فلش‌مموری‌های ریزه‌میزه؛ کوتوله‌های قابل اعتماد!

اطلاعات مدام در حال نقل‌و‌انتقال هستند و حتی یک لحظه هم بیکار نیستند. وقتی که مسنجری را اجرا می‌کنید و سپس پیامی را می‌فرستید، این پیام تا زمانی که به مقصد برسد، راهی پرپیج و خم را طی می‌کند و باید بین سرورهایی ردوبدل شود. نیازهای بشر موجب شده تا اطلاعات بیش‌تری تولید و انتقال یابند و همیشه‌ی خدا در حال گردش باشند. پس باید سیستم‌هایی برای ذخیره‌سازی این‌ها قرار بدهیم تا به کارمان بیایند و فایل‌ها هدر نروند.

فلش‌مموری‌ها یکی از آن دیوایس‌هایی‌ است که اطلاعات مختلف را سیو می‌نمایند. در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید تا با بهترین‌ها آشنا شوید.

نکته: این لیست براساس قیمت طراحی شده و ترتیب آن نزولی است.


ای‌دیتا UD310

Touch T08

ای‌دیتا یکی از برندهای معروف و دوست داشتنی صنعت وسایل ذخیره‌سازی به شمار می‌رود و همیشه محصولات خوبی را به بازارها روانه کرده. با خرید این مدل، حدود ۳۲ گیگابایت حافظه نصیب‌تان خواهید شد و در ضمن، تکنولوژی‌ یواس‌بی ۲ هم گیرتان می‌آید‌ این یعنی هم فضای نسبتا زیادی در اختیار دارید و هم برای نقل و انتقال محتواها نباید زمان بسیاری را بگذارید. فیلم‌ها، بازی‌ها و تصاویر باکیفیت (کم‌و‌بیش) فوری‌فوتی ردوبدل خواهند شد و به فرد یا دیوایس مورد نظر می‌رسند. زیاد مراقب فلش‌مموری خود نیستید؟ نمی‌توانید از خوردن فلش به در و دیوار جلوگیری کنید؟! در نتیجه گجت مذکور ای‌دیتا به‌دردتان خواهد خورد. چون‌که در برابر ضربه مقاوم است و هم‌چنین، قادر است در محیط‌های مرطوب دوام بیاورد.

همان‌طور که در عنوان مطلب گفتیم، UD310 هم از طراحی خاصی سود می‌برد و وزن و ابعاد خیلی کوچکی دارد. پس چیزی فراتر از قابل حمل به حساب می‌آید و در تمام موقعیت‌ها جای می‌گیرد.

یادت نره اینو بخونی!  این هندزفری‌های شیائومی را از بازار بخرید (بهمن‌ماه 96)

حدود قیمت: ۱۰۰ هزار تومان


سیلیکون پاور Touch T08

Touch T08

دیزاین جذاب فلش‌مموری ریزه‌میزه‌ی سیلیکون پاور باعث می‌شود چشم از این دیوایس کوتوله برندارید و همیشه‌ی خدا به ایشان زل بزنید! حالا بیایید به بحث‌های دیگر و به قابلیت‌ها بپردازیم. با خرید Touch T08 تقریبا ۳۲ گیگابایت حافظه در اختیارتان قرار می‌گیرد که سرعت خوبی دارد و چندان اذیت نخواهید شد.

در موقعیت‌های مملواز گرد‌ و غبار زندگی می‌کنید؟ خانه‌ای نزدیک دریا دارید؟ دوست دارید فلش خود را به این طرف و آن طرف ببرید؟ همین نیازها بود که شرکت سیلیکون پاور دست به تولید مدل فوق زد. با نهایت آرامش از فلش‌مموری در شرایط گوناگون استفاده کنید و نگران هیچ‌چیز نباشید!

حدود قیمت: ۵۰ هزار تومان


سن‌دیسک CZ43

این مدل از طراحی جالبی و خطرناکی (!) برخوردار است. چراکه در نگاه اول، زیبا و جذاب به نظر می‌‌رسد و فلز کار شده در آن، نگاه‌ها را جلب می‌نماید. لکن بعدا می‌فهمید این دیزاین باعث شده تا CZ43 خیلی‌خیلی کوچک و به راحتی آب خوردن گم شود. اما این کاربردهایی هم دارد. به‌عنوان مثال، اصلا به چشم نمی‌آید و دکوراتیو اتومبیل کاربر را برهم نمی‌زند. خوش‌بختانه فلش از سیستم‌عامل‌های بسیاری ساپورت می‌نماید و خیلی زود با کامیپوتر و لپ‌تاپ‌‌تان مَچ می‌شود.

استاندارد یواس‌بی ورژن 3.0 در فلش‌مموری نام‌برده وجود دارد و امکان انتقال سریع فایل‌ها را به شما می‌بخشد. ظرفیت هم ۱۶ گیگابایت و برای بعضی از کاربران کافی به نظر می‌رسد.

حدود قیمت: 50 هزار تومان

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.