تک‌فکت؛ با دنیای تکنولوژی کشور مکزیک آشنا شوید

در دنیا شگفتی‌ها و واقعیت‌های زیادی هستند که ما از وجود برخی از آنان آگاه هستیم و شوربختانه از وجود بعضی از آن‌ها بی‌خبریم. به‌طور حتم، بخشی از این شگفتی‌ها متعلق به جهان گسترده‌ی تکنولوژی است که هر لحظه به جذابیت و بزرگی آن افزوده می‌گردد. برای همین لازم است که اطلاعاتی در مورد این دنیا داشته باشیم تا هم ما از اتفاقات اطراف‌مان خبردار و هم با فرصت‌های طلایی پیش‌رو آشنا شویم.

در این بخش از کوچه تکنولوژی (تک‌فکت) قرار است با واقعیت‌های جالب و مفید دنیای فن‌آوری اطلاعات آشنا شویم. این سفر طولانی (اما لذت‌بخش) را از کشورها و شهرها شروع می‌نماییم و یکی‌یکی با حال و هوای دنیای تکنولوژی در آن‌ها روبه‌رو می‌شویم.

پس در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


بیستمین مورد: مکزیک

مکزیک

مکزیک بین ایالات متحده و آمریکای مکزیک قرار دارد و طبیعتش کم‌نظیر است. از کوه‌های بلند و سربه‌فلک کشیده بگیر تا بیابان‌های خالی از سکنه. بیش‌تر افراد این منطقه با زبان اسپانیایی باهم صحبت می‌کنند. اما نباید از حدود ۷۰ زبان بومی کشور گذشت. بعضی از مردم با این‌ها کاملا آشنا هستند و در جمع‌های دوستانه از زبان بومی‌شان بهره می‌گیرند‌. مکزیک دارای خوراک‌های خاص زیادیست و همین عامل موجب شده تا توریست‌های زیادی به این کشور بروند و کلی خوش بگذرانند. اما ما با این‌ها کاری نداریم. مثل همیشه می‌‌خواهیم به قسمت تکنولوژیکی ماجرا بپردازیم!


Mabe

مکزیک

اگر بخواهیم یکی از شرکت‌های باارزش مکزیک را نام ببریم، بایستی از Mabe یاد کنیم. چراکه در حدود ۴ میلیارد دلار ارزش دارد و حسابی برای منطقه سودآور و ارزآور است. لکن این کمپانی چه کاری انجام می‌دهد؟ برند مذکور به تولید لوازم خانگی می‌پردازد و تا حالا از محصولات جذاب و زیبایی پرده‌برداری نموده. شرکت مکزیکی از سال ۱۹۴۶ فعالیتش را آغاز نموده و تاکنون در مارکت شلوغ و پلوغ باقی مانده. تقریبا ۲۰ هزار نفر برای پیشرفت و رشد Mabe تلاش می‌کنند و نمی‌گذارند خدایی‌ناکرده ارزشش سقوط نماید.

یادت نره اینو بخونی!  اخبار امروز؛ از مقاومت بیش‌تر تا زدتی‌ای!

این تلاش است که کمپانی را شهره‌ی عام و خاص کرده و کالاهایش را پرفروش‌تر از رقبا نموده است. لوازم خانگی مجموعه به بیش‌از ۷۰ کشور دنیا صادر و خیلی خوب فروخته می‌شوند.


ALFA

ALFA بسیاری از اعمال را به سرانجام می‌رساند و در طیف گسترده‌ای از مارکت‌های پرسود مشغول به کار است. از پتروشیمی گرفته تا ساخت و نصب تجهیزات ارتباطی. ولی ما با قسمت فن‌آوری سروکله خواهیم زد. بخشی از کمپانی نام‌برده به سوخت طبیعی تولید می‌کند و به‌صورت مداوم در مورد این تکنولوژی‌ مطالعه می‌نماید. این طوری، دیگر لازم نیست از بنزین آلوده‌کننده بهره ببریم و کافیست از خود طبیعت بهره ببریم. در قسمت شبکه هم ALFA شاهکارهایی در کارنامه‌اش دارد. در خود مکزیک و کشورهای دیگر اینترنت پرسرعت را به ارمغان آورده و رویایس اتصال همه‌ی دنیا به شبکه‌ی جهانی است.

این شرکت در حدود ۵۰ هزار نفر کارمند و دارای ارزش چندین میلیارد دلاری هست. تقریبا از ۴۵ سال پیش کارش را آغاز و تصمیم به تحول ارتباطات گرفت.


Zonda Telecom

شاید باورتان نشود، اما تعدادی از موبایل‌ها و قطعات کالاهای الکترونیک دیگر برندهب، توسط Zonda Telecom ساخته می‌شوند و این مجموعه به‌عنوان یک OEM (سازنده‌ی اورجینال تجهیزات) به کار خود ادامه می‌دهد. مانند کوآلکام که به تولید مغزهای متفکر گوشی‌ها مشغول است و سازه‌هایش را به شرکت‌های متقاضی می‌فروشد.

کمپانی مذکور هم سیاستی این‌گونه دارد و با تکیه بر همین، توانسته ارزش زیادی را فراهم آورد. هم کشور را ثروت‌مندتر می‌کند و هم چندین هزار نفر را سر کار می‌برد.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.