دیکشنری 

دیکشنری؛ چی (Qi)

موبایل‌ها، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها، کامپیوترهای شخصی و ساعت‌های هوشمند به وسایلی دوست داشتنی تبدیل شده‌اند که چشمان هر کسی را خیره می‌سازند. آن‌ها حاصل ماه‌ها یا حتی سال‌ها تلاش کمپانی‌ها هستند و در دل خود، از فن‌آوری‌هایی سود می‌برند. تکنولوژی‌هایی که برای خود نام‌هایی دارند و موجب جذاب شدن دیوایس می‌گردند. پس این امکان وجود دارد تا همه‌ی اسم‌ها را نشناسیم و بعضی‌ها، برای‌مان غریبه به نظر برسند. در نتیجه، باید برای شناخت آن‌ها چه کاری انجام دهیم؟

شما می‌توانید به سری پست‌های دیکشنری سری بزنید که هر پنج‌شنبه و جمعه در کوچه‌تک منتشر می‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید…


چی (Qi)

طبیعتا سیم‌ها یکی از اولین چیزهایی هستند که در روند مدرن شدن دنیا، حذف خواهند شد و همه‌چیز به‌صورت وایرلس درمی‌آید. پس گوشی‌ها هم باید در این سمت قدمی بردارند. خوش‌بختانه این کار انجام شده و اسمارت فون‌های پرمیوم بازار از داشتن قابلیتی خاص و مدرن بهره می‌گیرند. یک ویژگی که شما از شر سیم‌های مزاحم و اعصاب‌خردکن خلاص می‌کند و آزادی‌عمل زیادی به کاربر می‌بخشد‌. لکن این چیست؟ همان‌طور که گفتیم، موبایل‌های جدید به قابلیتی تروتازه به‌نام (Qi (Standard مجهز هستند.

بیشتر بخوانید:  دیکشنری؛ واحد پردازش عصبی (NPU)

چی موجب می‌گردد تا پروسه‌ی شارژ هندست، راحت‌تر و آسان‌تر به سرانجام برسد. بگذارید اجزای این فن‌آوری را نام ببریم. یک پد. بلی! درست خواندید. تنها باید بهترین و صمیمی‌ترین دوست خود را (منظورمان همان گوشی‌‌تان است!) بر روی صفحه‌ای دایره‌ای‌شکل، مربعی، مستطیلی، لوزی و… بگذارید، و تمام. دستگاه خودبه‌خود شارژ خواهد شد‌ تا در اختیارتان قرار گیرد و مانند غلامی، فرامین‌تان را انجام دهد. البته باید بگوییم که خود پد منبع تغذیه نیست و باید‌ آن را به پریز برق وصل نمایید.

در حال حاضر، گوشی‌هایی ازقبیل؛ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس، گلکسی S8 و گلکسی S8 پلاس، آی‌فون ۱۰، چندی از محصولات ال‌جی و بلک‌بری و مدل‌های اعلای دیگر، از تکنولوژی‌ Qi استفاده می‌نمایند.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پست‌های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید