برترین اپ‌های هفته‌ اول بهمن‌ماه 96

آفتاب شنبه بر آمد و روزی دیگر آغاز شد و دگر‌باره با گزینش سه برنامه‌ی پر‌توان و ویژه از مارکت اندروید‌‌ی گوگل با آرامش و آسایش در کوچه‌تک، یک به یک از آن‌ها رونمایی می‌کنیم، پس دنباله‌روی ما باشید.


vajehyab

نام اپلیکیشن رسمی سایت واژه‌یاب در گوگل‌پلی است تا با این برنامه به دریای واژگان پارسی، عربی و کلمه‌های دخیل از دیگر زبان‌ها که در فرهنگ ما رواج دارد، بپیوندید.

برنامه با معنا و شرح بیش از 1 میلیون واژه و اصطلاح از 17 فرهنگ و لغت‌نامه همچون: لغت‌نامه‌ی بزرگ و سرفراز علامه‌ی نام‌آور شادروان دهخدا، فرهنگ پارسی دکتر معین و دانشمند پارسا عمید، فرهنگ لغات انگلیسی به پارسی، پارسی به انگلیسی، المنجد برای زبان عربی و ریشه‌یابی و آوا‌گذاری واژه‌های وام گرفته در زبان شیرین پارسی، گویش‌ها و لهجه‌های شمالی، آذری، لری، مرکزی و بلوچی، بی‌گمان به خویشتن می‌نازد.

برای یافتن معنای واژه‌ای از بخش جست‌وجوی نرم‌افزار یاری بخواهید تا بی‌درنگ آن‌را ببینید و کوشش شده است تا بیش‌تر واژگان کاربردی، روزمره، بومی، پهلوی و باستانی در گنجینه‌ی جا‌دار واژه‌یاب گنجانده شود و نیاز کاربران پارسی زبان را تا حدود بسیاری برطرف نماید.

برنامه‌ی واژه‌یاب با امتیاز 4.5 از 5.0 و بالای 50 هزار بارگیری از پلی‌استور، دل پارسی زبانان شیرین سخن را ربوده است و با بسیج پردازنده‌ی نیرومند خویش، یاور ادب دوستان سرزمین مادریش است.


Wire.Secure

وایر یک پیام‌رسان امن برای کسب و کار به شمار می‌آید که به‌وسیله‌ی توسعه ‌دهنده‌ی Wire Swiss GmbH برای کاربران اندرویدی به فروشگاه‌ها روانه گشته است که با گرفتن رتبه‌ی 4.1 از 5.0 و دانلود 1 میلیونی از مارکت گوگل، بازرگانان و دیگران را شیفته و شیدای خویش نموده است.

وایر با بهره گرفتن از فن‌آوری end-to-end encryption بر روی پیام‌های داد و ستد شده‌ی کاربران، همه‌ی رنج و غم خود را در افزایش ضریب اطمینان فضای نرم‌افزار خرج کرده است.

پیام‌رسان با یاری گرفتن از کسانی از تیم اسکایپ، چند و چون تماس‌های صوتی و تصویری را تا مرز شفافیت و درخشندگی بالا برده است.

یادت نره اینو بخونی!  کلنجاری با بازی Flow Free: چونان کرم شب‌تاب می‌درخشد!

با وایر می‌توانید موقعیت جغرافیایی، پیام‌های نوشتاری و صوتی، پیام‌های چندرسانه‌ای با امکان ویرایش و پرداخت عکس‌ها و افکت‌گذاری بر روی صداها، آن‌ها را به آسانی برای دوستان‌تان بفرستید و هم‌زمان آنلاین با 10 تن ارتباط صوتی با کیفیت بالا برقرار سازید.

نرم‌افزار اوپن سورس است و کاربر می‌تواند مستندات آن‌را بر روی گیت هاب مشاهده نماید و با سه دستگاه، گوشی و تبلت هوشمند و رایانه، هم‌گام‌سازی می‌گردد و به یک‌باره می‌توان سود جست.

اپلیکیشن اطلاعات شخصی و محرمانه‌ی شما را در هیچ کجا نمی‌اندوزد و هیچ‌گاه نخواهد فروخت.

با پیام‌رسان اتاق‌های گفت‌وگوی 128 تنی بسازید و به تبادل آرا با دوستان خود وقت بگذرانید و پس از پاک کردن پیام به‌وسیله‌ی کاربر، آن پیام از روی همه‌ی دیوایس‌های دریافتی حذف می‌گردد.

با وایر به اندوختن فایل‌ها‌ی خود در سرورهای ابری چون گوگل درایو و اپ‌باکس بپردازید و رایگان از همه‌ی سرمایه‌ها و دارایی‌های آن بهره‌برداری کنید.


Yandex.Weather

کمپانی خوش‌سبک و ستاره‌‌ باران روسی یاندکس با آفرینش اپ‌های کارآمد و به‌روز، دست بالا را دارد.

برنامه‌ی هواشناس یاندکس تا کنون توانسته است با به دست آوردن رتبه‌ی 4.5 از 5.0 و نزدیک به 10 میلیون بار دانلود از پلی‌استور، دل دوستاران خویش را شاد و خرم کند و بخت خوش را بیازماید، گویی تاس اقبالش همواره شش می‌آید.

هواشناس با نیرو گرفتن از داده‌های آب و هوایی قابل اعتماد و دقیق می‌کوشد تا پیش‌یابی‌های کم لغزش و گزندی داشته باشد و دمای لحظه‌ای، شبانه‌روزی و ده روز آینده‌ی محل زندگی مشتری را در اختیار وی می‌گذارد.

زمان طلوع و غروب خورشید، فازهای ماه، درصد تری و خشکی هوا، فشار جو، شتاب و جهت وزش باد را به آگاهی شما می‌رساند.

اپ با چندین ویجت زیبا و شایسته سفارشی‌سازی می‌شود و با محیط کاربری ساده و یکپارچه در کنار طراحی همه‌پسند، توانایی‌های کم‌مانندش را بی‌ریا در کف دست یاران می‌گذارد تا چه پذیرفته شود!

پارسا گرشاسب
به خواندن کتاب و دیدن سینمایی علاقه‌مند هستم، درون‌گرا و با تکنولوژی میانه‌ی خوبی دارم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.