ارز دیجیتالی یا ارز واقعی؛ کدام بهتر است؟

بازار ارز همیشه پراز تلاطم و فراز و نشیب‌هایی است. این مارکت، برای مردم و دولت‌ها بسیار مهم و مخصوصا در کشورمان، تقریبا قیمت همه‌چیز را تعیین می‌کند. چون‌که بیش‌تر وسایل به قیمت دلار هستند و ما هم علاقه به وارد کردن چنین محصولاتی داریم. این موضوعی طبیعیست که هر چه‌قدر قیمت ارزهای خارجی افزایش یابد، تبعا برچسب قیمتی کالاها آپدیت و یک یا چند صفر به آنان اضافه می‌شود! حالا بیایید از کنار این موضوع رد شویم و به بحث جذاب دیگری بپردازیم.

اگر کسی بخواهد ارزی را بخرد و یا حتی به فکر این کار باشد، باید کدام‌یک را برگزیند؟ کدام‌یک مناسب‌تر است؟ در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


کدام؟!

ارز دیجیتالی یا ارز واقعی

ارزهای دیجیتالی عمر آن‌چنان زیادی ندارند و تازه توانسته‌اند در مارکت پرجنب‌و‌جوش جایی برای خود دست‌و‌پا نمایند. ارزهای دنیای واقعی از چندین و چند سال پیش حضور داشته‌اند و روی کالاها و در بعضی از دوران‌ها بر روی آدم‌ها ارزشی گذاشته‌اند. اما چرا اصلا باید صحبت از ارزهای دیجیتالی را به میان آوریم. چرا آن‌ها تا این حد مهم گشته‌ و در کیف پول مجازی کاربران دیده می‌شوند؟ اگر سری به جدول قیمت ارزهای روز بیندازید. حتما چشم‌تان به قسمت «ارزهای دیجیتال» خواهد افتاد. در این قسمت رقم‌ها به هزار دلار می‌رسند و چشمان هرکسی را گرد می‌سازند.

همین جذابیت، موجب می‌گردد به سمت‌شان برویم و چند واحدی از آن‌ها را اتخاذ نماییم. بگذارید مثالی بزنیم. تا زمان نگارش این مطلب، قیمت بیت‌کوین (معروف‌ترین ارز دیجیتالی بازار) حدود ۷۰۰۰ دلار هست. قیمت اتریوم چیزی در حدود ۴۰۰ دلار و لایت‌کوین تقریبا ۱۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده است. پس بی‌دلیل نیست کمپانی‌های بزرگ روی این ارزها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در حال حاضر، ارزش‌شان براساس همین‌ها تعیین می‌گردد. ولی آیا برتر از پول واقعی هستند؟ آیا واقعا برترند؟

یادت نره اینو بخونی!  اخبار امروز؛ از کمپانی CAT تا انتقال سرویس اپل!

داستان از بین رفتن پول واقعی!

ارز دیجیتالی یا ارز واقعی

باتوجه به این‌که تکنولوژی‌ مدام در حال پیشرفت است و هر سال، دیوایس‌هایی نو با فن‌آوری‌هایی تروتازه پا به مارکت می‌گذارند، در نتیجه نباید مانند دهه‌ها و قرن‌های پیش به پول‌های واقعی وابسته باشیم. این احتمال وجود دارد و الان خیلی از شرکت‌ها به همین راستا قدم برمی‌دارند. مانند ایالات متحده که از مردم می‌خواهد مالیات را با ارزهای دیجیتال پرداخت نماید و از دلار سبز رنگ دل بِکنند. این حرکتی است که از سوی کشورهای پیشرفته و قدرت‌مند شروع خواهد شد و به تمام دنیا سرایت می‌کند. خیلی زود، شاهد روزی خواهیم بود که پول واقعی خیلی‌خیلی کم دیده می‌شود و ارزهای دیجیتالی اطراف‌مان را فرا می‌گیرند.

حالا به نظرتان کدام بهتر است؟ کدام آینده دارد؟ کدام در سا‌ل‌های بعد به‌دردمان می‌خورد؟

خطر…

ارز دیجیتالی یا ارز واقعی

هر چه‌قدر از خوبی ارزهای دیجیتال گفتیم، دیگر بس است. حالا قصد داریم به بخش تاریک این ارزها بپردازیم. با کمک‌شان می‌توانید در مدت زمان کوتاهی پول‌دار شوید و سرمایه زیادی را داشته باشید، در عین حال این‌ها بسیار خطرناک‌ و در بعضی از اوقات، خیلی ناپایدار هستند. ممکن است در اول هفته قیمت‌شان در حدود ۱۸ هزار دلار و در پایان هفته، تقریبا ۱۰ هزار دلار باشد‌. پس باید دقت کنید که این بازار و ارزهایش لحظه‌ای تغییر می‌کنند و برای شما نمی‌ایستند! حتی این ارزها می‌توانند به سرقت بروند و هکرها به آن دسترسی پیدا نمایند.

البته ارزهای دنیای واقعی نیز چنین وضعی دارند. ولی نسبتا از پایداری بیش‌تری برخوردار و همگان به آن‌ها اطمینان کامل دارند.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

می‌خوای نظر بدی؟

مطمئن باش، آدرس ایمیلت منتشر نمی‌شه.