بررسی و نقد نرم‌افزار آسمان شب اندرویدی Star Walk 2: گشاده دستی دریا دل

رؤیای آدمی از دیرباز تا امروز، پرواز در آسمان و سر در آوردن از راز‌های سر به مهر ستارگان چشمک‌زن است.

او با آفرینش تصویری ذهنی از چینش گروهی از ستارگان به ظاهر نزدیک هم، نام جانوری واقعی یا افسانه‌ای یا ابزاری کهن را روی آن‌ها گذاشت که هنوز هم با گذشت چندین هزار سال به همان اسامی خوانده می‌شوند که به انبو‌هه‌ی آن‌ها صورت‌های فلکی می‌گویند و در برگیرنده‌ی 88 نام است.

آیین مهرپرستی و میتراییسم گواه دلبستگی مردم باستان به ویژه ایرانیان با سپهر نیلگون بالای سرشان است. در ادامه با کوچه‌تک باشید تا با ستاره‌شناسی توانمند و جادویی دوست شوید.


درباره:

برنامه‌ی Star Walk، ساخته و پرداخته‌ی کمپانی آلمانی کم آشنای Vito Technology می‌باشد که کم‌مانند و بسی گسترده است و با گرفتن امتیاز 4.5 از 5.0 و بارگیری نزدیک به 1 میلیونی از گوگل‌پلی، نشان برتری را ستانده است.


با جست‌وجو در نام شهرها یا روشن کردن موقعیت‌یاب گوشی، محل زندگی خود را به برنامه دهید تا آسمان روز و شب جای شما، آشکارا به نمایش گذاشته می‌شود و با گشت و گذار در پهنه‌ی بی‌کرانش، یک شناخت دانشی، بنیادی و پیشرفته از سیاره‌ها و قمرهای‌شان، سیارک‌ها، ستارگان دنباله‌دار، سیاره‌ی کوتوله‌ی پلوتو در سامانه‌ی خورشیدی، ستارگان دور دست و پرآوازه، خوشه‌های ستاره‌ای، سحابی‌های سیاره‌ای و ستاره‌ای، کهکشان‌های بزرگ و سترگ، پیدا کنید.

یادت نره اینو بخونی!  کاویدن در داناترین برنامه‌ی گیتی‌شناس SkySafari 5 Pro: استیون هاوکینگ!

برای نگهداری از چشمان، حالت رنگدانه‌های قرمز را فعال کنید و با آسانی و سادگی از داده‌های ستاره‌شناسی و کیهان‌شناسی بالای 200 هزار جرم آسمانی بهره‌مند شوید که به شکل تخصصی و ماهرانه در دست کاربر می‌نهد.

از آماتور تا حرفه‌ای می‌توانند از سرمایه‌‌های برنامه و انبار آگاهی‌های آن سود ببرند و اطلاعات اخترشناسی خویش را بیافزایید.


برتری‌ها:

– همراهی افکت‌های صوتی برگرفته از آواهای جو با صداگذاری هوشمندانه و خیال‌پردازانه

– نمایش صور فلکی با بهره‌گیری از سبک‌های هنری و نقاشی به روز

– محیط کاربری ساده و گیرا در کنار طراحی‌های خیره‌کننده با گرافیکی خوب

– تصاویر واقع‌گرا و سه‌بعدی از اجرام آسمانی و ماهواره‌های ساخت بشر و ایستگاه بین‌المللی فضایی

کاستی‌ها:

– اپلیکیشن با بیش‌‌تر زبان‌های روز و زنده‌‌ی دنیا سازگار نیست

– گاهی ستاره‌شناس با کندی در انجام روبه‌رو می‌شود و از آن بیرون می‌کند


در پایان:

علاقه‌مندان به فضا و هستی، به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان با داشتن برنامه، از دستاوردها‌یش به شایستگی سود می‌برند و دانش فضانوردی ایشان افزایش می‌یابد.

نیک گوهران ‌می‌پندارند گیتی بی‌پی نازاست و نیاز به تباری پاک و ناب دارد، پس ناگزیر باید خدایی بر آن فرمان براند و پیروی از وی در ناخوشی‌ها و دردهای زندگی، مرهمی بر زخم‌های انسان امروزیست.

جهان‌دار را سپاس و آبرومندی پروردگار از فراخنای طبیعت هویداست.


پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.