تک‌اسپرت؛ با تنها توپ هوشمند فوتبال جهان آشنا شوید!

تک‌‌اسپرت بخشی است که دنیای تکنولوژی‌ با جهان ورزش گره می‌خورد و انگار پیوندی جداناشدنی رخ می‌دهد. این پست‌ها هر سه‌شنبه منتشر می‌شوند تا در اختیارتان قرار گیرند. در اصل، این سری از پست‌ها برای آن دسته از افرادی تدارک دیده شده که می‌خواهند هم از بخش فن‌آوری چیزهایی بدانند و هم عاشق دنیای اسپرت (مخصوصا فوتبال) هستند.

در این نوبت قصد داریم تا به یک تکنولوژی‌ نوین بپردازیم که نمونه‌اش وجود ندارد و لااقل تا آن‌ جایی که ما می‌دانیم، اولین و آخرین نوع خودش است. اگر می‌خواهید با این شاهکار دورگه (!) آشنا شوید، پس در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


InsideCoach

توپ فوتبال هوشمند

همان‌طور که احتمالا تا الان فهمیده‌اید، این یک توپ هوشمند فوتبال که با طراحی زیبایی روانه بازارها شده. اول یک ایده بود که در وب‌سایتی گذاشته شده بود. سپس مردم به آن علاقه نشان دادند و این ایده را حمایت کردند. مدتی طول نکشید که شرکت کوچک InsideCoach پا به عرصه گذاشت و اقدام به تولید توپ هوشمند فوتبال کرد. اما این گجت دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟ آیا فایده‌ای دارد؟ آیا خرید آن منطقی است؟ در ذیل به تمام این پرسش‌ها جواب داده‌ایم.

یادت نره اینو بخونی!  تک‌فکت؛ با دنیای تکنولوژی کشور تایوان آشنا شوید (قسمت دوم)

از همان اول بگوییم که این توپ مخصوص کودکان و در واقع، مانند یک مربیست. انگار یک چراغ جادو در اختیارتان هست که غولی از درون‌ آن کمک‌تان می‌کند! اپلیکیشن مخصوص موبایل هم توسعه داده شده تا اطلاعات بیش‌تر و کامل‌تر به والدین برسد و از وضعیت فرزند خود آگاه شوند. این توپ فوتبال هوشمند قادر است چرخش، پرتاب، شوت، پاس و موقعیت توپ را تشخیص دهد و سپس این حجم از دیتا را بر بستر وای-فای به همان نرم‌افزار مخصوص مخابره می‌نماید. این طوری، کاربر همیشه آپدیت خواهد ماند و چیزی را از دست نمی‌دهد.

توپ فوتبال هوشمند

علاوه بر این آمارها، ویدیوهای آموزشی نیز در دسترس‌تان قرار می‌گیرد تا بتوانید به‌صورت حرفه‌ای آموزش دهید و کارها را اصولی به سرانجام برسانید. در ضمن، می‌توانید ساعت‌ها با این توپ به فوتبال بپردازید و تازه شارژ کردن آن هم خیلی‌خیلی راحت است. فقط کافیست گجت را روی یک صفحه‌ی قرار دهید و آن پد را به پریز برق وصل نمایید. این همان تکنولوژی‌ شارژ بی‌سیم است که این بار برای توپ هوشمند فوتبال تدارک دیده شده‌.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.