معایب و مزایای نمایشگرهای ال‌ای‌دی

در دنیای امروز که گجت‌ها در اطراف‌مان وجود دارند و یک‌جورایی ما را محاصره کرده‌اند، پس بد نیست کمی با جدیدترین و برترین آن‌ها آشنا شویم تا شاید مهرشان در دل‌مان نشست و اقدام به خرید آن کالاها نماییم.

قطعا نمایشگرهای ال‌ای‌دی هم جزء همین دسته کالاهای نوین هستند که تقریبا به تازگی روانه بازارها گشته‌اند و دنیای نور و روشنایی را به‌طور گسترده تغییر داده‌اند. اما فرض کنید که بخواهید یکی از صفحه‌نمایش‌های ال‌ای‌دی را بخرید و به خانه ببرید. آیا به راستی با مزایا و معایب آن‌ها آشنا هستید؟

اگر مایلید پاسخ‌های سوال‌هایی از این دست را بیابید، پس با کوچه‌تک همراه باشید…


مزایا

پرنور بودن یکی از مزایای نمایشگرهای ال‌‌ای‌دی به شمار می‌آید. یعنی شما به راحتی می‌تواند محتواهای مختلف را زیر نور مستقیم خورشید تماشا کنید و لذت ببرید.

کنتراست فوق‌العاده عامل موفقیتی برای این صفحات بوده و هست. در اصل، به خاطر همین موضوع این نوع دیسپلی‌ها دیدگان را خیره می‌سازد و در بین رقیبان ال‌سی‌دی خود می‌درخشد.

یادت نره اینو بخونی!  دیکشنری؛ میکرو ال‌ای‌دی (MicroLED)

این را می‌دانیم که کاربران نمی‌توانند عمق واقعی و صحیح رنگ مشکی را (به جز در ال‌ای‌دی‌ها) در تکنولوژی دیگری بیابند. برای همین پیشنهاد می‌شود که والپیپر نمایشگرهای ساخته شده با این فن‌آوری، سیاه رنگ تعبیه گردد.


معایب

گران‌قیمت‌ بودن، همیشه پاشنه‌ی آشیل ال‌ای‌دی‌هاست و انگار نمی‌خواهد دست از سر کچل این تکنولوژی بردارد! این بدان معناست که شما باید برای تعمیر موبایلی مجهز به صفحه‌‌ی ال‌ای‌دی، حسابی توی دردسر بیافتید و مقداری زیادی پول خرج نمایید‌.

Burn-in یکی از مصائب این فن‌آوری جذاب محسوب می‌شود که اتفاقا در گوشی‌های جدید گوگل نیز (به‌صورت کم و بیش) یافت می‌گردد. این مشکل بیش‌تر در نوار نوابری محسوس است. به‌طوری‌که رسما رنگ آن عوض و بی‌روح می‌شود!

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.