اپ و گیم 

جستاری در سال‌نامه‌ی پارسی اندرویدی شمیم‌ یاس: سیمایی نمکین!

سومریان که چند هزار سال پیش در میان‌رودان (جنوب عراق کنونی) زندگی می‌کردند و نام نخستین شهرنشینان باستانی را بر خود دارند برای وقت کاشت و برداشت گندم و جو، گاه خروش رود، زمان برگزاری آیین‌ها و … به نگاه‌داشت ماه‌ها و سال‌‌ها برآمدند که بر دو بنیاد قمری و خورشیدی استوار بود..

سپس با گذشت زمان پیروان ادیان ابراهیمی در خاورمیانه هفته را به گاه‌شمار افزودند و روزی از آن را برای پرداختن به آداب و رسوم کیش خود تعطیل اعلام کردند که هنوز هم در جهان پا برجاست.

با کوچه‌تک بمانید تا از روزشماری آگاه و حرفه‌ای پرده‌برداری نماییم.


درباره:

توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزار‌های اندرویدی شمیم سافت با ساخت و پرداخت برنامه‌های پولی و رایگان کاربردی، مذهبی، با گوناگونی محصولات تولیدی بر پشتوانه‌ی اندیشه‌ای نو و کیفیت بالا گام‌های پیشرفت را پر‌ شتاب بر ‌دارد و تا امروز توانسته است از دید آرای مردمی برتری‌هایی را به‌دست آورد.

تقویم شمیم یاس با گرفتن رتبه‌ی 4.5 از 5.0 و بارگیری بیش از 50 هزارتایی در پلی‌استور، کام ایرانیان بسیاری را شیرین و دل ایشان را شادمان نماید.

بیشتر بخوانید:  کاویدن در سال‌نامه‌ پارسی اندرویدی Persian Calendar: به‌نام ایزد! 120 ساله‌اید!

برای زمان شرعی نمازهای صبح، نیم‌روز، مغرب، نام شهر محل زندگی را در سال‌نما جست‌وجو یا GPS دستگاه را روشن کنید و در بخش سازماندهی اذان و پخش آن تغییرات لازم را به دل‌خواه انجام دهید.


برنامه از صدای بالای 100 تن اذان‌گوی پرآوازه با گل‌بانگ خوش از برداران شیعه و اهل سنت به گزینش کاربر پشتیبانی می‌کند که می‌تواند آن‌ها را بارگزاری نماید.

گاه‌شمار دارای یک تبدیل‌کننده‌ی توانمند و باهوش است که از سال 1279 خورشیدی تا پانزده سده‌ی آینده را در برمی‌گیرد.


تقویم با بسیج شدن به قبله‌نما و نمایش روزانه‌ی آیه‌ای از سوره‌های قرآن کریم، کلامی مثبت از بزرگان، روایتی صحیح و آموزش احکام، فضایی معنوی و روحانی را ارزانی می‌بخشد. هم‌چنین با هشدارهای به‌هنگام نزدیک شدن وقت نماز را با هفتاد لحن متفاوت گوشزد می‌کند.

برتری‌ها:

– محیط کاربری ساده و همه‌پسند با طراحی یکپارچه و به‌روز در کنار گرافیکی درخور

– داشتن ویجتی هوشمند برای نشان دادن ساعت و اوقات شرعی

بیشتر بخوانید:  کاوشی در بازی Matches Puzzle: استخوان‌دار و آتش‌ بیار معرکه!

– نمایش آب و هوای شهر کاربر در نسخه‌ی ویژه‌‌ی برنامه

– توانایی ثبت یادداشت‌های روزانه و یادآوری‌های گنجانده شده در نسخه‌ی پولی اپلیکیشن

کاستی‌ها:

– محاسبه‌ی اوقات شرعی تنها بر پایه‌ی داده‌های مؤسسه‌ی ژئوفیزیک دانشگاه تهران است و نبود حساب بر مبنای فقه و اصول برداران اهل تسنن، جامعه‌ی مسلمانان آمریکا و دیگران، آشکارا دیده می‌شود.


در پایان:

از آغاز آفرینش و هبوط حضرت آدم بر او درود! تا گاه رستاخیز و رستگاری نیکوکاران و پاد‌افره‌ی گجستگان، زمین به گرد خود و خورشید می‌چرخد و فصل‌ها و سال‌ها پدید می‌آیند.

ناگزیر از بازگشت زمان هستیم پس قدر لحظه‌ها و حال را بدانیم و در سوگ فردای نیامده نشینیم و از در کنار هم بودن لذت ببریم و سپاسگزار تندرستی خویش باشیم!


پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

پست‌های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید