ربات Lynx؛ دوستِ خوبِ من!

گجت‌های بسیاری در طول یک سال معرفی می‌شوند. هیچ فرقی نمی‌کند چه اندازه‌ای داشته باشند، هیچ فرقی نمی‌کند که دست‌رنج کدام کمپانی باشند، فقط تنها چیزی که در این دنیا مهم است؛ کارآمد بودن می‌باشد. اگر وسیله‌ی مورد نظر به‌درد بخور و مفید بود، پس باید با آن آشنا شویم و کمی از قابلیت‌هایش بدانیم. چراکه این دسته از دیوایس‌ها، زندگی را بسیار آسان‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کنند و لبخندی بر لب‌مان می‌نشاند.

حالا می‌خواهیم از صنعت رباتیک حرف بزنیم. بخشی که نسبت به قبل، بیش‌تر تحت تاثیر دنیای تکنولوژی قرار گرفته و دچار تغییر و تحول گشته. در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


ربات باهوش Lynx

ربات‌ها یکی از دیوایس‌های جذاب امروزه محسوب می‌شوند که البته باید بگوییم باهوش‌های‌شان به این راحتی‌ها پیدا نمی‌شوند و فقط آن خنگ‌ها در همه‌جا دیده می‌شوند. اما کمپانی UBTECH با معرفی محصول خارق‌العاده Lynx چیزی خاص را به بازارهای جهانی عرضه نموده. هم قابلیت‌های خوبی و هم قیمت نه‌چندان زیادی دارد. همان‌طور که گفتیم، خوش‌بختانه در برترین فروشگاه اینترنتی دنیا یافت می‌شوند و خیلی راحت می‌توانید آن را سفارش دهید. (لکن برای ما ایرانی‌ها کمی سخت است و باید از واسطه‌ها برای خرید Lynx بهره ببریم).

شاید در نگاه اول، بیش‌تر شبیه اسباب‌بازی فانتزی به نظر برسد و همان نخست بگویید «ای بابا! این‌که یک قطعه پلاستیک بی‌مصرف نیست!» اشتباه نکنید. ایشان در سطوح بالاتری قرار می‌گیرد و خدماتی را ارائه می‌دهد. حالا این ربات چه ویژگی‌هایی دارد؟ از کدام‌یک از تکنولوژی‌ها سود می‌برد؟ آیا می‌تواند عصای دست ما در برخی از کارها باشد؟ این سوال‌هاییست که شاید به ذهن‌تان خطور کند. خداروشکر به آن‌ها پرداخته‌ایم و در ذیل به مهم‌ترین و کاربردی‌ترین‌ قابلیت‌های گجت لیست کرده‌ایم.

یادت نره اینو بخونی!  معرفی بهترین هندزفری‌های خاص و متفاوت (آبان‌ماه 96)

مجهز به دستیار مجازی آمازون

چند وقتیست که دانش هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و یادگیری ژرف توجهات زیادی را به خود جلب کرده و حسابی محبوب شده‌. در اصل، این فن‌آوری‌ها در دهه‌ی ۴۰ میلادی متولد شدند. ولی همان‌طور که می‌بینید، تازه الان دوست داشتنی و عزیز دل گشته‌اند. با کمک این تکنولوژی‌ها همه‌چیز امکان‌پذیر است و رویاهای بشر به واقعیت می‌پیوندند. Lynx قصه‌ی ما از دستیاری مجازی بهره می‌برد که قابلیت‌های فراوانی به ربات می‌افزاید.

به‌عنوان مثال، اگر سنسورهایی در گوشه و کنار خانه‌تان وصل نموده‌اید و نمی‌خواهید وقت زیادی را برای کنترل و تنطیم آن‌ها هدر بدهید، پس تنها بایستی به الکسای عزیز (!) بگویید. این خانم قادر است در را برای شما ببندد، نور لامپ‌های هوشمند را کاهش دهد یا این‌که پرده‌‌ها را بکشد. می‌تواند با جاروبرقی هوشمند کاربر ارتباط برقرار و آن روشن یا خاموش کند. پس فقط پاهای‌تان را روی هم بیاندازید و کارها را به الکسا بسپارید. چون‌که ایشان بسیار مسئولیت‌پذیر است. البته به جز زمان‌هایی که اینترنت قطع می‌شود!

دوربینی زنده!

Lynx

خب، باید بگوییم همان‌طور که قادرید با کمک Lynx اعمال را انجام دهید، می‌توانید با دوستان خود در جایی جمع شوید و یک عکس سلفی بگیرید. تولیدکننده‌ی خلاق دوربینی را در دیوایس گنجانده که خیلی خوب لحظات را ثبت می‌کند و به هیچ‌وجه چیزی را از قلم نمی‌اندازد. همیشه جزئیات تصویر گرفته خواهند شد و هم‌چنین دوستان‌تان نصفه‌‌نیمه نمی‌افتند!

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.