اچ‌تی‌سی U12؛ ویژگی‌ها، تاریخ عرضه و قیمت

برندهای بسیاری در حوزه تکنولوژی‌ فعالیت دارند. آن‌ها از سرتاسر جهان هستند و (بعضی) کالاهای‌شان را به تمام دنیا عرضه می‌کنند.

اچ‌تی‌سی سال‌های زیادیست که در صنعت موبایل‌سازی فعال است و در طی این سال‌ها گوشی‌های بسیاری را روانه بازارها کرده که برخی از آن‌ها واقعا دلربا و شگفت‌آورند و بعضی نیز ناامیدکننده. در اصل، همین «بعضی‌ها»‌ که تعدادشان هم در حال زیاد شدن بود، باعث افت سود و فروش شرکت تایوانی گشت و آن را به حاشیه مارکت راند. لکن اچ‌تی‌سی می‌خواهد دوباره عضو بزرگان شود و جزء پرفروش‌ترین‌های برندها در دنیای اسمارت فون‌ها به حساب بیاید. هم‌اکنون می‌پرسیم؛ این شرکت چه چیزی در سال 2018 برای ارائه دارد و U12 دارای چه ویژگی‌هایی است؟

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


علاقه به چه المان‌هایی دارید؟

این یکی از مهم‌ترین سوال‌هایی است که کمپانی اچ‌تی‌سی از کاربران پرسیده. ما هم با علاقه‌مندی‌مان به ویژگی‌های مختلف جواب این سوال را داده‌ایم. فروش بالای محصولی نشان می‌دهد که آن کالا توجهات لازم را جلب کرده و در نوع خود یک دیوایس «عالی» بوده. اما چرا موبایل‌های اچ‌تی‌سی این طوری موفق نمی‌شوند؟

به همین دلیل، تایوانی‌ها کلی سوپرایز در سال جاری برای‌مان دارند و می‌خواهند حسابی کاربران را خوشحال کنند.


اچ‌تی‌سی U12

شاید این همان موبایلی باشد که بتواند اچ‌تی‌سی را از این وضعیت نه‌چندان «خوب» بیرون بیاورد. چراکه این کمپانی قصد دارد نوع طراحی خود را کنار بیاندازد و یک‌بار برای همیشه از نوارهای اطراف نمایشگر خداحافظی نماید. همچنین می‌خواهد به ماژول دوربین‌های دوگانه (که در سال‌های پیش خود ارباب این فن‌آوری بود) برگردد. دوست دارد دوباره در صدر لیست DxO چمباتمه بزند و U12 عنوان برترین دوربین سال را از آن خود کند.

یادت نره اینو بخونی!  تمام چیزی که از سامسونگ Gear S4 می‌دانیم

نمایشگر U12 هم تحولاتی زیادی خواهد دید. برند مذکور فن‌آوری منسوخ‌ شده‌ی سوپر ال‌سی‌دی را کنار خواهد گذاشت و جای آن را با دیودهای نورگسیل ارگانیک پر خواهد کرد. در این صورت، همه‌چیز عالی پیش خواهد رفت و شاهد پیشرفت تایوانی‌ها خواهیم بود. لکن هنوز یک جای کار می‌لنگد.

در جایی که رقیبان از تکنولوژی‌‌های جدیدی پرده برمی‌دارند، جایز نیست یک کمپانی دل خودش را با فن‌آوری‌های قدیمی صابون بزند و آرزوی فروش زیاد را در سر بپروراند. بایستی یک چیز جدید برای ارائه به جهان داشته باشد.

صدا. این همان قابلیت خاص و یونیک اچ‌تی‌سی U12 است. شاید همکاری کمپانی JBL با تایوانی‌ها باعث گردد تا اسپیکرهایی قدرت‌مند برای این گوشی فراهم شوند و کاربر را در عمق موسیقی غرق نمایند. امروزه هم که پراز افراد کشته و مرده‌ی موزیک هست. پس چه بهتر که U12 تجربه‌ای بی‌نظیر از گوش کردن موزیکی را برای‌مان تدارک ببیند.

در پایان باید به خدمت‌تان برسانیم که این گوشی بالای 850 دلار قیمت‌گذاری خواهد شد و بدین صورت، جزء «لاکچری‌های بازار» به شمار می‌رود!

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.