سامسونگ گلکسی S10 چگونه خواهد بود؟

گجت‌های بسیاری در طول یک سال معرفی می‌شوند. هیچ فرقی نمی‌کند چه اندازه‌ای داشته باشند، هیچ فرقی نمی‌کند که دست‌رنج کدام کمپانی باشند، فقط تنها چیزی که در این دنیا مهم است؛ کارآمد بودن می‌باشد. اگر وسیله‌ی مورد نظر به‌درد بخور و مفید بود، پس باید با آن آشنا شویم و کمی از قابلیت‌هایش بدانیم. چراکه این دسته از دیوایس‌ها، زندگی را بسیار آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کنند و لبخندی بر لب‌مان می‌نشانند.

هم‌اکنون می‌خواهیم نگاهی به یکی از ساخته‌های (آینده) کمپانی کره‌ای سامسونگ به‌نام گلکسی S10 بپردازیم. پس در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


دیزاین و نمایشگر؛ بهتر از امروز!

گلکسی S10

در این تردیدی نیست که طراحی سامسونگ در سری گلکسی S10 دچار تغییر و تحولات بزرگی خواهد شد. این احتمال وجود دارد که کمپانی به ترمد جهانی بپیوندد و گوشی‌هایش را با یک بریدگی در بخش بالایی صفحه‌نمایش عرضه کند. هم‌چنین انتظار داریم حاشیه‌ها به کم‌ترین میزان خود برسند و شاهد موبایلی با نسبت دیسپلی به بدنه‌ی ۹۰ درصد باشیم. این ویژگی موجب می‌گردد تا محتواها به شکلی جذاب مشان داده شوند و در هنگام تماشای فیلم، نوارها روی اعصاب‌تان نروند!

یک احتمال دیگر هم وجود دارد. شاید شرکت کره‌ای از نسخه‌ای خاص پرده‌برداری کند که این‌بار با طراحی خاص و یونیک انعطاف‌پذیر ارائه می‌شود. همان چیزی که در نسخه‌ی X گلکسی‌ها انتظار داریم. در قاب پشت هم از همان شیشه استفاده می‌شود و ماژول دوربین دوگانه خواهد درخشید. البته چینش لنزها فرق خواهد کرد و شاید به کنجی بروند و زیاد توی چشم نباشند!

حالا بیایید مشخصات دیسپلی دیوایس را نام ببریم. براساس قانونی نانوشته، گلکسی S10 نیز از صفحه‌نمایش اولد بهره می‌برد تا روشنایی تا حد قابل توجهی افزایش یابد و کنتراست غیرقابل اندازه‌گیری شود. در این نوع از نمایشگرها، رنگ‌ها طور دیگری نقش می‌بندند و قلب هر کسی را می‌ربایند. بی‌شک و تردید پنل با دیزاین 3D در پشت ویترین‌ها جای می‌گیرد و نگاه‌ها را به سرعت می‌قاپد! پس خیلی‌خیلی مراقب این پرچم‌دار باشید. از ما گفتن بود.

یادت نره اینو بخونی!  برترین خبرهای هفته (دوم دی‌ماه 96) از دنیای تکنولوژی

هوش مصنوعی؛ نفوذ بیش‌تر…

گلکسی S10

از هر مشخصه‌ای حرف بزنیم، حتما در یک قسمتی پای هوش مصنوعی در میان‌ است. در این عصر نیز علم مذکور با محبوبیت بسیاری مواجه شده و خیلی از افراد مایل‌اند از این دانش استفاده کنند. چه بهتر که در موبایل‌مان باشند. هم‌اکنون بیش‌تر اسمارت فون‌های بالارده و اندکی از میان‌رده‌ها از قابلیت AI سود می‌گیرند و تکنولوژی‌ نام‌برده در بخش‌های گوناگون به کارمان می‌آید.

به‌عنوان مثال، دیوایس دیرتر کند خواهد شد و تا مدت‌ها مثل روز اول اعمال را فوری‌فوتی انجام می‌دهد. کم‌تر مواقعی با باگ مواجه خواهید شد و به گوشی بدوبیراه می‌گویید! گجت بعد از مدتی، رفتار کاربر را ثبت و ضبط می‌کند و از اطلاعات به‌دست آمده برای تنطیم گزینه‌ها بهره می‌برد. در نگاه اول، آسان است. اما بدانید هوش مصنوعی به کلی دیتا و دانش نیاز دارد.


دوربین؛ چیزی مثل چشم!

گلکسی S10

شاید کم‌ترین تغییر را در بخش دوربین داشته باشیم. چون‌که همین الان هم گلکسی S9 نسبت به نسل قبل خود تحولات عظیمی را تجربه کرده و (براساس عادت سامسونگ) بعید است حالاحالاها شاهد یک خانه‌تکانی در ماژول دوربین باشید. ولی نباید از ویرایش‌های کوچک به راحتی عبور کرد.

ممکن است سازنده چند فیلتر جدید را به نرم‌افزار اضافه نماید و از واقعیت افزوده بیش‌ازپیش سود بجوید. گزینه‌های ادیت تصویر و ویدیو را بیش‌تر و بیش‌تر کند و مجموعه‌ای حرفه‌ای تحویل شما بدهد.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.