المان‌های کوچک و دوست داشتنی در موبایل‌ها

موبایل‌ها به عضو جداناشدنی خانواده‌ و جامعه‌ی‌مان تبدیل شده‌اند و لحظه‌ای دل کندن از آنان غیرممکن به نظر می‌رسد. اما این دستگاه‌های جذاب که به‌صورت ماهانه و سالانه به تعدادشان افزوده می‌گردد، چه چیزهای جالب و دوست داشتنی در دل خود دارند که موجب این حجم از محبوبیت شده؟ شاید بگویید که مهم‌ترین این عامل‌ها، چیپست دیوایسی است که مغز و محرکه‌ی اصلی آن را شامل می‌دهد و تقریبا تمام قطعات را کنترل می‌نماید. لکن (با این‌که قابلیت‌های بزرگ و پیچیده وجود دارند و در میزان محبوبیت تاثیرگذار هستند) المان‌های کوچک هم وجود دارند که باعث افزایش دوست‌داران هندستی می‌گردد. اگر می‌خواهید با این‌ها آشنا شوید و خوش‌و‌بش کنید، پس در ادامه با ما همراه باشید…


نحوه‌ی چینش دوربین

با این‌که شاید عنوان بالا به نظرتان مسخره برسد، ولی باید به خدمت‌تان برسانیم که جایگاه مهندسی شده دوربین یا دوربین‌ها تاثیر بسیار زیادی در محبوبیت موبایلی می‌گذارد. برای مثال، به نوت 8 در تصویر فوق نگاهی بیاندازید. مکان‌ لنزها به شکلی است که انگشت‌تان کاربر به‌طور تصادفی (به جای این‌که روی سنسور اثر انگشت فرود بیاید) روی دوربین می‌نشیند و سپس آن کثیف می‌شود. به این ترتیب، عکس‌های‌تان نیز تیره و تار می‌گردد و حسابی خراب می‌گردد. این ماجرا برای گلکسی S8 هم صدق می‌کند و کاربران (این دیوایس) می‌بایست با این مشکل بسازند و بسوزند!

یادت نره اینو بخونی!  پیشنهاد هفته؛ گلکسی گرند + Prime

ولی حالا نیم‌نگاهی به میت 10 بیاندازید. طراحان برند هوآوی لنزها را طوری دیزاین نموده‌اند که نه باعث دردسر بشود و هم چهره‌ای خاص به مجموعه ببخشد. خلاصه، این نحوه‌ی چین دوربین‌ها عاملی مهم است که باید شرکت‌ها به آن توجه کنند‌ و ساده از کنارش نگذرند.


بهره‌گیری از فن‌آوری‌های جدید

استفاده از تکنولوژی‌های نوین همیشه سبب پیشرفت گوشی‌ها می‌شود. اما به کارگیری هوشمندانه آن‌ها در اپ‌هایی خاص موجب دوست داشتنی‌تر شدن دیوایسی می‌گردد. مثلا اپل در آی‌فون 10 از این استراتژی استفاده کرده. این کمپانی انیموجی‌ها را عرضه کرد که کلی طرف‌دار پیدا نمود و قطعا همین، یکی از دلایل پرفروش گشتن این دستگاه به حساب می‌آید.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.