تک‌فکت؛ با دنیای تکنولوژی کشور استرالیا آشنا شوید

این موضوعی طبیعیست که هر کشوری تعداد کمپانی‌هایش بیش‌تر باشد، ارزش‌مندتر و قدرت‌مندتر است. از آن‌جا که شرکت‌های بزرگ و کوچک ارز به کشور می‌آورند، باعث رشد و پیشرفت خواهند شد، چند یا چندین نفر را سر کار می‌برند و خلاصه، کلی فایده دارند. برای همین، مناطق سراسر دنیا می‌خواهد میزبان برندهای معتبر شوند و با آغوشی باز از آن استقبال می‌کنند. اما ما فقط با شرکت‌های تکنولوژی‌ آشنا هستیم و با بقیه‌ی کار و باری نداریم!

در سری مطالب «تک‌فکت» به برندهای فعال و بزرگ یک کشور می‌پردازیم تا با حال و هوای فن‌آوری در آن‌جا آشنا شویم. پس در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


شانزدهمین مورد: استرالیا

استرلیا کشوریست که کمی از باقی خطه‌ها دور افتاده و انگار ارتباطبش قطع شده‌. لکن این حرف‌ها در قرن ۲۱ام بی‌معنیست. فردی می‌تواند از این طرف کره‌ی زمین با دسته‌ای آدم یا حیوان (!) دیگری در آن طرف کره حرف بزند و احوال‌پرسی نماید. کشور مذکور به‌خاطر اپرای سیدنی و بیابان بزرگش مشهور است. البته کانگورهای بوکسور را نباید فراموش کرد. ولی همه‌ی این‌ها به کنار. چون‌که در تک‌فکت هستیم و مسلما نمی‌خواهیم از آب‌و‌هوا حرف بزنیم! در ذیل، برندهای خوش‌نام استرالیا را گردآوردیم.


Blackmagic Design

این شرکت هم در بخش سخت‌افزار و هم در قسمت نرم‌افزار فعالیت دارد و در ساختن اپلیکیشن‌های کاربردی از مهارتی خاص بهره‌مند است. Blackmagic Design به طراحی و تولید دستگاه‌های پخش و سینما مشغول است و در این راه، بسیار موفق بوده. در کنار انجام این عمل، برنامه‌های ویرایش ویدیو نیز برای پلت‌فرم‌های مختلف توسعه می‌دهد. همین گستره‌ی محصولات و خدمات موجب شده تا برند نام‌برده در بازار بماند و سال‌های سال به فعالیتش ادامه بدهد. صحبت از سال شد. این کمپانی از سال ۲۰۰۱ کارش را استارت زد و طبق آمارها و ارقام، هنوز هم پابرجاست.

یادت نره اینو بخونی!  اخبار امروز؛ از مچ‌بند تا جریمه‌ میلیاردی!

اگر بخواهیم به مسائل شیرین مالی بپردازیم، باید بگوییم که وضعیت Blackmagic Design خوب است و چند سال پیش، ارزشی در حدود ۳۰۰ میلیون دلار داشت.


ADInstruments

اگر بخواهیم یکی بزرگ‌ترین کمپانی‌های استرالیا را لیست نماییم، حتما حتما بایستی نام ADInstruments را ذکر کنیم. این شرکت به تحلیل و تجزیه‌ی دیتاها در زمینه‌ی علوم می‌پردازد و در سطح بین‌المللی کار می‌کند. مشارکت گستره‌ی برند مذکور سبب گشته تا بین نام‌های بزرگی و برندهای صنعتی بدرخشد و بتوان آن را «معتبر» نامید.

ADInstruments از سال ۱۹۸۸ کارش را شروع نموده و در حال حاضر، بر فهالیت چند برند هم نظارت می‌کند. بگذارید داستان را برای‌تان بگوییم. گروهی در دانشگاه نیوزلند می‌خواستند سیستمی الکترونیکی بنا نمایند که دیتاها را بررسی و همین‌طور به دانش‌مندان (در زمینه‌های مختلف) کمک کند. همین ایده باعث شد تا کمپانی استرالیایی پا بگیرد و متولد شود.


Vix Technology

این شرکت بین‌المللی در صنعت حمل‌و‌نقل فعالیت دارد و تا حالا خدمات بسیاری را عرضه کرده. از سیستم‌های پرداخت خودکار بگیر تا سامانه‌های نمایش اطلاعات مسافر. با کمک Vix Technology جابه‌جا شدن در مناطق مختلف شهر با کیفیت بیش‌تری انجام می‌گیرد و اصطلاحا مدرن می‌شود. برند نام‌برده کار اوبر و دیگر کمپانی‌ها را راحت نموده و‌ زمینه‌ی حضور فراگیر آن‌ها را فراهم می‌کند. اما این فقط یک بخش از کار شرکت است.

استرالیایی‌ها در زمینه‌ی ارتباطات نیز وارد شده‌اند و دکل‌هایی را ساخته تا در وحله‌ی اول، سامانه‌های خود را بهبود ببخشند. چراکه همه‌ی‌شان به اینترنت وصل‌اند و بدون وجود شبکه‌ی جهانی، بی‌فایده خواهند شد و باید در گوشه‌ای خاک بخورند!

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.