اندروید Go؛ همه برای گوگل، گوگل برای همه!

اندروید محبوب‌‌ترین سیستم‌عامل‌ موبایل‌های هوشمند به حساب می‌آید. سیستم‌عاملی که توسط اندی رابین خلق شد و بعدها شرکت توسعه‌دهنده توسط گوگل خریداری گشت. حالا نسخه‌ی جدیدی از اندروید به میان آمده‌. نگارشی که برای گوشی‌های مخصوصی روانه بازارها می‌شود.

اندروید اصلی با این‌که پراز امکانات و از جذابیتی خاص بهره می گیرد، لکن مشکلات و دردسرهایی را نیز به همراه دارد. باید برای اجرا کردن روان پلت‌فرم گوگل یک اسمارت فون قدرت‌مند داشته باشید که در آن صورت هم، بایستی سرکیسه را حسابی شل کنید!

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


اندروید Go؛ به‌نام تغییر!

همان‌طور که در بالا گفتیم، اندروید نسخه‌‌های معمولی دارای مکانیزم پیشرفته‌ای هستند و در تمام نقاط‌شان آثاری از گرافیک پیدا می‌شود. پس برای لذت‌ بردن از اندروید، باید یک گوشی قلدر و‌ قدر بخرید تا از پس تحلیل و دریافت اطلاعات زیادی بربیاید و به این زودی‌ها دچار کندی نگردد. برای حل این مشکل، گوگل از سیستم‌عامل سبک‌ خود‌ به‌نام Go پرده برداشته.

حالا و با کمک این اواس، موبایل‌های اقتصادی با قدرت سخت‌افزاری کم هم قادرند تا از سیستم‌عامل دوست داشتنی اندروید بهره بگیرند. این در اصل گامی است برای دسترسی همه‌ی مردم به هندست‌های کارآمد و صد البته شبکه‌ی جهانی. بدین صورت، خیلی از کارها با سرعت بیش‌تری انجام می‌گیرد. عملیات‌های امداد و نجات با سرعت حداکثر به سرانجام می‌رسند و همه‌ی آدم‌ها و شاید حیوانات بتوانند با تمام دنیا ارتباط برقرار کنند و پستی در اینستاگرام بگذارند!

یادت نره اینو بخونی!  اپ باتری گوگل در فروشگاه رسمی اندروید منتشر شد

اندروید Go: حربه‌ای برای جاسوسی؟!

همین الان هم پشت‌سر گوگل، حرف بسیار است. عده‌ای از مردم معتقد هستند که گوگل می‌خواهد با در دست داشتن همه‌چیز، کنترل آدم‌ها را به‌دست بگیرد و حتی از جزئیات زندگی‌شان باخبر گردد. عادات‌شان را به خاطر بسپارد، تصویرشان را ضبط نماید و اطلاعات حساب بانکی همگان را در سرورهای خود سیو کند. هم‌اکنون و با عرضه‌ی اندروید Go، این سوال در ذهن‌ها پدیدار می‌گردد که آیا این سیستم‌عامل برای جاسوسی تدارک دیده شده؟

جواب این پرسش را (فعلا) کسی نمی‌داند. ولی این را می‌دانیم که Go امکانات فراوانی در دل خود دارد و به موبایل‌های اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه حس و حالی تازه می‌بخشد.


آیا از اندروید Go استقبال شده؟

کمپانی‌های زیادی تا به‌حال از اندروید ورژن اصلی بهره برده‌اند و می‌گیرند. این سیستم‌عامل، تمام بخش نرم‌افزار دیوایس‌های آن‌هاست و موبایل‌ها را دگرگون می‌کند. اکنون اندروید Go منتشر شده و برندهایی به استفاده از این نگارش، علاقه نشان داده‌اند.

شاید کمپانی‌های ریز و درشت چینی و هندی به این نسخه روی آورده باشند، ولی هنوز (اکثر) شرکت‌ها از Go سود نگرفته‌اند و ترجیح می‌دهند با همان اوریو و نوقای گوگل کار کنند. شاید نمی‌خواهند قابلیت‌های کمی در اختیار کاربران بگذارند و شاید هم دوست ندارند قیمت محصول پایین بیاید!

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.