ال‌جی؛ ماجرای افسردگی کره‌ای‌ها!

اوایل جهان گوشی‌ها تا این حد شلوغ و پلوغ نبود و تنها چند برند وجود داشتند و بازار هم دست همان‌ها بود. آن‌ها در کنار هم به فروش موبایل‌ها می‌پرداختند و هر یک تقریبا محصولات مشابهی را تولید می‌کردند. اما حالا اوضاع فرق کرده‌. برندهای سازنده‌ی اسمارت فون آن‌قدر زیاد شده‌اند که فقط نام بردن‌شان، ساعت‌ها طول می‌کشد! رقابت بین این کمپانی‌ها به‌قدری زیاد است که ممکن است، بزرگ‌ترین شرکت‌ها در عرض چندین روز از این بخش ناامید شوند و کاملا به حاشیه‌ی بازار رانده شوند.

در این نوبت قصد داریم تا بیان کنیم؛ آیا ال‌جی در حال بیرون رفتن (رانده شدن) از دنیای گوشی‌های هوشمند است. پس در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


خودداری از معرفی G7

کره‌ای‌ها

اگر نگاهی به تاریخچه‌ی ال‌جی بیندازیم، درمی‌یابیم که حتی پارسال نیز این شرکت شوق و ذوق بیش‌تری برای معرفی هندست‌ها داشت‌. در واقع، باید ماه‌های قبل ال‌جی از G7 پرده برمی‌داشت. لکن همه‌چیز با سال‌های پیش تفاوت دارد و هنوز این پرچم‌دار رونمایی نشده. کره‌ای‌ها فقط به یک نسخه‌ی بهبودیافته از V30 (به‌نام V30S) اکتفا کرده‌اند. اگر این طوری شرایط ادامه پیدا کند، زمان معرفی V40‌ هم به تاخیر می‌افتد و شاید اصلا ال‌جی از آن صرف‌نظر نماید. همان‌طور که قصد داشت از تولید سری G جلوگیری نماید و آن را به‌دست فراموشی بسپارد.

حتی صحبت‌هایی هم در مورد نسخه‌ی T هم به میان آمد که از روی شرکت وان‌پلاس اقتباس شده است‌. در اصل، این ورژن قدرت‌مندتر از پرچم‌دار کمپانیست که چند ماه بعد معرفی می‌گردد. البته این طور برنامه مشکلاتی را هم درپی دارد. اگر برند نسخه‌ی T را معرفی کند، کم‌تر کسی نگاهی به گوشی عادی می‌کند و سریعا به طرف موبایل جدید می‌رود. انگار که اصلا وجود نداشته. هنوز هم (تا زمان نگارش این مطلب) خبری از رونمایی رسمی G7 نیست و فقط شایعات و اخبار ضدونقیض منتشر می‌شوند.

یادت نره اینو بخونی!  روشی جدید برای نامرئی کردن شیشه: شعبده بازی با نانو تکنولوژی

رقیبانی قلدر!

کره‌ای‌ها

بی‌شک و تردید مهم‌ترین و اصلی‌ترین رقیب ال‌جی، هم‌وطنی‌اش به شمار می‌آید که غول دنیای اسمارت فون‌ها محسوب می‌گردد و هنوز هم که هنوزه، اپل نیز نتوانسته به فروش این ابرکمپانی دست یابد‌. اما این شرکت به موبایل‌ها راضی نمی‌شود و به خیلی از بخش‌های سودآور دیگر (مانند ساخت موشک‌) نیز وارد شده. گوشی‌ها فقط قسمتی از برند سامسونگ را تشکیل داده‌اند.‌ شاید قبلا ال‌جی دل و دماغ پیکار با این دیو آبی‌رنگ (!) را داشت، ولی حالا امیدی برایش نمانده و به نظر می‌رسد، قصد دارد تمام تمرکزش را برای ساخت صفحات اولد باکیفیت بگذارد. پنل‌هایی که مانند سوخت برای هندست‌ها هستند و قطعه‌ی بسیار مهمی‌اند.

از طرفی این دیسپلی‌ها گران‌قیمت و سود زیادی برای سازنده درپی دارند. هم‌چنین طیف گسترده‌ای از وسایل امروزه به اولدها وابسته‌اند. از اسمارت بندها و ساعت‌های هوشمند شروع می‌شود و به تلویزیون‌های بزرگ شهری ختم می‌گردد. پس انتطار می‌رود ال‌جی به این بازار توجه بیش‌تری دارد. چون هم موفق‌تر است و تقریبا در شرایط مساوی قادر است با هم‌وطن خود رقابت نماید.


ال‌جی ناامید می‌شود؟

کره‌ای‌ها

آیا ال‌جی از بازار موبایل ناامید شده؟ آیا هر سال تعداد گوشی‌هایش را کم‌ و کم‌تر می‌کند؟ آیا سری G و V به فراموشی سپرده می‌شوند؟ آیا دوباره شاهد اسمارت فون‌های این شرکت خواهیم بود؟؟؟

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.