بررسی بازی Slither.io: بازگشت بازی نوستالژیک!

اگر به یاد گوشی‌های نوکیای قدیمی و سخت جان بیافتید و از تجربه‌های خود با آن دستگاه‌ها تعریف نمایید، حتما بازی مهیج و چالش‌برانگیز آن دیوایس ها را نیز به یاد خواهید آورد. کاراکتر اصلی گیم یک کرم بود و شما بایستی به او غذا می‌دادید تا بزرگ و بزرگ‌تر شود و رکوردها را جابه‌جا کند! اما اگر این بازی را (در حالتی مدرن و جذاب) بخواهیم باید چه کنیم؟ خوشبختانه استودیو LowTech به فکر ما بوده و Slither.io را با کلی خلاقیت روانه مارکت‌های سیستم‌عامل‌های گوناگون نموده. این بازی هنوز ریشه و اصالت خود را حفظ کرده و فقط چند تغییر در آن به‌وجود آمده است. پس اگر می‌خواهید با Slither.io بیش‌تر آشنا شوید، پس با کوچه‌تک همراه باشید…


گیم‌پلی

خب، کار شما آسان است. تنها باید به اطراف سری بزنید تا انبوهی از خوراک‌های نورانی را ببنید و با ولع آنان را نوش جان نمایید! البته بدانید که با این روش عمرا بتوانید پیشرفت قابل توجهی داشته باشید و بایستی از راه «دغل‌بازی» وارد شوید. پلیر باید در زمین پهناور و به‌نظر پایان ناپذیر گیم بگردد تا کرم‌های دیگر را پیدا کند و با استراتژی‌ها و ترفندهای گوناگون دخل‌شان را بیاورد و سپس آن‌ها را ببلعد. با این روش است که کاربران جهانی رکوردها یک نجومی ثبت می‌کنند و بزرگی آن‌ها چشم‌های تان را گرد می‌نماید. در واقع همین موضوع سبب محبوبیت بالای Slither.io در سراسر جهان شده.

یادت نره اینو بخونی!  برترین‌ اپ‌های هفته

گرافیک

اگر بخواهیم بزرگ‌ترین و بهترین تغییر این گیم را نام ببریم، حتما حرف از بخش گرافیک آن می‌زنیم. این قسمت با تحولات زیاد و صدالبته خوشایندی همراه شده و رنگ و بویی مدرن به خود گرفته است. البته این مسئله شاید به مزاج طرفداران همان گرافیک نوستالژیک خوش نیاید و از این گیم متنفر شوند! چراکه همه‌ المان‌های تغییر کرده؛ از شکل و شمایل کرم‌ها بگیر تا پس‌زمینه مجموعه. همه‌چیز کم و بیش سه‌بعدی شده تا کاربر هرچه بیش‌تر در داستان بازی فرو برود.


صداگذاری

بزرگ‌ترین نقطه ضعف این بازی، صداگذاری آن است. در اصل شما در طول این گیم هیچ موزیکی یا حتی یک صوت جانبی را نمی‌شنود و باید در سکوت به کارتان ادامه بدهید یا این‌که خودتان دست به کار شوید و از پلی‌لیست‌تان قطعه‌ای موسیقی‌ پخش کنید!


نقاط مثبت:

– گیم‌پلی جذاب و آشنا با کلی تغییر دوست داشتنی

– گرافیک سه‌بعدی و مدرن

نقاط منفی:

– هیچ موزیکی در طول بازی وجود ندارد

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.