی حل می‌شود

در پایان:

 برنامه زمان گذر ISS از نزدیکی محل زندگی، به شما هشدار می‌دهد تا بتوانید آن‌جا را مستقیم از فضا ببینید. ممکن است گاهی برسد تا بتوان ایستگاه فضایی بین‌المللی را با چشم غیر مسلح نگرید و رویدادهای ویژه‌ای از جمله راه‌اندازی سفینه‌ها و پرتاب ماهواره‌ها را پی بگیرید.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.campmobile.snow&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dar+camera&pcampaignid=APPU_1_Bb3MWrihO4LXgQbrwpq4CQ

پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.