دیکشنری؛ چی (Qi)

موبایل‌ها، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها، کامپیوترهای شخصی و ساعت‌های هوشمند به وسایلی دوست داشتنی تبدیل شده‌اند که چشمان هر کسی را خیره می‌سازند. آن‌ها حاصل ماه‌ها یا حتی سال‌ها تلاش کمپانی‌ها هستند و در دل خود، از فن‌آوری‌هایی سود می‌برند. تکنولوژی‌هایی که برای خود نام‌هایی دارند و موجب جذاب شدن دیوایس می‌گردند. پس این امکان وجود دارد تا همه‌ی اسم‌ها را نشناسیم و بعضی‌ها، برای‌مان غریبه به نظر برسند. در نتیجه، باید برای شناخت آن‌ها چه کاری انجام دهیم؟

شما می‌توانید به سری پست‌های دیکشنری سری بزنید که هر پنج‌شنبه و جمعه در کوچه‌تک منتشر می‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید…


چی (Qi)

طبیعتا سیم‌ها یکی از اولین چیزهایی هستند که در روند مدرن شدن دنیا، حذف خواهند شد و همه‌چیز به‌صورت وایرلس درمی‌آید. پس گوشی‌ها هم باید در این سمت قدمی بردارند. خوش‌بختانه این کار انجام شده و اسمارت فون‌های پرمیوم بازار از داشتن قابلیتی خاص و مدرن بهره می‌گیرند. یک ویژگی که شما از شر سیم‌های مزاحم و اعصاب‌خردکن خلاص می‌کند و آزادی‌عمل زیادی به کاربر می‌بخشد‌. لکن این چیست؟ همان‌طور که گفتیم، موبایل‌های جدید به قابلیتی تروتازه به‌نام (Qi (Standard مجهز هستند.

یادت نره اینو بخونی!  دیکشنری؛ ریزپردازنده (Microprocessor)

چی موجب می‌گردد تا پروسه‌ی شارژ هندست، راحت‌تر و آسان‌تر به سرانجام برسد. بگذارید اجزای این فن‌آوری را نام ببریم. یک پد. بلی! درست خواندید. تنها باید بهترین و صمیمی‌ترین دوست خود را (منظورمان همان گوشی‌‌تان است!) بر روی صفحه‌ای دایره‌ای‌شکل، مربعی، مستطیلی، لوزی و… بگذارید، و تمام. دستگاه خودبه‌خود شارژ خواهد شد‌ تا در اختیارتان قرار گیرد و مانند غلامی، فرامین‌تان را انجام دهد. البته باید بگوییم که خود پد منبع تغذیه نیست و باید‌ آن را به پریز برق وصل نمایید.

در حال حاضر، گوشی‌هایی ازقبیل؛ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس، گلکسی S8 و گلکسی S8 پلاس، آی‌فون ۱۰، چندی از محصولات ال‌جی و بلک‌بری و مدل‌های اعلای دیگر، از تکنولوژی‌ Qi استفاده می‌نمایند.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.