ترفندهایی برای تجربه‌‌ی خوب خرید آنلاین

بیش‌تر کشورهای پیشرفته‌ی دنیا میزبان کمپانی‌ها زیادی هستند و مایلند برندهای مختلف در هر زمینه‌ای در منطقه‌ی‌شان فعال باشند. این مجموعه‌ها در کم‌ترین چند نفر را سر کار می‌برند و همین موجب می‌گردد تا بیکاری کم‌کم از بین رود کشور به جلو پیش برود. این موضوعی طبیعیست که کمپانی‌های بزرگ حسابی مفیدند و کلی خوبی دارند. از وارد کردن ارز به کشور کمک کردن به اقتصاد شروع و به وام دادن به خطه ختم می‌یابد.

فروشگاه‌های آنلاین می‌توانند به‌عنوان یکی از چرخ‌های اقتصاد کشور عمل کنند و کلی سود برسانند. اما چطور یک خرید آنلاین خوب را تجربه کنیم؟ در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


جست‌و‌جو برای تخفیف!

آنلاین

مثل دنیای واقعی، فروشگاه‌های بی‌شماری در فضای مجازی در حال فعالیت هستند و هر کدام چیزی برای ارائه دارند. موبایل، تبلت، لپ‌تاپ، تلویزیون‌ و… همه‌ی این‌ها در دسته‌بندی اکثر مارکت‌ها وجود دارند و چشمان کاربر را جذب می‌نمایند. برای همین، تک‌تک فروشگاه‌ها یک برچسب قیمتی را برای محصول خود در نظر می‌گیرند یا این که تخفیفات مختلفی را بر روی کالاها اعمال می‌نمایند. پس باید در بین چنین محیط‌هایی بگردید تا بهترین و مناسب‌ترین تخفیف و قیمت را بیابید و سپس دیوایس مورد نظر را خریداری نمایید.

تنها یادتان باشد به هر جایی اعتماد نکنید و از امنیت پول‌تان آگاه شوید. این کار را نیز در موردهای بعدی این مطلب شرح داده‌ایم. در نتیجه به دنبال تخفیف باشید و حتما به چند فروشگاه‌ مطمئن سر بزنید. در غیر این صورت، خیلی بیش‌تر از ارزش اصلی کالا خرج می‌کنید و بودجه‌ای برای ادامه‌ی خرید نخواهید داشت. شما باید هوشیار باشید و در ضمن، به هیچ عنوان گول تخفیف‌های الکی را نخورید! آن‌ها شاید بگویند که ۵۰ درصد از قیمت محصولات‌شان کم کرده‌اند، اما مطمئن شوید که قیمت ارائه شده توسط آنان کاملا درست است و چند برابر بازار و مارکت‌های دیگر نیست. این کار را هم می‌توانید با یک کوچولو سرچ در گوگل انجام‌ دهید. لکن یک لحظه صبر کنید. لازم به انجام این کار نیست.

یادت نره اینو بخونی!  سامسونگ گلکسی X؛ مشخصات،‌ ویژگی‌های خاص و قیمت

موتورهای جست‌و‌جوگر محصولات پا به میدان گذاشته‌اند و شامل طیف وسیعی از فروشگاه‌های معتبر هستند. فی‌الفور قادرید قیمت‌ها را باهم مقایسه کنید و در وقت هم صرفه‌جویی نمایید‌. به‌لطف تکنولوژی‌!


توجه به امنیت وب‌سایت

آنلاین

شاید گشت‌و‌گذار در سایت‌های خبرگزاری و غیره (ازجمله کوچه‌تک!) آسان‌تر از فروشگاه‌های رنگارنگ اینترنتی باشد. چراکه نهایت استفاده‌ی سایت‌های عادی از شما، اطلاعات نه‌چندان مهم و آی‌پی شما باشد، لکن مارکت‌های آنلاین این چنین نیستند‌ و ممکن است پول شما را به جیب بزنند و کالا را نیز پس ندهند! (در این‌جا می‌فهمیم که پول از حریم خصوصی هم مهم‌تره!). پس چه کارهای باید انجام دهیم که از امنیت وب‌سایت اطمینان حاصل نماییم. چه چیزهایی را باید چک کنیم تا بتوانیم به فروشگاه مورد نطر اعتماد نماییم؟ چه اعمالی را… در ذیل تمام این‌ها را گردآوردیم و پیشنهادات را به شما داده‌ایم.

نماد اعتماد

یکی از مهم‌ترین چیزها، داشتن نماد اعتماد است. اگر دوستاره باشد، چه بهتر. به این دسته از فروشگاه تاحدودی قادرید اعتماد نمایید و کالایی را بخرید. اما حتما به یاد داشته باشید که این نماد دارای لینک و فقط یک عکس خشک‌و‌خالی نباشد. (دیدم که می‌‌گم!).

اطلاعات کافی و پاسخ‌گو بودن

آنلاین

وقتی یک فروشگاه معتبر بخواهد کارش را به نحو احسنت انجام دهد و اعتماد افراد را به‌دست بیاورد، حتما اطلاعات کامل خود را در صفحه‌ای مخصوص درج خواهد کرد. در نتیجه همیشه به این موضوع هنگام خرید آنلاین توجه داشته باشید و بدانید خیلی‌خیلی مهم است. در قدم بعدی، باید پاسخ‌گو بودن مارکت آنلاین را چک نمایید. اگر به شما جواب داد، پس می‌تواند قابل اطمینان باشد.

وجود یک نشریه

مطالب خوب می‌توانند اعتماد کاربران را جلب نمایند و برای همین فروشگاه‌های بزرگ و معتبر، یکی برای خودشان دست‌و‌پا می‌نمایند. در نتیجه اگر با مقالات خوبی مواجه شدید، حتما بدانید مارکت دل‌خواه گول‌تان نمی‌زند.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.