مقایسه مشخصات دوربین گلکسی S9 پلاس با میت ۱۰ پرو

دوربین‌ها این امکان را به ما می‌دهند تا با کیفیتی بسیار بیش‌تر از وسایل دیگر به عکاسی بپردازیم و لحظات را به‌طور خاصی ثبت نماییم. بیش‌تر جزئیات نقش می‌بندند و کم‌تر چیزی از قلم می‌افتد.

اسمارت فون‌ها به وسایلی بسیار مهم مبدل گشته‌اند که قند در دل مردم دنیا با دیدن‌شان آب می‌شود و ترجیح می‌دهند یکی از موبایل‌های خوب بازار را داشته باشند. برای همین، تعداد افرادی که دارای گوشی هستند، از آن‌هایی که یک توالت شخصی دارند، بیش‌تر است! این واقعیتی است و وابستگی دیوانه‌وار انسان‌ها را به تلفن همراه‌ها نشان می‌دهد. اما نمی‌خواهیم در این نوبت از بدی‌های این دیوایس‌ها بپردازیم. بالعکس! قصد داریم به یکی از ویژگی‌های‌ جذاب‌شان بپردازیم که تازگی‌ها مورد توجه بسیاری واقع گشته. در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


دوربین؛ نبرد هوش مصنوعی و مکانیک!

گلکسی S9 پلاس با میت ۱۰ پرو

گلکسی S9 پلاس از ماژول دوربین دوگانه سود می‌برد که یکی از آن‌ها با دریچه دیافراگم f/1.5 و دیگری با ضریب f/2.4 است. با نگاهی به این مشخصات درمی‌یابیم که این گوشی می‌تواند عکس‌های پرنوری ثبت نماید و بیش‌ترین جزئیات و وضوح را (در میان رقیبان) به شما ارائه دهد.

سنسورهای دوربین این مدل از کمپانی سامسونگ ISOCELL و بسیار ریز هستند. کره‌ای این حس‌گرها را با قابلیتی موسوم به Super PD درآمیخته‌اند تا سرعت فوکوس اتوماتیک تا حد قابل توجهی بالا رود. طوری‌که، مانند نداشته باشد و هیچ اسمارت فونی به گرد پایش نرسد!

پس کاربر می‌تواند لحظه‌های ناب را فی‌الفور ثبت کند و هیچ‌یک‌از ثانیه‌های طلایی را از دست ندهد. شما قادرید تندتند به عکاسی بپردازید و در عین حال، با کندی و لگ روبه‌رو نشوید.

یادت نره اینو بخونی!  ذن‌فون ۴ مکس یا بلک‌بری پاسپورت؛ کدام بهتر است؟

گلکسی S9 پلاس با میت ۱۰ پرو

در طرف دیگر، میت ۱۰ پرو نیز کم نمی‌آورد. مجهز به ۲ دوربین باکیفیت است که یکی از آن‌ها می‌تواند شما را به دنیای قدیم بازگرداند. چطوری؟ لنز ۲۰ مگاپیکسلی دیوایس فقط ۲ رنگ را دریافت می‌کند. سیاه و سفید. پس اگر محصول هوآوی را انتخاب می‌کنید، منتظر عکس‌های نوستالژیکی باشید که با گجت مذکور خواهید گرفت. خوش‌بختانه فوکوس لیزری هم به چشم می‌خورد و تمام‌قد به مجموعه‌ی دوربین موبایل خدمت می‌کند. با یاری لین کوچولوی کارآمد می‌توانیم سوژه‌ها را با دقت بیش‌تری بگیریم و همین‌طور شات‌های پشت‌سرهم را سریع‌تر ثبت نماییم.

گلکسی S9 پلاس هم از فن‌آوری‌های نوینی سود می‌برد. باتوجه به این‌که گلکسی S9 پلاس از چیپست قدرت‌مند 9810 بهره می‌گیرد، پس باید انتظار عملکرد فوق‌العاده‌ای را از گوشی مذکور داشته باشید. اپلیکیشن دوربین نیز از این قاعده مستثنی نیست. ویژگی سوپر اسلوموشن به این گوشی اضافه گشته و امکان برداشت تقریبا 1000 فریم در هر ثانیه را به شما می‌دهد! گفته می‌شود پرچم‌دار 2018 کره‌ای از دوربینی باکیفیت با ویژگی متغیر بودن دریچه دیافراگم استفاده می‌کند. این چیزیست که بیش‌تر در دوربین‌ها وجود دارد و تا حالا فکر نکنیم که روی یک تلفن همراه اجرا شده باشد. به این ترتیب، کاربر می‌تواند در موقعیت‌های مختلف دریچه دیافراگم را ببندد یا آن را بازتر نمایند. این طوری نور بیش‌تر یا کم‌تری وارد لنز می‌گردد.

میت ۱۰ پرو با کمک پردازنده‌ی باهوش اختصاصی می‌تواند صورت کاربر را شناسایی و طبق شرایط محیط، بهترین تنظیمات را اعمال کند. دیگر نیازی نیست خیلی به خودتان زحمت بدهید تا بهترین نتیجه کسب شود. کارها را به غول چینی بسپارید!

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.