ان‌اف‌سی، بلوتوث یا وای-فای دایرکت؟!

همیسه انسان‌ها دوست دارند با دیگران ارتباط داشته باشند. حالا این ارتباط بخواهد با فامیل باشد و چه ارتباط با کشورهای میلیونی. خلاصه آدم‌ها تمام مدت نیاز دارند تا به جای‌جای دنیا متصل و با افراد مختلفی به گفت‌و‌گو بپردازند. این نیاز اساسی موجب شد تا اینترنت به راه بیفتد و مناطق گوناگون کره‌ی زمین را به‌هم نزدیک‌تر نماید. به راحتی (و بدون سفر کردن به آن طرف دنیا) قادرید با کسی در کانادا به چت مشغول شوید‌ و از حال و احوالش اطلاع یابید.

اکنون می‌خواهیم به بررسی ۳تا از برترین راه‌های ارتباطی ۲ یا چند محصول دیجیتال بپردازیم. پس در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


بلوتوث

بلوتوث

بلوتوث برای خیلی‌ها از کاربران بسیار آشناست. این فن‌آوری به‌درد بخور بی‌سیم هنوز هم در صنایع بسیاری کاربرد دارد و بدون حضور ایشان، شاهد تولید انبوه اسپیکرهای سخن‌گو و پخش‌کننده‌ی موزیک‌ها نبودیم. حتی هدفون‌ها و نک‌بندها نیز با این تکنولوژی‌ روانه بازارها می‌شوند تا هم با کیفیت بالاتری موسیقی را پخش و هم با سرعت بیش‌تری اطلاعات را رد و بدل کنند. تازه خیلی از گجت‌های ریزه‌میزه ازجمله: حلقه‌های هوشمند، اسمارت بندها و اسمارت واچ‌ها با یاری دندون آبی وظیفه‌ی‌شان را به سرانجام می‌رسانند. صحبت از اطلاعات شد. در واقع، این‌ها برای نقل و انتقال فایل‌ها بین ۲ گوشی، تبلت و دیگر دستگاه‌ها کاربرد دارند.

لکن قضیه فرق کرده. کم‌تر مواقعی با کمک بلوتوث به انتقال فایل‌ها می‌پردازیم. چراکه اپ‌ها و گیم‌ها هر سال حجم‌شان بیش‌تر می‌شود و شکمو‌تر می‌گردند! پس فقط تلف کردن وقت است که از فن‌آوری‌ مذکور بهره ببریم. نسخه‌های جدید بلوتوث هم رنج بسیاری را در اختیار کاربر می‌گذارند و مثلا می‌توانیم (به‌صورت هم‌زمان) ۲ هندزفری را به موبایل وصل نماییم.

یادت نره اینو بخونی!  تک‌فکت؛ با دنیای تکنولوژی کشور هند آشنا شوید

ان‌اف‌سی

بلوتوث

ارتباط حوزه‌ی نزدیک یا NFC امکان این را به شما می‌دهد تا با تماس قسمت‌هایی از اسمارت فون، فایلی را به اشتراک بگذارید، قطعات موسیقی را انتقال دهید و اطلاعات خود را برای فردی بفرستید. همان‌طور که خواندید و از اسمش معلوم است، باید دیوایس‌ها خیلی‌خیلی نزدیک باشند و این فن‌آوری از فاصله‌های دور عملا کاربردی ندارد. لکن این اصلا یک ضعف به حساب نمی‌آید. از آن‌جا که با همین ویژگی قادریم طیف گسترده‌ای از کارها را به سرانجام برسانیم.

به جای استفاده از کارت اعتباری، فقط بایستی تلفن همراه خود یا گجت ان‌اف‌سی‌دارِ مورد نظر را به دستگاه کارت‌خوان نزدیک نمایید و تمام! پول به حساب فروشنده انتقال می‌یابد. سوار شدن به مترو هم با این تکنولوژی‌ راحت می‌شود و دیگر نیازی به کارت نیست. تنها از اسمارت فون خود بهره بگیرید و مبلغ را بپردازید.


وای-فای دایرکت

بلوتوث

بالاخره به فن‌آوری‌ نوین عصر امروز رسیدیم. تکنولوژی‌ای که وسایل زیادی را به‌وجود آورده و سبب رشد انسان شده. با وای‌-فای دایرکت فایل‌های چند گیگابایتی فی‌الفور انتقال می‌یابند و (برخلاف بلوتوث و ان‌اف‌سی) لزومی ندارد دقیقه‌ها و ساعت‌ها وقت‌تان را تلف کنید. همه‌چیز را به ایشان بسپارید و پاهای‌تان را روی هم بیندازید! در واقع، نرم‌افزارهای معروف ردوبدل اطلاعات با این فن‌آوری به کار خود ادامه می‌دهند و دلیل سرعت بالای‌شان، همین وای-فای دایرکت عزیز است.

عنوان مذکور این اجازه را می‌دهد تا به‌طور لایو از ماجراها باخبر شویم و هیچ چیز را از دست ندهیم.


نظر شما چیست؟ کدام برای انتقال اطلاعات بهتر است؟ خوشحال خواهیم شد که دیدگاه‌تان را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.