تک‌فکت؛ با دنیای تکنولوژی کشور آرژانتین آشنا شوید

در مطالب «تک‌فکت» به کشورهای مختلف سفر می‌کنیم تا از حال و‌ حوای دنیای IT باخبر شویم. طبیعتا هر خطه‌ای که دارای بیش‌ترین کمپانی فعال در حوزه‌ی تکنولوژی‌ باشد، ما بیش‌تر به آن علاقه‌مندیم و دوست داریم به آن‌جا سفری داسته باشیم.‌ اما زیاد خوشحال نمی‌شویم، وقتی کشوری را ببینیم که شرکتی (در این بخش) ندارد و در عصری باستانی سیر می‌کند! برندهای گوناگون مخصوصا آن نام‌آشناها برای منطقه‌ بسیار مفید هستند. همه این را خوب می‌دانند.

شرکت‌های ریز و درشت چشمان سرمایه‌گذاران خارجی را جلب می‌کنند، چند نفر را سر کار می‌برند و با فروش محصولات‌شان، ارز به کشور وارد می‌نمایند. خلاصه، آن‌ها چرخ‌های اقتصاد مملکت را می‌چرخانند.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


هجدهمین مورد: آرژانتین

همان‌طور که خواندید، تا حالا ۱۷ کشور را کاملا زیرورو کرده‌ایم به کمپانی‌هایس پرداخته‌ایم. حالا نوبت آرژانتین است. هجدهمین مورد تک‌فکت. این کشور به‌خاطر فوتبالش (لااقل برای ما ایرانی‌ها) مشهور شده و ستارگانی مانند لیونل مسی را پرورانده است. این منطقه واقع در آمریکای جنوبی، یکی از قدرت‌های اقتصادی دنیا به شمار می‌آید و کیفیت‌ زندگی در آن حسابی بالاست! جلگه‌ها و دشت‌های حاصلخیز پهناور آرژانتین را تشکیل داده‌ و موجب رونق کشاوری شده‌اند. با این اوصاف، پس باید برندهای زیادی در دل خود داشته باشد.

پس بیایید صحبت از آب‌و‌هوا را به وقت دیگری موکول کنیم و به فن‌آوری بپردازیم!


استودیوی NGD

آرژانتین

همان‌طور که دنیای سخت‌افزار رشد نموده و تکامل یافته، به تبع، جهان نرم‌افزار هم با سرعتی باورنکردنی در حال گسترش است. برای همین، توسعه‌دهندگان زیادی هم در حوزه فعالیت می‌کنند و هر سال از شاهکارهایی رونمایی می‌نمایند. کار استودیوی NGD هم دقیقا توسعه و طراحی گیم‌های جذاب است. این شرکت در پایتخت آرژانتین واقع شده و در اوایل، به ساخت بازی‌های لگومانند مشغول بودند. باهم در گروهی کوچک، گیم‌های گوناگون را با کیفیتی راضی‌کننده‌ (البته با کمی اغماض) عرضه می‌کردند.

یادت نره اینو بخونی!  تک‌‌اسپرت؛ با کفش‌های فوتبال DFKI، بهتر و بهتر شوید!

لکن حالا قضیه فرق کرده و آن‌ها به استودیویی معروف و مشهور تبدیل گشته و مجموعه‌های خوبی را به بازار ارائه می‌دهند. این کمپانی کوچک در سال ۲۰۰۲ فعالیتش را آغاز نمود و تا الان هم، پابرجاست.


Pixart

آرژانتین

اگر علاقه‌مند به دنیای نرم‌افزار باشید، پس حتما می‌دانید که یافتن اپلیکیشن‌های خوب، چه‌قدر است‌. مخصوصا حالا که مارکت برنامه‌ها بیش‌ازپیش شلوغ شده و سازندگان زیادی پا به عرصه نهاده‌اند. اما کمپانی مذکور، جزء این تاره‌کارها نیست و سال‌های سال در این حوزه فعالیت دارد. به‌طور دقیق، از سال ۱۹۹۸.

Pixart نرم‌افزارهای رایگان توسعه می‌دهد و از طریق تبلیغات، به حیاتش ادامه می‌دهد. شرکت نام‌برده ساخته‌های ارزشمندش را که دست‌رنج حدود ۴۰ نفر است، به زبان‌های اسپانیایی، پرتغالی و انگلیسی مجهز می‌نماید تا نه فقط بازار آرژانتین؛ بلکه بتواند مارکت بزرگی را در دست داشته باشد.


MercadoLibre

آرژانتین

به بزرگ‌ترین و مشهورترین کمپانی فعال در بخش IT کشچر آرژانتین رسیدیم. شرکتی که میلیون‌ها دلار ارزش دارد و کلی به کشور سود می‌رساند. حدود ۴۰۰۰ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند و در تجارت الکترونیک متخصص‌اند. در اصل، Mercadolibre هم در قسمت فعالیت می‌نماید و خدماتی را عرضه می‌کند.

این برند در سال ۱۹۹۹ تاسیس شد و تا حالا خم‌به‌ابرو نیاورده و هنوز در بازار باقی مانده است. در بیش‌ از ۱۹ کشور فعالیت می‌نماید و سیستم‌های نوینی را برای پرداخت معرفی کرده. Mercadolibre یک فروشگاه آنلاین نیز هست و یکی از محبوب‌ترین‌ها در دنیا (براساس بازدیدکنندگان) به حساب می‌آید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.