برترین اپ‌های هفته پایانی بهمن‌ماه 96

آغاز روز و هفته را فالی نیک می‌‌انگاریم و به یاران راستین درود می‌فرستیم.

امروز در کوچه‌تک می‌خواهیم از یک برنامه‌ی نوستالژیک و رمانتیک ایرانی و دو اپلیکیشن پرکاربرد دیگر پرده‌برداری نماییم.

جلال‌الدین محمد بلخی معروف به ملای رومی، چامه‌سرای دل‌باخته‌ و یکی یک‌دانه‌ی ایرانی در دیوان شمس می‌فرماید:

باده در آن جام فکن گردن اندیشه بزن

هین دل ما را مشکن ای دل و دل‌دار بده

باز کن آن می‌کده را ترک کن این عربده را

عاشق تشنه زده را از خم خمار بده


می‌کده

برنامه‌ی می‌کده گنجینه‌ای بی‌‌انباز و گران‌سنگ است که ترانه‌ها و چکامه‌های بیش از 60 تن از سخن‌سرایان پارسی‌گوی و نزدیک به 50000 منظومه از غزل، قصیده، مثنوی، حماسی، رباعی، شعر نو و سپید را در برمی‌گیرد و در انبار خویش نگه‌ می‌دارد.

اپ با چکیده‌ای از زندگی‌نامه‌ی شاعران نام‌دار ایرانی، توانمندی جست‌وجو در بایگانی سترگ و بزرگی از داده‌ها را گرد می‌آورد.

کاربر با اشتراک‌گذاری مصرع‌ها و بیت‌های پسندیده و ویژه‌ای با تغییر فونت‌ها و رنگ‌ها، عکس نوشته‌های زیبنده‌ای را ویرایش و پیرایش می‌کند تا به پراکندن فرهنگ ایرانی یاری شایانی بنماید.

می‌کده با رابط کاربری ساده و هنجار‌گونه و طراحی یکپارچه و شیک، فضایی شاعرانه و عارفانه به کاربر ارزانی می‌کند.

نرم‌افزار گام بسیار بلندی در پاس‌داشت و گرامی‌داشت فرهنگ پارسی و ایرانی برداشته که به درستی سزاوار سپاس‌گزاری و ستایش است.

می‌کده با در برگیری فال حافظ که از الگوریتمی تازه سود جسته به خواست و آرزوی کاربران ارزش می‌نهد و وام‌دار گوهرانی مروارید نشان از فرهنگ، اندیشه و آیین ایرانیست که پیروز و سرفراز از این آزمون دشوار بیرون آمده و سیاوش‌وار از آتش پاکی و راستی گذشته است و تن‌درست می‌سراید!


Bitdefender Antivirus

کمپانی رومانیایی بیت‌دفندر که در ساخت و پرداخت نرم‌افزار‌های امنیتی به استادی برجسته و چیره دست بدل گشته است با روانه کردن نسخه‌های گوناگون آنتی‌ویروس‌ها و برنامه‌های سکوریتی بر بنیاد پلت‌فرم‌های پرآوازه‌ی بازار اسمارت فون‌ها و تبلت‌ها، گوی سبقت را از دیگران ربوده است.

یادت نره اینو بخونی!  برترین اپ‌های هفته سوم اسفند‌ماه 96

ویروس‌کش با کاویدن موشکافانه در دالان‌ها و پیچ و خم‌های دستگاه، ویروس‌ها و بدافزارها را یافته و بی‌درنگ زنده به گور می‌کند.

با بهره‌گیری از فن‌آوری پردازش ابری، داده‌هایش را برابر و به‌روز می‌نماید تا در نابودی ویروس‌ها کم و کاستی نداشته باشد و با نیرو و زرنگی دو چندان آن‌ها را به چنگ آورد و پاک کند.

اپلیکیشن با بسیج شدن به یک سامانه‌ی ضد سرقت هوشمندانه برای ردیابی و قفل‌گذاری و فرستادن پیامک و از بین بردن پوشه‌های شخصی و محرمانه‌ی کاربر، امنیت وی را گواهی می‌کند.

بیت‌دیفندر با مصرف پایین انرژی باتری دیوایس شما می‌کوشد تا عمر آن را بهبود ببخشد و آنتی‌ویروس با گرفتن رتبه‌ی 4.5 از 5.0 و بارگیری بیش از 5 میلیونی در مارکت اندرویدی گوگل بر خود می‌بالد و آینده‌ای درخشان را در اندیشه می‌پروراند.


KineMaster

یک آرایشگر و پیرایشگر پرتوان و کم‌مانند برای آفرینش ویدیو‌هاست که می‌توانید با هنرنمایی به پردازش و ویرایش ویدیو‌های خانگی و دوستانه‌ی خویش دست یازید و با میکس ویدیوها با موزیک دل‌نشین و هیجان‌آور با همراهی افکت‌های ویژه به نیکی از سرمایه‌های انبوه و هنگفت اپلیکیشن سود ببرید.

عکس‌ها و تصویرها‌ی گالری گوشی هوشمند خود را با چیدمانی نوآورانه گرد کنید و بر روی آن هر چه می‌پسندید با یاری تردستی‌های انباشته شده در برنامه بیافزایید و با کیفیتی اچ‌دی یا فول اچ‌دی بیاندوزید.

با در دست داشتن پوسته‌های گونه‌گون رنگارنگ و زیبا و افزودن جلوه‌های دیداری خیره‌کننده و سه بعدی، سامان‌دهی روشنایی‌، گنجایش و پخش رنگدانه‌ها، نوشتن متن با فونت‌ها‌ی پیشرفته‌ی‌ رنگین، یک اثر ماندنی، یگانه و بی‌انباز پدید آورید.

برنامه با کسب امتیاز 4.4 از 5.0 و دانلود بالای 10 میلیون بار از پلی‌استور، توان خود را به رخ رقیبان می‌کشد تا در کارزار برنده باشد.

پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.