تمام چیزی که از سامسونگ Gear S4 می‌دانیم

ساعت‌های هوشمند در مقابل اسمارت فون‌ها و موبایل‌ها عمر چندانی ندارد و هنوز نی‌نی به حساب می‌آیند! برای همین هنوز در این صنعت انقلاب‌های بزرگی رخ نداده و کم‌و‌بیش به یکشکل هستند. سنگین‌وزن و قدرت نسبتا کمی دارند. اما نباید نقاط قوت آن‌ها را فراموش کنید. اسمارت واچ‌ها حتی بدون کمک گوشی‌ها خیلی از کارها را انجام می‌دهند و قادرند به ناظر سلامتی ما تبدیل گردند. اینان سنسورهایی دارند که کیفیت خواب، ضربان قلب، میزان استرس و حتی فشار خون را اندازه‌گیری می‌کنند و اطلاعات شما را با دیگر کاربران مقایسه و سپس، پیشنهاداتی می‌دهند.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


طراحی؛ تقریبا همان قبلی!

Gear S4

به احتمال زیاد Gear S4 ظاهری بسیار آشنا خواهد داشت. در نگاه اول می‌توانید تشخیص دهید که با یک دیوایس لوکس از شرکت سامسونگ طرف هستید. لکن تغییراتی هم رخ می‌دهد‌. تحولاتی که شما را آسوده می‌سازند و تجربه‌ای بی‌نظیر را از ساعت هوشمند می‌بخشند. ضخامت گجت ۲۰۱۸ کره‌ای (نسبت به نسل خود) با کاهشی مواجه خواهد شد تا مچ کاربر زیاد اذیت نشود و بتوان ساعت را تا مدت‌ها پوشید. پس قادرید با کمک شاهکار سامسونگ به دور دورهای طولانی بپردازید و خیلی راحت به سفر بروید. بعد از مدتی، اصلا متوجه نخواهید شد که یک اسمارت واچ مدرن همراه‌تان هست.

جنس بند هم متغیر است. اگر نسخه‌ی کلاسیک را خریداری نمایید با شکل و شمایلی نوستالژیک طرف هستید و بند چرمین خواهد بود. اگر هم ورژن اسپرت نصیب‌تان گردد، بند از جنس سیلیکون و لاستیک است. هیچ‌کدام از این‌ها حساسیت ایجاد نمی‌کنند و آزاردهنده نیستند.


نمایشگر؛ ستاره!

Gear S4

شک نداریم که صفحه‌نمایش یکی از بخش‌های مهم اسکارت واچی به شمار می‌آید. چراکه تمام مدت با آن طرف هستید و کم‌تر مواقعی به قسمت پشتی‌ نگاهی می‌اندازید. البته اگر عاشق سنسور ضربان قلب دیوایس نباشید! تقریبا همه می‌دانند که سامسونگ غول دنیای پنل‌ها محسوب می‌گردد و فقط ال‌جی قادر است با این شرکت بزرگ سروکله بزند. برای همین، انتظار داریم Gear S4 با نمایشری درخشان – مانند ستاره – معرفی شود و چشم‌ها را جذب نماید. اما این قطعه چه ویژگی‌هایی دارد؟

یادت نره اینو بخونی!  سامسونگ گلکسی S10 چگونه خواهد بود؟

اولد تکنولوژی‌ ساختی خواهد بود که برند کره‌ای برای ساعت اعلایش بهره می‌گیرد و جلوی چشمان شما قرار می‌دهد. دیسپلی اسمارت واچ از روشنایی بسیار بالایی (طبق عادت همیشگی دیودهای نورگسیل آلی) برخوردار و در عین حال، مصرف کمی دارد. شاید باورتان نشود، ولی این واقعیتی محض است و به لطف مهارت سامسونگ، عملی گشته. رزولوشن در سطح راضی‌کننده‌ای تدارک دیده می‌شود و مطمئن باشید، پیکسل‌ها را حتی از فواصل نزدیک نمی‌بینید.


نرم‌افزار؛ تکامل نزدیک است!

Gear S4

همیشه‌ی خدا کاربران از بخش نرم‌افزار اسکارت واچ‌ها راضی نیستند و طالب قابلیت‌های زیادی‌اند. از آن‌جا که این بخت‌برگشته‌ها را با گوشی‌های هوشمند مقایسه می‌کنیم و دوست داریم در ازای مبلغ بالایی که می‌پردازیم، محصولی تمام و کمال نصیب‌مان گردد. این مشکل ما نیست و باید به کمپانی‌ها خرده بگیریم.

لکن Gear S4 فرق خواهد داشت‌. تقریبا سامسونگ توانسته سیستم‌عامل و ظاهر رابط کاربری را بهبود ببخشد و آن را به تکاملی نسبی برساند. ژست‌های حرکتی بسیاری در اسمارت واچ پرمیوم کره‌ای گنجانده خواهد شد تا با کم‌ترین میزان فعالیت، بیش‌تر اعمال را انجام دهید.

در آخر باید بگوییم که سامسونگ Gear S4 در حدود ۲ میلیون تومان قیمت خواهد شد. (البته اگر با دلار ۴۲۰۰ تومان حساب کنیم!)

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.