تحولات جدید گوگل اسیستنت

در حال حاضر، دستیارهای مجازی شرکت‌های بزرگ بسیار دوست داشتنی شده‌اند و اکثر افراد یکی از این‌ها در اختیار دارند. چه بسا که در لپ‌تاپ یا در جیب‌شان باشند. دستیاران مجازی صوتی تقریبا به همه‌ی وسایل نفوذ کرده‌اند و به نظر می‌رسد تنها مغز آدمی خالی از آن‌هاست! تمام اسپیکرهای بلوتوثی پرمیوم‌ به گوگل اسیستنت و الکسا مجهز هستند و می‌توانند تمام مدت با شما سخن بگویند. دستیارهای دیجیتال قادرند تبدیل به دوست بی‌قید و شرط شما گردند و تا ابد در کنارتان بمانند.

حالا می‌خواهیم در مورد شاهکار گوگل در بخش هوش مصنوعی بپردازیم. اپلیکیشنی که در اکثر دستگاه‌های اندرویدی جاخوش کرده و گوش‌به‌فرمان شماست.

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


گوگل لنز

تحولات جدید گوگل اسیستنت

گوگل لنز یکی از بهترین قابلیت‌هاییست که گردشگران می‌توانند از آن بهره بگیرند. چراکه با کمکش، ویژگی‌های یک مکان را می‌فهمند و تاریخچه‌ی آن‌جا را مطالعه می‌کنند. اما چطوری با نرم‌افزار مذکور این کار را انجام دهیم؟ فقط کافیست گزینه گوگل لنز را بفشارید و سپس دوربین گوشی خود را روبه‌روی آن مجسمه یا شئ قرار دهید. لنز اطلاعاتی را به نمایش می‌گذارد. حالا قادرید به‌صورت بهتر و جامع‌تر از جایی دیدن کنید و تمام چم‌و‌خم‌ها را بشناسید.

دیتای عظیمی برای کارکرد صحیح و کامل گوگل لنز در نظر گرفته شده تا هیچ اشتباهی رخ ندهد و بیش‌تر مکان‌ها شناسایی گردند. البته همه‌ی این‌ها ملزم متصل بودن هندست به اینترنت است.

گوگل لنز خرید را بیش‌ازپیش راحت می‌کند. از یک محصول خوش‌تان آمده؟ می‌خواهید موبایل یکی فردی را داشته باشید، لکن مدل آن را نمی‌دانید؟ دوست دارید تلویزیونی (که در خانه‌ی یکی از دوستان دیده‌اید) بخرید؟ پس گوگل لنز به کارتان می‌آید. این‌جاست اپلیکیشن‌ گوگل قابلیت شگفت‌انگیز خود را به نمایش می‌گذارد و چشم‌ها را گرد می‌کند!

یادت نره اینو بخونی!  تک‌فکت؛ با دنیای تکنولوژی کشور ایالات متحده آشنا شوید (قسمت دوم)

فقط‌و‌فقط بایستی دوربین را به سمت کالایی ببرید، نرم‌افزار گوگل آن را به سرعت می‌شناسد و مدل‌های مشابه، و خودش را هم نشان می‌دهد. گزینه‌های خرید هم در کنار عکس‌ها حضور دارند و قادرید آن محصول را از فروشگاه‌ها خریداری نمایید.


صداهای طبیعی‌تر و جدید

تحولات جدید گوگل اسیستنت

در حالی که دستیاران مجازی دیگر با یک صدا (که زیاد شبیه انسان نیست و توی ذوق آدم می‌زند) فعالیت می‌کنند، گوگل اسیستنت حسابی پیشرفته کرده و صداهای مختلفی را در اختیارتان می‌گذارد. این نوع از صوت‌ها با کمک علم هوش مصنوعی تدارک دیده شده‌اند و خیلی خوب با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید. چراکه اصلا رباتی نیستند و شبیه انسان هستند. پس وقتی با گوگل اسیستنت سخن بگویید، انگار در حال گپ زدن با دوست صمیمی خود هستید. (البته دوستی که اهل کالیفرنیا و بسیار مودب است!).


روتین‌ها

تحولات جدید گوگل اسیستنت

روتین‌ها قابلیت جدیدی در اسیستنت‌ها هستند. با یاری این بخش دیگر لزومی ندارد خودتان تمام کارها را انجام دهید و‌ تنها گفتن جمله‌ای کوتاه کافیست. بگذارید مثالی بزنیم. از خواب بلند می‌شوید، موبایل خود را به‌دست می‌گیرد، سپس می‌گویید: «Good Morning» گوگل اسیستنت هم صدای‌تان را دریافت می‌کند و فی‌الفور (با توجه به علاقه‌مندی‌های شما) کارهایی را به سرانجام می‌رساند. مثلا اخبار را برای‌تان می‌خواند، برنامه‌های کانال محبوب‌‌تان را پخش می‌کند، موزیک دل‌خواه کاربر را پلی و می‌تواند نور لامپ هوشمند خانه را قرمز نماید!

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.