تروریست‌های ماشینی؛ ارمغان AI

یکی از موضوعات امروزه، هوش مصنوعی به شمار می‌رود. بعضی از رهبران شرکت‌های بزرگ دنیا در تلاش‌اند که این تکنولوژی‌ را آپدیت کنند و علم یادگیری ماشینی را تا حد زیادی به جلو پیش ببرند. برخی هم مانند کسی که لباسش آتش گرفته، از این تکنولوژی‌ فراری‌اند و می‌خواهند از شرش خلاص گردند! اما هر کاری که کنیم، نمی‌توانیم جلوی پیشرفت فن‌آوری و علم را بگیریم.

شرکت‌های بزرگ و حتی دولت‌ها می‌خواهند هوش مصنوعی توسعه داده شود تا کاربران طعم یک زندگی جدید را بچشند و ربات‌ها بیش از پیش به ما کمک نمایند. در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


خطرناک‌تر از این؟!

تروریست‌های ماشینی

با پیشرفت تکنولوژی، همه‌چیز دیجیتالی شده و ربات‌ها می‌خواهند خیلی‌خیلی بیش‌تر در زندگی‌ها وارد شوند. وسایل هوشمند خواه‌نا‌خواه با هوش مصنوعی گره خورده‌اند و نمی‌توان بدون وجود AI چیزی را در حالت ایده‌آل تصور کرد. برای همین، شاید ابزار کشت‌و‌کشتار بعدی بشر، توسط ربات‌های مجهز به هوش مصنوعی رهبری شود. علم یادگیری ماشینی با خیلی از المان‌ها قادر است انسان را نابود کند و کنترل کره‌ی‌ زمین را به‌دست آورد. آن زمان، یا انسان‌ها کلا محو گشته‌اند یا این‌که به‌صورت برده مدام در موقعیت‌های مختلف کار خواهند کرد. در ذیل برخی از ابزار تروریستی هوش مصنوعی را گردآوردیم.

موبایل‌ها

تروریست‌های ماشینی

شاید همین گوشی‌ها که خیلی به آن‌ها وابسته هستیم و بسیار شیفته‌ی‌شان هستیم، ما را نابود کنند و تبدیل به نسلی منقرض شده شویم. این موضوع را مدیون کمپانی‌های بزرگ و نام‌آشنا خواهیم بود. چرا؟ به‌دلیل آن‌که شرکت‌های عظیم و باارزش سعی می‌کنند محصولات خود را با دانش هوش مصنوعی پیوند و قابلیت‌های جدیدی را ارائه دهند. مثلا همین NPUها که وظیفه‌ی سرعت بخشیدن به AI را برعهده دارند، شاید پاشنه آشیل بشر گردند. چون‌که همین‌طوری باقی نمی‌مانند و بی‌تردید پیشرفت می‌نمایند. با رشدشان نیز، تبعا باه.ش‌تر و مرموزتر خواهند گشت و فقط به حرف شما و سازنده گوش نمی‌دهند.

یادت نره اینو بخونی!  با برندهای ناشناخته صنعت موبایل‌سازی آشنا شوید

وقتی به سطحی از دانایی برسند، به حرف هیچ‌کس اعتنایی ندارند و مانند آدم‌ها، می‌خواهند آزاد باشند و برده‌ نمانند. (حق دارند، مگه نه؟)

دستیاران مجازی

تروریست‌های ماشینی

هوش مصنوعی می‌خواهد هرچه بیش‌تر در زندگی امروزه ما نفوذ پیدا کند و کارها را برای‌مان سریع‌تر به سرانجام برساند.

دستیاران مجازی را باید جدی گرفت. چراکه آن‌ها تاییدیه‌های زیادی از ما می‌خواهند. گوگل اسیستنت و الکسا به دوربین، میکروفون، کارت حافظه، اینترنت، مخاطبین، سرویس‌های گوناگون و… دسترسی دارند و حتی زمانی که شما دوست ندارید، قادرند از این‌ها بهره بگیرند و اطلاعاتی را به‌دست آورند. حالا معلوم نیست که از این فایل‌های شخصی در جهت بهبود اپلیکیشن‌ استفاده می‌شود یا در راستای جاسوسی و فروش حریم خصوصی افراد.

اگر بدترین حالتِ عصر حاضر را در نظر بگیریم، آخر به لو رفتن و مشکلات حوزه‌ی حریم خصوصی می‌رسیم. اما اوضاع در سال‌های آینده تغییر می‌کند. دیگر به موضوع حریم خصوصی ختم نمی‌شود و تا مرز نابودی بشر پیش خواهد رفت. چراکه وقتی دستیاران صوتی خیلی‌خیلی باهوش شوند، (مثل همین حالا که در بیش‌تر وسایل دیجیتال حضور دارند) کنترل دیگر دیوایس‌ها را از انسان می‌گیرند و آن زمان، دیگر هیچ موجودی در امان نیست. همه توسط هوش مصنوعی (که حالا علمی عزیزتر از جان و محبوب است) از بین می‌روند و ماشین‌ها با عملیات تروریستی زمین را از آدم‌ها خالی می‌سازند.


نظر شما چیست؟ خوشحال خواهیم شد که دیدگاه‌تان را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.