جستاری در بازی تخته‌ای Chess Free: کهن‌زاد!

خاستگاه نخستین بازی راهبردی و تخته‌‌ای چترنگ، شمال‌باختری هندوستان در زمان امپراتوری گوپتا به سده‌های سوم تا ششم میلادی می‌رسد و از دید واژگانی ریشه در زبان باستانی هندوان سانسکریت دارد و به 4 عنصر ارتش، ارابه‌ها، فیل‌ها و سواره و پیاده نظام برمی‌گردد.

سپس فرستاده‌ای هندی شترنگ را نزد خسرو انوشیروان ساسانی پیشکش آورد و در گاه چیرگی تازیان بر ایران زمین به اروپا راه یافت و در آن‌جا شتاب بازی افزوده شد و بازی‌کنان حرفه‌ای روسی پدیدار گشتند.

با کوچه‌تک بمانید تا با بازی رایگان و آزاد شترنگ بیش از گذشته دوست شوید.


درباره:

استودیوی بازی‌ساز و بی‌انباز بریتانیایی Al Factory Limited با ساخت و پرداخت بازی‌هایی در سبک تخته‌‌ای و فکری در پلت‌فرم‌های گوگل و اپل، گام‌های بلندی را برداشته که مایه‌ی بسی خوش‌بختی است.بازی شترنگ آزاد در میان 120 هم‌ریش، دستش با نام برترین بالاست و با بهره بردن از تاکتیک‌های به‌روز و گونه‌گون بازی‌کن را تا تراز استادی همراهی می‌کند و با داشتن 8 تخته‌ی رنگین و 7 گروه مهره‌ی جورواجور راه را برای دوستارانش خوشایند و آسان کرده است.برای انجام بازی به شکل گروهی و آنلاین باید از حساب کاربری گوگل خود سود جست و بازی‌کنان دیگر را از سرتاسر گیتی به مبارزه فراخوانید.

یادت نره اینو بخونی!  کاوش در برنامه‌ی حرفه‌ای هواشناس Amber Weather Elite: یکی‌ یک‌دانه!


برتری‌ها:

  • گیم‌پلی پویا و بهنجار با گرافیکی سزاوار
  • داشتن افکت‌های شنیداری هیجان‌آور و هوشمند در جای جای بازی
  • آموزش گام‌به‌گام بازی و آشنایی با دستورهای شترنگ
  • پشتیبانی از بیش‌تر زبان‌های روز و زنده‌ی جهانی
  • دارای 12 سطح از ساده تا دشوار برای تازه‌کاران و حرفه‌ای‌ها
  • همراهی یک آموزگار مجازی به‌هنگام بازی و گاه حرکت مهره‌ها
  • اندوختن بازی‌های انجام و پایان یافته و نمایش دستاوردها و پیروزی‌های گیمر با آنالیز کردن آن‌ها

کاستی‌ها:

  • ناسازگاری با زبان شیرین و شیوای پارسی

در پایان:

بی‌گمان با یاری بازی در گاهی کوتاه خواهید توانست پیچ و خم‌های آن‌را بشناسید و با گذشت روزها، هفته‌ها و ماه‌ها به بازی‌کنی زبر‌دست و دارای نقشه و برنامه دگرگون یابید و دیگر بدون بیم و هراس بازی را با یک انگشت بچرخانید.

باید بدانید بازی با اندیشه و روان شما آمیخته است و با درگیر کردن هوش، نیروی استدلال و واکنش را چند برابر می‌کند که در زندگی بسیار به‌‌کار آید.


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.campmobile.snow&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dar+camera&pcampaignid=APPU_1_Bb3MWrihO4LXgQbrwpq4CQ

پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.