اخبار 

آیا فروشگاه‌های فیزیکی از بین می‌روند؟

حالا با ظهور بیش از پیش تکنولوژی‌، شاهد پدیده‌های جدیدی هستیم. رویدادهای تازه‌ای از بطن دنیای فن‌آوری و مجازی، به دنیای واقعی راه پیدا می‌کنند و رنگ حقیقت به خود می‌گیرند. اما ساز و کار جهان کمی فرق کرده است! المان‌های دنیای واقعی به دنیای مجازی می‌روند و همه‌چیز از روی یک پنل درخشان قابل کنترل است. گوشی‌ها کار اصلی را انجام می‌دهند و همه‌چیز با کمک آن‌ها، قابل دسترسی هست.

در این نوبت قصد داریم نگاهی به فروشگاه‌ها و مارکت‌های فیزیکی بیندازیم. مکان‌هایی که مردم از آن‌جا وسایل مورد نیاز خود را می‌خرند. اما آیا این فروشگاه‌ها از بین می‌روند؟

در ادامه با کوچه‌تک همراه باشید…


واقعی یا مجازی؟

هم‌اکنون، مارکت‌های اینترنتی در بیش‌تر کشورها وجود دارند و خدمات کم‌و‌بیش یکسانی را ارائه می‌دهند. این فروشگاه‌ها، محصولات مختلفی را در اپلیکیشن‌ یا وب‌سایت خود به نمایش می‌گذارند تا کاربران آن‌ها را ببینند و اگر خوش‌شان آمد، یک یا چندتا از آن‌ها را بخرند.

بیشتر بخوانید:  آیا گوشی‌ها گران‌تر خواهند شد؟

در دنیای واقعی، شما بایستی با پای پیاده یا ماشین خود (که در این‌ صورت با ترافیک و شلوغی مواجه خواهید شد) به مارکت مورد نظر بروید و بعد کالا را خریداری نمایید. اگر هم بخواهید به مغازه‌های دیگر سر بزنید، باید کلی کالری بسوزانید و در عین حال، وقت‌ زیادی را بگذارید. این در حالیست که دنیای مجازی اجباری به انجام این اعمال نیست.

با چند کلیک و صرف کردن کمی زمان، قادرید برترین وسایل را با بهترین قیمت از فروشگاه‌های اینترنتی بخرید و (بدون استرس) راحت روی کاناپه لم دهید! به همین دلیل، کاربران به دکه‌های دیجیتالی مراجعه می‌کنند و کم‌کم در حال فاصله گرفتن از مارکت‌های واقع هستند. اما موضوع به همین‌جا ختم نمی‌گردد.

در حال حاضر (در شهرهای بزرگ و حتی کوچک) می‌توانید صبحانه، ناهار و شام خود را سفارش دهید و آن را فوری‌فوتی تحویل بگیرید.

در تهران، استفاده از این فروشگاه‌های اینترنتی سود بیش‌تری برای کاربران دارد. چون‌که سفارش آن‌ها به سرعت ثبت می‌گردد و در عرض چند ساعت، به دست‌شان می‌رسد. اما این پروسه در شهرهای دیگر و دور از تهران، 3 تا 4 روز به طول می‌انجامد. به‌طور حتم، در آینده مارکت‌های اینترنتی خواهند شد و تعداد دکه‌های فیزیکی به حداقل می‌رسد. ولی؛ هنوز هم نمی‌توان با اطمینان کامل سخنی گفت.

علی اسکندری
همان‌طور که‌ در حوزه تکنولوژی فعالیت می‌کنم، داستان هم می‌نویسم و عاشق این ترکیب مدرنیته با نوستالژی هستم.

پست‌های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید