تک‌فکت؛ با دنیای تکنولوژی کشور اسپانیا آشنا شوید

بیش‌تر کشورهای پیشرفته‌ی دنیا میزبان کمپانی‌ها زیادی هستند و مایلند برندهای مختلف در هر زمینه‌ای در منطقه‌ی‌شان فعال باشند. این مجموعه‌ها در کم‌ترین چند نفر را سر کار می‌برند و همین موجب می‌گردد تا بیکاری کم‌کم از بین رود کشور به جلو پیش برود. این موضوعی طبیعیست که کمپانی‌های بزرگ حسابی مفیدند و کلی خوبی دارند. از وارد کردن ارز به کشور کمک کردن به اقتصاد شروع و به وام دادن به خطه ختم می‌یابد.

در سری مطالب «تک‌فکت» به کشورهایی می‌پردازیم که میزبان برندهایی هستند. اما نه هر برندی‌. شرکت‌های بزرگی که در حوزه‌ی تکنولوژی‌ فعالیت دارند.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


هفدهمین مورد: اسپانیا

در این کشور، علاقه‌مندی‌ها کاملا مشخص است. فوتبال و گاوبازی. گاوهای اسپانیایی با آدم‌ها رابطه‌ی نزدیکی دارند و در مسابقات دوست داشتنی و پرطرف‌دار به انسان‌ها با آن شاخ‌های‌شان حمله می‌کنند! فوتبال هم در این خطه گل کاشته. از تیم محبوبی چون بارسلونا گرفته تا رئال مادرید. آب‌و‌هوا هم بسیار متنوع و تقریبا همه‌چیز کشت می‌شود و مثل دیگر نقاط اروپا نیست‌. ولی مثل همیشه ما زیاد به این موارد کاری نداریم و می‌خواهیم به بخش فن‌آوری ماجرا ‌‌و به این دنیای گسترده بپردازیم‌. در ذیل بعضی از شرکت‌های معتبر اسپانیا را گردآوردیم.


IDAPT

این شرکت در شهر بارسلون متولد شد و در کشورهایی چون؛ ایالات متحده و هونگ کونگ فعالیت دارد و کارش، تولید لوازم جانبی موبایل است. اسپیکرهای این شرکت نیز دل‌ها را می‌ربایند و با قیمتی مناسبی روانه بازار شده‌اند. کیس‌های IDAPT نیز کیفیت خوبی دارند و برای مدل‌های معروف عرضه گشته‌اند. اما این برند از چه سالی شروع کرده و تاریخچه‌اش چگونه است؟

یادت نره اینو بخونی!  آیا در آینده استفاده از کاغذ قطع خواهد شد؟

شرکت مذکور فعالیتش را در سال ۲۰۰۶ آغاز نموده و تا الان در بازار وجود دارد و با کارمندان اندک خودش، مارکت اسپانیا را تا حدودی در دست دارد. در اوایل، لوازم جانبی برای دسکتاپ ساخته و پرداخته می‌شد، ولی بعدا کمپانی روی به دنیای شلوغ و پلوغ موبایل‌ها آورد‌.


Amadeus IT Group

بی‌شک و تردید همه می‌دانند که صنعت توریسم اسپانیا بسیار پیشرفته و تقریبا کاملا رشد نموده است‌. این کشور با جاذبه‌های فراوان و بسیار به مقصد بسیاری از مردم دنیا تبدیل گشته و از این راه، درآمد قابل توجهی را کسب می‌نماید. این‌جاست که فن‌آوری‌ هم چشمش به این زمینه جلب می‌گردد‌  این شرکت یکی از برترین‌ها و بزرگ‌ترین‌های اسپانیا به حساب می‌آید و در حوزه‌ی تکنولوژی‌ و گردشگری فعالیت دارد.

حدود ۳۰ سال شرکت ۳۰ هزار نفره‌ی Amadeus IT Group فعالیت دارد و کشور اسپانیا را از آن خود نموده‌. این کمپانی ارزش بسیار زیادی دارد و برای کشور هم مجموعه‌ای اضطراری تبدیل شده و خیلی مهم است‌. در کل، گروه مذکور تکنولوژی‌هایی را عرضه می‌کند که به صنعت توریسم کمک می‌کنند و کیفیتش را بهبود می‌بخشند.


Akamon Entertainment

بازی‌ها به یکی از سرگرمی‌های دنیای امروزه به حساب می‌‌آیند و تازگی‌ها با توجه به پیشرفت تکنولوژی و عرضه‌ی گسترده محصولات الکترونیکی، دوست داشتنی و محبوب گشته‌اند. شرکت مذکور هم در اسپانیا به توسعه‌ی گیم‌های مختلف می‌پردازد و از سال ۲۰۱۱ کارش را شروع نموده.

در اوایل، استودیو به ساخت بازی‌های شانسی می‌پرداخت که خیلی هم مورد توجه قرار گرفتند و در اصل، همان‌ها نام Akamon Entertainment را به زبان‌ها انداختند.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.