دیکشنری؛ اسلوموشن و هایپرلپس

موبایل‌ها، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها، کامپیوترهای شخصی و ساعت‌های هوشمند به وسایلی دوست داشتنی تبدیل شده‌اند که چشمان هر کسی را خیره می‌سازند. آن‌ها حاصل ماه‌ها یا حتی سال‌ها تلاش کمپانی‌ها هستند و در دل خود، از فن‌آوری‌هایی سود می‌برند. تکنولوژی‌هایی که برای خود نام‌هایی دارند و موجب جذاب شدن دیوایس می‌گردند. پس این امکان وجود دارد تا همه‌ی اسم‌ها را نشناسیم و بعضی‌ها، برای‌مان غریبه به نظر برسند. در نتیجه، باید برای شناخت آن‌ها چه کاری انجام دهیم؟

شما می‌توانید سری به پست‌های دیکشنری بزنید که هر پنج‌شنبه و جمعه در کوچه‌تک منتشر می‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید…


اسلوموشن ‌‌و هایپرلپس

زمان، طبق اساسی در حال گذر است. روزها تبدیل به شب می‌شوند و شب‌ها تبدیل به روز. ماه‌ها می‌گذرد و از پس آن‌ها، سال‌ها و قرن‌ها سر می‌رسند. اما آیا می‌توان گذشت زمان را کند یا تند کرد؟ به راستی می‌توان؟ خوش‌بختانه تکنولوژی این‌جاست و خداروشکر در همین عصر زندگی می‌کنیم. پس نگران نباشید! فن‌آوری این امکان را به ما می‌دهد تا ویدیویی ساده گرفته و سپس آن را تبدیل به چیزی شگفت‌انگیز کنیم.

یادت نره اینو بخونی!  دیکشنری؛ میکرو ال‌ای‌دی (MicroLED)

با یاری گزینه‌ی اسلوموشن می‌توانیم فریم‌های بیش‌تری از سوژه بگیریم و آن را در حالات مختلف ضبط کنیم. به‌عنوان مثال، می‌توان هندوانه‌ای را از وسط نصف کرد و بعد اسلوموشن آن را دید. به واقع، تجربه‌ی دیدن صحنه‌های آهسته به کلی فرق دارد و اصلا حس خوبی به ما آدم می‌دهد. خبر خوب این است که این تازه اول ماجرا و طیف گسترده‌ای از اعمال را می‌توانید انجام دهید‌. موبایلی را تیکه‌تیکه کنید، لحظه شلیک تفنگی را بیینید، دویدن یوزپلنگ را مشاهده نمایید و… البته مشکلی وجود دارد. اگر می‌خواهید اسلوموشن‌هایی شگفت‌انگیزی را ثبت کنید و حسابی خوش بگذرانید، بایستی (حتما حتما) از دوربین‌های حرفه‌ای بهره ببرید. چراکه قوی‌ترین و لاکچری‌ترین گوشی‌ها نیز از پس این کار برنمی‌آیند و حرفی برای گفتن ندارند.

هایپرلپس (یا همان تایم‌-لپس) نقطه مقابل اسلوموشن به حساب می‌آید. در این تکنولوژی‌ همه‌چیز تند و سریع می‌گذرد و مناسب نمای وسیع شهرهاست. با یاری این فن‌آوری، عکاسی از ترافیک، به چیزی جذاب تبدیل خواهد شد و نتیجه‌اش، چشمان‌تان را خیره می‌سازد.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.