دیکشنری؛ دالبی ویژن (Dolby Vision)

لغت‌ها در طول زمان تغییر می‌کنند یا این‌کخ رسما حذف می‌شوند‌. این‌ها در همه‌یزبان‌ها حضور دارند و مدام مانند آفتاب‌پرست دچار تحول خواهند شد. در اصل، اگر زبان‌ها چنین نبودند، خیلی زود می‌مردند و از بین می‌رفتند. چراکه همیشه باید میزبان المان‌های جدید بود و از تفکرات نو استقبال کرد. در دنیای پرتب‌و‌تاب تکنولوژی هم دقیقا همین اتفاق (البته هر ماه) می‌افتد. هر گجت و دیوایسی که معرفی می‌شود، در درون یا ظاهر خود فن‌آوری‌‌هایی دارد که بعضی‌های‌شان، برای اولین‌بار به نمایش گذاشته می‌شوند. این‌ها سبب می‌گردند تا جهان تکنولوژی‌ همیشه‌ی خدا دگرگون شود.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


دالبی ویژن (Dolby Vision)

دالبی یکی از شرکت‌های بسیار معروف و محبوب به شمار می‌رود که در صنعت صوت و تصویر کاز می‌کند و تا حالا از تکنولوژی‌های جدیدی پرده برداشته. دالبی ویژن هم یکی از آن‌هاست. Dolby Vision HDR این امکان را به شما می‌دهد تا محتواها را با تمام جلال و جبروت‌شان نگاه کنید و نهایا لذت را ببرید. جزئیات فیلم‌ها و انیمیشن‌ها دیدنی و با کمک این فن‌آوری از قلم نمی‌افتند. همه‌چیز واضح است و تاریک‌ترین نقاط هم روشن خواهند گشت. به قول خود توسعه‌دهنده؛ دالبی ویژن کاری می‌کند که چیزها را متفاوت ببینید و حسابی خوش بگذرانید.

یادت نره اینو بخونی!  دیکشنری؛ گواهینامه‌ مقاومت IEC

تکنولوژی‌ دالبی مناسب چشمان طراحی شده و انسان می‌تواند خیلی خوب تصاویر را تماشا کند و کوچک‌ترین المان‌ها را ببیند. ویژگی‌های محیط داخل پنل به‌صورت جذاب‌تری نشان داده می‌گردند و بسیار چشم‌گیر هستند. طوری‌که قادر نیستید، حتی برای یک لحظه دیسپلی را کنار بگذارید و به جای دیگری زل بزنید.

HDR پیشرفته‌ی دالبی ویژن کیفیت کلی کلیپ‌ها را بهبود می‌بخشد و فریم‌به‌فریم عکس‌ها را بهتر و بهتر می‌کند. پس در نهایت، یک محتوای مسحورکننده‌ را می‌بینید و لحظات خوشی را برای‌تان رقم می‌زند. خوش‌بختانه چنین فن‌آوری‌ای در بسیاری از تلویزیون‌ها، سینماها و چندی از موبایل‌ها وجود دارد و تجربه‌ی کاربری را به کلاس تازه‌ای می‌برد. در نتیجه اگر دوست دارید فیلم‌ها و بازی‌ها را جور دیگری ببینید، بی‌شک و تردید یک محصول با تکنولوژی‌ دالبی ویژن را خریداری نمایید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.