تک‌اسپرت؛ با ورزشگاهی از جنس آینده آشنا شوید!

ورزش بخشی است که افراد زیادی به آن علاقه‌مند هستند و در همان حوزه کار می‌کنند یا سعی در این دارد تا اخبار دنیای اسپرت را دنبال نمایند. اما از آن‌جایی که تکنولوژی‌ در همه‌جای زندگی نفوذ کرده، ورزش هم تحت تاثیر خود قرار داده. چه خوب و چه بد. چراکه باعث می‌گردد تا مردم تنبل شوند و کم‌تر و کم‌تر به انجام فعالیت‌های بدنی مشتاق باشند. فن‌آوری با وسایل فسقلی و غول‌پیکرش موجب شده تا انسان‌ها روی صندلی راحتی خود بنشینند و مدت زیادی به یک نمایشگر پرنور و گسترده زل بزنند. اما آی‌تی، خوبی‌هایی را هم به‌دنبال داشته.

تکنولوژی‌ برای‌مان استادیوم‌های منحصربه‌فرد را می‌سازد و دستگاه‌های مخصوص ورزش را تدارک می‌بیند تا کمی به جنب‌و‌جوش بیفتید و خودتان را تکان دهید!

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


Grand Stade de Casablanca

این ورزشگاه در کازابلانکا ساخته خواهد شد و طبق محاسبات کارشناسان، در سال 2024 تکمیل خواهد گشت‌. اما موضوع در جایی هیجان‌انگیز می‌شود که بفهمید استادیوم مذکور می‌تواند پذیرای 100 هزار نفر باشد. این یعنی، توریست‌ها و مردم بیش‌تری به سوی ورزشگاه‌ها می‌روند و همگی فوتبال را می‌بینند. این‌ها در نهایت به سود کشور مراکش تمام می‌شوند و پیشرفت تکنولوژی را نیز در پی دارند‌. چراکه وقتی بخواهید یک ورزشگاه تمام و کمال مطابق با استانداردهای جهانی بسازید، طبیعتا بایستی از فن‌آوری‌های تازه‌ای بهره بگیرید.

یادت نره اینو بخونی!  آینده خانه‌ها چگونه است؟

معماری مهم‌ترین چیز در سازه‌هاست و Grand Stade de Casablanca از این قاعده مستثنی نیست. باید استادیوم طوری دیزاین شود تا یک موقع بر سر همه خراب نشود و تا سال‌های سال پابرجا باقی بماند. این محیط بزرگ و عظیم میزبان گروه‌های بسیاری ازجمله تیم ملی مراکش خواهد بود و قرار است خاطره‌ی بازی‌های زیادی را بسازد. زمین از چمنی سرحال ساخته شده تا بازیکن‌ها بهانه‌ای برای باخت نداشته باشند و در اوج امکانات و کیفیت، در مسابقات شرکت کنند.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.