با این اسپیکرها حرف بزنید!

اسپیکرها از قدیم‌الایام (!) دوست داشتنی بوده‌اند و هنوز هم هستند. با این‌که وسایلی ازجمله هدفون‌ها و نک‌بندها به میان آمده‌اند، ولی بلندگوها محبوبیت خود را از دست نداده‌ و به یکی از وسایل اساسی مهمانی‌ها بدل گشته‌اند. اسپیکرهای ریز و درست این امکان را به ما می‌دهند تا افراد زیادی بتوانند قطعات موسیقی را گوش دهند و موزیک منحصر به یک کاربر نباشد.

ولی حالا قضیه فرق کرده. دیگر صرفا یک بلندگوی خوش‌صدا نیستند و کلی از اعمال مهم را به سرانجام می‌رسانند. در کل، آن‌ها هوشمند شده و حتی می‌توانند برای‌تان سوالات ریاضی را حل نمایند! در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


گوگل Home

حرف

همیشه گوگل در بخش تکنولوژی‌ یکی از پیشگامان بوده و هست. اکنون هم اسپیکری باهوش را عرضه نموده که خیلی‌خیلی کاری و همیشه‌ی خدا در دسترس شما هست‌. تنها بایستی لب تر کنید تا گوگل Home اعمال شاقی را انجام دهد! برای دوستان‌تان پیامکی بفرستد، برای شما جک بگوید یا چندی از شعرهای شکسپیر را بخواند. اما چطوری این کارها را به سرانجام می‌رساند؟ اصلا چگونه حرف می‌زند؟

گوگل اسیستنت یک دستیار مجازی-صوتی به حساب می‌آید که مهارت‌های (به‌نظر) بی‌شماری دارد و تا حدودی از دیگر رقیبان مدعی خود باهوش‌تر است. لحن کاربر را خیلی خوب می‌فهمد و صاحبش را تشخیص می‌دهد. (حتی از حیوان خانگی‌تان نیز بیش‌تر می‌فهمد و IQاش بالاتر است!).

کیفیت صدا در سطح پرمیوم‌های مارکت بلندگوها قرار دارد و میکروفون حساسی هم در بدنه تعبیه شده‌. به این ترتیب، قادرید با آشناها تماس بگیرید و احوال‌پرسی کنید. در بخش طراحی هم گوگل گل کاشته. کارش بی‌نظیر است و چشم‌ها را جذب می‌نماید. آن‌قدر اغواکننده بوده که خیلی از کارشناسان و منتقدان به ایشان لقب «شاهکار دیزاین» بخشیده‌اند.

یادت نره اینو بخونی!  بهترین موبایل‌های بازار در رنج قیمتی بالای 2 میلیون تومان (بهمن‌ماه 96)

آمازون Echo Dot-2nd Gen

حرف

گوش کردن موسیقی یکی از تفریحات بسیار لذت‌بخش به حساب می‌آید. مخصوصا زمانی که در کنار دوستان و‌ آشنایان‌تان باشید و باهم به یک قطعه گوش فرا دهید. حالا فرض کنید که بتوانید با اسپیکر خود حرف بزنید و فرمانی به گوش بلندگو برسانید. همه‌ی این‌ها در آمازون Echo Dot-2nd Gen وجود دارند. این دیوایس هم موسیقی را با عمق بسیار پخش می‌نماید و هم حرف می‌زند!

از Dot می‌توانید سوال‌هایی بپرسید و ایشان هم به سرعت جواب‌تان را خواهند داد. قادرید وضعیت آب‌و‌هوا را بپرسید و از الکسا – دستیار مجازی آمازون- بخواهید که جک برای‌تان بگوید با آواز بخواند. ابعاد و وزن هم طوری دیزاین شده تا اسپیکر به راحتی در کیف جاخوش کند.


جی‌بی‌ال Link 20

حرف

اگر به مقدار اندکی با دنیای موسیقی و لوازم آن آشنا باشید، بی‌شک و تردید نام جی‌بی‌ال را شنیده‌اید. سازنده‌ای که کیفیت محصولاتش شهره‌ی عام و خاص شده‌اند و اگر بخواهیم از کالایی اعلا نام ببریم، باید حتما یکی از مدل‌های جی‌بی‌ال را بگوییم. تولیدکننده‌ی مذکور دریافته که عصر تکنولوژی و آدم‌های مدرن به گجت‌های نوین علاقه‌مندند و برای همین، Link 20 را به مارکت‌های سراسر جهان عرضه نموده.

گوگل اسیستنت که در قلب دیوایس قرار دارد، به فرامین‌ شما گوش فرا می‌دهد و سپس دستورات را موبه‌مو اجرا می‌کند. بدون هیچ کم‌و‌کاستی. فقط حرف بزنید و چیزی بخواهید. وزن کم و ابعاد مناسب سبب شده تا Link 20 به راحتی در کوله جای بگیرد و زیاد هم غر نزند!

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.